TDA2822 de soru?

Entegreli Güç Yükselteçleri » Küçük ama çok etkili. Entegreli(tümdevreli) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Cevap: Cevap: TDA2822 de soru?

Okunmamış iletigönderen e_cag » 12 Haz 2008, 22:39

Kapibara yazdı:Mukavva üzerine kapladığım cilt bezini bildiğimiz beyaz tutkalla yapıştırdım. Bu ciltbezi eski tip cilt bezlerinden değil, alt kısmı kağıt üst kısmı da naylonumsu bi malzeme. Başka bir yapıştırıcı ile de dikkatlice yapıştıralabilir.
Ön paneldeki kumaşı ise tutkalla değil iki tarafıda yapışkanlı olan bantla yapıştırdım o yüzden hemen gerdirip anında yapıştırıp fazlalıklarını arka tarafa katlayabildim. Bu bant kırtasiye ve matbaa malzemesi satan yerlerde bulunur ve biraz pahalıdır.
Elinizde tabaka olarak bol miktarda mevcut ise aynı bant ile kutunun tamamını da kaplayabilirsiniz, oldukça sağlam yapışma özelliği vardır.

Uupps! Cilt bezi... Alttaki mukavvanın bükümü , yüzeyi iyiymiş. Çift taraflı bantları biliyorum, geçekten iyi ve pahalıcalar. Benim kutulardaki kenar köşe hatalarını saklamak için ya hep kaçındığım macun işine gireceğim ya da belki üst kaplamadan önce 5 mm süngerle hatları biraz dolgunlaştıracağım. Veya başka birşey?...

Bilgi için teşekkürler!..
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Kimyager

Cevap: TDA2822 de soru?

Okunmamış iletigönderen Kapibara » 12 Haz 2008, 23:49

Mukavvaları parça halinde kestim her kenar için. Daha sonra bunları ince bir kartondan yaptığım kutunun dış yüzeylerine yapıştırdım.
Tabi köşeler açık kaldı o kısımlarıda beyaz tutkal ve kalın pamuk ipliği ile doldurmak sureti ile yumuşatmış oldum. Beyaz tutkal kuruduktan sonra oldukça sağlam oldular.

Sizin kabinlerin olayı tamamen farklı benim yöntem masa üstü speakerlar için uygulanabilir.
En iyisi tanıdık bi marangoz bulup ondan bilgi alın hatta istediğiniz şeyi anlatın ve yapabiliyorsa ona yaptırın ne de olsa her işin bir ustası var bizim gibilerin imkanları hayli kısıtlı oluyor.

Eğer ikna edebilirsem yaptığımız devreleri kutulamak için marangoz bir arkadaşıma ek yerleri gözükmeyecek şekilde siyah mdf den bir iki tane kutu yaptırımayı düşünüyorum. Kutunun sadece ön ve arkası açık olacak o kısımlarada ön ve arka panel şeklinde bişeyler uyduracağız. :bilmem:
Kullanıcı avatarı
Kapibara
DIY Audio Gurusu

İl: Sakarya

Okunmamış iletigönderen fatality11 » 13 Haz 2008, 18:22

1. bu cilt bezinin arkadasinda neden kagit var sesi engellemes mi?
2. bu kagit tutkal ile yapıstırıldıgında ıslanip bozulmas mi?
3.sorularim cok mu mantiksiz acaba nerak ettimde sordum da :D
yarimlariniz icin simdiden tskkrler
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
fatality11
DIY Audio Takipçisi

İl: istanbul
Meslek: pano monitorlugu

Okunmamış iletigönderen e_cag » 14 Haz 2008, 00:39

Kapibara yazdı:Mukavvaları parça halinde kestim her kenar için. Daha sonra bunları ince bir kartondan yaptığım kutunun dış yüzeylerine yapıştırdım.
Tabi köşeler açık kaldı o kısımlarıda beyaz tutkal ve kalın pamuk ipliği ile doldurmak sureti ile yumuşatmış oldum. Beyaz tutkal kuruduktan sonra oldukça sağlam oldular.

Sizin kabinlerin olayı tamamen farklı benim yöntem masa üstü speakerlar için uygulanabilir.
En iyisi tanıdık bi marangoz bulup ondan bilgi alın hatta istediğiniz şeyi anlatın ve yapabiliyorsa ona yaptırın ne de olsa her işin bir ustası var bizim gibilerin imkanları hayli kısıtlı oluyor.

Eğer ikna edebilirsem yaptığımız devreleri kutulamak için marangoz bir arkadaşıma ek yerleri gözükmeyecek şekilde siyah mdf den bir iki tane kutu yaptırımayı düşünüyorum. Kutunun sadece ön ve arkası açık olacak o kısımlarada ön ve arka panel şeklinde bişeyler uyduracağız. :bilmem:

Eveeett, göründüğünden de fazla detay çözümü var bu kutuda. Ben benimkileri yapıştırırken köşelerde hafif kaçıklıklar oldu. Bazı yerlerde 1 mm kadar dolgu isteyen kenarlar oluştu. Bedava :lol: macun bulursam biraz daha uğraşacağım kendim.

Yine aynı 10 mm MDF parçalarından, tam dediğiniz gibi ön ve arkası açık bir kutu da yapıp ek yerlerini kaybetmeye çalışarak boyamıştım kabinleri de yaptığım sıra. Ön ve arkaya da aluminyum ya da pleksi düşünmüştüm ama ek yerleri görününce bıraktım kenara.

MDF vb.ni 45 derece açı ile çapaksız hatasız kestirip yapıştırmayla dediğiniz gibi eksiz kutu yapmak da geldi aklıma ama doğrudan iyi bir kesiciye erişimim olmadığından denemeye değer bir fikir olarak kaldı. Kutuları yaptırırsanız görmeyi çok isterim. Kutu işi hep sorun.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen fatality11 » 14 Haz 2008, 20:31

hersey hayal gucu tecrube ve bilgiye dayaniyor ne diyeyim baska :?
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
fatality11
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen Kapibara » 14 Haz 2008, 23:01

MDF vb.ni 45 derece açı ile çapaksız hatasız kestirip yapıştırmayla dediğiniz gibi eksiz kutu yapmak da geldi aklıma ama doğrudan iyi bir kesiciye erişimim olmadığından denemeye değer bir fikir olarak kaldı. Kutuları yaptırırsanız görmeyi çok isterim. Kutu işi hep sorun.

Bu konuda bizim marangoz arkadaşı ikna eder gibi oldum işi olmadığı bi zaman istediğim kutuları kenarları 45 derece kesilmiş mdf den sağlam bi şekilde yapıştıracak. :bilmem:
Yaptırabilirsek resimlerini koyarım.
Kullanıcı avatarı
Kapibara
DIY Audio Gurusu

İl: Sakarya

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen e_cag » 15 Haz 2008, 00:47

Kapibara yazdı:Bu konuda bizim marangoz arkadaşı ikna eder gibi oldum işi olmadığı bi zaman istediğim kutuları kenarları 45 derece kesilmiş mdf den sağlam bi şekilde yapıştıracak. :bilmem:
Yaptırabilirsek resimlerini koyarım.

Ben de bir bakayım. Bir arkadaş vardı ya, az görüyorum. Bakalım kim önce fotoları hazır edecek :)
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Cevap: Cevap: Cevap: TDA2822 de soru?

Okunmamış iletigönderen fatality11 » 15 Haz 2008, 15:20

e_cag yazdı:Ben de bir bakayım. Bir arkadaş vardı ya, az görüyorum. Bakalım kim önce fotoları hazır edecek :)

hadi hayirlisi 8) fotolari sabvirsizlikla bekliyoruz ama fazlada acele etmeyin simdiden kolay gelsin.....
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
fatality11
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen nonsensern » 01 Tem 2008, 18:25

Resim içindekiler işaretlediklerim ne işe yarıyo bugun bende yapcamda elimdeki hoparlöre

[img]http://img353.imageshack.us/img353/9421/sddfgdgrt6.jpg%20AÇIK[/img]
buna kaçxkaçxkaç lık bi kutu yapıyım
nonsensern
Yeni Üye

İl: ankara
Meslek: öğrenci

Okunmamış iletigönderen nonsensern » 01 Tem 2008, 18:27

Resim içindekiler işaretlediklerim ne işe yarıyo bugun bende yapcamda elimdeki hoparlöre

Resim
buna kaçxkaçxkaç lık bi kutu yapıyım
nonsensern
Yeni Üye

İl: ankara
Meslek: öğrenci

ÖncekiSonraki

Entegreli Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti
  • TDA2822 Mini Amplifier
    1, 2, 3Eklenti(ler) gönderen e_cag » 01 Kas 2009, 23:11
    23 Cevaplar
    4723 Gösterim
    Son ileti gönderen e_cag Son iletiyi göster
    07 Kas 2009, 00:11
  • TDA2822 bridge(kopru mod)- bir fikri olan varmi acaba?
    1, 2, 3Eklenti(ler) gönderen endorfin » 29 Oca 2013, 19:07
    23 Cevaplar
    5441 Gösterim
    Son ileti gönderen asad_asad Son iletiyi göster
    15 May 2013, 17:54
  • Kısa Soru
    gönderen e_cag » 15 Nis 2008, 01:04
    2 Cevaplar
    979 Gösterim
    Son ileti gönderen e_cag Son iletiyi göster
    16 Nis 2008, 20:37
  • Önemli bir kaç soru?