Tormak Trafo

Toplu Alım ve PCB » Forumca toplu malzeme alımı ve proje PCB'leri toplu satışı haberleri.

Ynt: Tormak Trafo

İletigönderen hoparlör » 20 Tem 2010, 18:13

Geçmiş olsun, gitmek lazım.

Yarın akşam olabilir, perