Boş kabin için anfi ve hoparlör önerisi

Entegreli Güç Yükselteçleri » Küçük ama çok etkili. Entegreli(tümdevreli) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Boş kabin için anfi ve hoparlör önerisi

Okunmamış iletigönderen kalashnikov » 26 Ağu 2010, 16:45

Arkadaşlar forumda yeniyim. Evimde bulunan eski iki adet kabini sıfırlamayı düşünüyorum. üzerlerindeki hoparlörler baya eski ve kağıtları yırtılmış durumda. Alt kısımda bulunan hoparlör yaklaşık 15 cm çapında üst kısımdaki ufak hoparlör de 7 cm çapında. Hoparlörlerin arkalarında ohm değerleri ve kaç watt oldukları yazmıyor.

Şimdi bu iki kolonu ben bilgisayar ve mp3 çalarla birlikte kullanmak istiyorum. 2x22 w bir anfi ve anfiye uygun hoparlörler kaç wattlık olmalıdır. Daha yüksek bir anfi için mesela 2x40 watt nasıl hoparlörler kullanmalıyım?

Kabinleri temizledim zımparaladım ve boyadım :D sadece hoparlörleri takılacak. Yardımcı olacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler. :)
kalashnikov
Yeni Üye

İl: izmir
Meslek: öğrenci

Ynt: Boş kabin için anfi ve hoparlör önerisi

Okunmamış iletigönderen miriel » 27 Ağu 2010, 00:46

Aslında kabine hoparlör uydurmak çok zor, hoparlöre kabin uydurmak daha doğru seçim olur. Orjinal hoparlörleri bulabilirseniz en doğrusu olur.
İnanç GÜMÜŞLER
Kullanıcı avatarı
miriel
DIY Audio Gurusu

İl: RİZE
Meslek: Makina Mühendisi

Okunmamış iletigönderen kalashnikov » 27 Ağu 2010, 02:42

kabinler baya bi nostaljik 20 yaşın üzerinde ikisi de :D sapasağlam duruyolar işte hoparlörler ölü vaziyette. anfi konusunda bi tavsiye alayım en azından. kullanacağım oda çok büyük değil sadece film ve müzik için.
kalashnikov
Yeni Üye

İl: izmir
Meslek: öğrenci

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 27 Ağu 2010, 12:25

Fazla seçenek yok aslında, kabine uyacak hoparlör bulmak için özel sipariş hoparlör ürettirmek lazım :)

Tavsiyem Millennium, Bots vb. markalardan delik çapına uyan bir hoparlör seçmeniz, 20-30-40W farketmez, zaten bu kadar seçenek yok, olsa da yazanla gerçekte olan farklı olacaktır. Alabildiğinizin en yüksek watt'lısını alın yeter. Varsa içindeki filtreyi yoksa da tiz hoparlörüne seri bir kutupsuz kondansatör ekleyin ve gerisini boşverin derim.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Entegreli Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir