35W WCF SE II

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri » Transistörlü ve MOSFET'li (solid state) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Ynt: 35W WCF SE II

Okunmamış iletigönderen zunda » 25 May 2013, 23:23

100_2574.JPG
100_2573.JPG
arkadaşlar epeydir süren arama çalışmalarım sonuç verdi ve wcf için üst kapağı hallettim ve sanırım final zamanı benim için artık daha iyi ses duyamam galiba wcf 35 watt se ıı .ras 100 ve harici bir pre amp la kutulama işlemim tamamlandı ras eski bir receıver kutunun içinde preamp pover supliy kutusunda ve wcf 26*30mm bir şase etrafında şekillendi önceki fotolardaki yerleşim yenide elden geçirilip daha derli toplu hale getirildi daha iyi oldu şimdilik bu kadar herkese yeniden teşekkür ederim kolay gesin başarılar. resimler( mevcud hoparlörlerim de fena degiller ama onlara elden çıkarabilirsem 1 çivt kaliteli alman hoparlör ve dıy bir sehpa ne iyi olurdu)
Eklentiler
100_2575.JPG
Kullanıcı avatarı
zunda
DIY Audio Gurusu

İl: kütahya
Meslek: revizör.

Okunmamış iletigönderen Amatör » 25 May 2013, 23:34

Elinize sağlık
Hoparlör sesin sınırlarını belirleyen eleman olduğuna göre,amplinin sınırlarını da iyi bir hoparlör ile görebiliyoruz ancak.Bu durum kulağımız açısından da iyi bir eğitim oluyor.
Selamlar
Amatör
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak

Okunmamış iletigönderen hamist » 26 May 2013, 14:53

zunda yazdı:
100_2574.JPG
100_2573.JPG
arkadaşlar epeydir süren arama çalışmalarım sonuç verdi ve wcf için üst kapağı hallettim ve sanırım final zamanı benim için artık daha iyi ses duyamam galiba wcf 35 watt se ıı .ras 100 ve harici bir pre amp la kutulama işlemim tamamlandı ras eski bir receıver kutunun içinde preamp pover supliy kutusunda ve wcf 26*30mm bir şase etrafında şekillendi önceki fotolardaki yerleşim yenide elden geçirilip daha derli toplu hale getirildi daha iyi oldu şimdilik bu kadar herkese yeniden teşekkür ederim kolay gesin başarılar. resimler( mevcud hoparlörlerim de fena degiller ama onlara elden çıkarabilirsem 1 çivt kaliteli alman hoparlör ve dıy bir sehpa ne iyi olurdu)

İşin en önemli kısmı bence öncelikle iyi bir class a, bu anlamda WCF oldukça verimli
olması nedeni yanında, sunduğu detay zenginliği ile,
diy anlamında göz doldurmaya devam edecek.

Ama çok kötü olmadıkça her hoparlor ile sonuç almak mümkün iken,
elbette iyi bir hi-fi hoparlor ile de müzikalite sınırı çizilmiş olur.

Emeğinize sağlık selamlar...
Tüketimleri ile ünlü ülkelerin tarihlerini üreten ülkeler yazar.
hamist
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: endüstriel elektronik

Okunmamış iletigönderen PureSound » 18 Oca 2015, 15:51

Selam herkese...

Devreyi yapan arkadaşlar hala kulanan varmı memnunmusunuz ? bende denemek niyetindeyim birde F5 ile karşılaştırılırsa sonuç ne olur sizce ?

Teşekkürler...
PureSound
Yeni Üye

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen zunda » 19 Oca 2015, 23:09

PureSound yazdı:Selam herkese...

Devreyi yapan arkadaşlar hala kulanan varmı memnunmusunuz ? bende denemek niyetindeyim birde F5 ile karşılaştırılırsa sonuç ne olur sizce ?

Teşekkürler...

devreyi yapanlardan birisi olarak eklediğim resimlerden sonra yerleşim dahada uygun hale getirildi 470nf kondansatör ero,vima birde ismini markasını hatırlamadıgım ürünle sıra ile kullanılıyor ero ile daha güzel f5 dinlemedim nette bir çok olumlu yorum okudum ama bu devreyi kuran arkadaşlarda gereksiz bir çalışma diyen olmadı resimlerde görülen sogutucu bloklar adedi 5 kg cıvarı kanal başı 60 000mf filtre ile dual mono yapıda uzun süre stabil çalışmakta ve hiç pişman olmadım böylesi hantal bir kutu yaptıgıma.
Kullanıcı avatarı
zunda
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen PureSound » 21 Oca 2015, 11:31

zunda yazdı:
PureSound yazdı:Selam herkese...

Teşekkürler...

devreyi yapanlardan birisi olarak eklediğim resimlerden sonra yerleşim dahada uygun hale getirildi 470nf kondansatör ero,vima birde ismini markasını hatırlamadıgım ürünle sıra ile kullanılıyor ero ile daha güzel f5 dinlemedim nette bir çok olumlu yorum okudum ama bu devreyi kuran arkadaşlarda gereksiz bir çalışma diyen olmadı resimlerde görülen sogutucu bloklar adedi 5 kg cıvarı kanal başı 60 000mf filtre ile dual mono yapıda uzun süre stabil çalışmakta ve hiç pişman olmadım böylesi hantal bir kutu yaptıgıma.

Sn Zunda selam ses rengi sıcak bir lambalı amp. yakın diye tarif edebilirmisiniz. Birde sizin bias akımınız kaç A ?
5kg soğutucular yeterli geliyormu 1 saat dinleme sonucu tahmini kaç derece oluyor soğutucular ?

Teşekkür ederim.
PureSound
Yeni Üye

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen zunda » 21 Oca 2015, 12:06

Sn Zunda selam ses rengi sıcak bir lambalı amp. yakın diye tarif edebilirmisiniz. Birde sizin bias akımınız kaç A ?
5kg soğutucular yeterli geliyormu 1 saat dinleme sonucu tahmini kaç derece oluyor soğutucular ?

Teşekkür ederim.[/quote]
üstadım ben hiç lambalı ampli dinlemedim maalesf ama ses ne durumda derseniz bence çok dingin detaylı ve tüm frekanslar yerinde çok güzel zaman zaman 2sk 170 jfet pre edinmiştim bir ara onun çıkışlarını kısıtladım biraz bazen onu koyarım önüne ses cam gibi olur ama ben presiz daha çok sevdim sesini ,bias akım konusu hamit abim onu sabit drençle ayarladıgından ben her hangi bir ayar yapmadım zaten bilmemde ayar işini tornacıyım ben yaklaşık 3 saat cıvarı dinlemem oldu sag kanal digerinden 1.5vac fazla besleniyor sag sogutucu digerinden biraz sıcak ama elimle dayanabiliyorum o sıcaklıga zaten 3 saat te genelde kullanmıyorum sogutma kanalları dikey kullanılırda dahada iyi olacagı konuşulmuştu şimdilik kolay gelsin selamlar.
Kullanıcı avatarı
zunda
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Amatör » 21 Oca 2015, 13:18

Yaklaşık olarak kanal başına 5 kg gelen soğutucular ile sıcaklığın 55 derecenin üstüne çıkabileceğini pek sanmıyorum ben.
Biasın 1,8 A olduğu belirtilmiş 1. sayfada.
Bu güçteki bir SE classA ampli ses kalitesi olarak pek çoğumuzu mutlu edecektir diye düşünüyorum, şahsen.
Amatör
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak

Okunmamış iletigönderen PureSound » 21 Oca 2015, 19:51

Teşekkür ederim bilgiler için deneyeceğim. :)
PureSound
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen devirsefa » 25 Mar 2016, 03:03

Bu devre, DIY ortamı için bulunmaz nimettir.
Herhangi sıcaklığa, kablolamaya, voltaja, beslemeye rağmen stabilitesini koruyor ve muhteşem bir dinleti sunuyor.

1-2 yıl olmuştur, hatırlamıyorum, 2x7 volttan 2x30 volta kadar çeşitli trafolarla denedim, üzerinde bin bir değişiklik yaptım, ayda bir kablolama üzerine çalıştım, her seferinde ses daha da güzelleşti. Eğer hakkıyla yaparsanız tahmin edilemeyecek sonuçlar alırsınız.

Ben ne yaptım, benim amfim limon kasasında çalışıyor. Kanal başı 1,7 kg soğutucu, 2x28 VDC, Altına üstüne aluminyumlu kompozit panel koydum, öylece kullanıyorum.

İmkanınız varsa yapın WCF'yi ve müziğin keyfine varın.
Eklentiler
amfi.jpg
Sağ üstteki preamfi, 3 trafo seri bağlandı.
devirsefa
DIY Audio Fanatiği

Önceki

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir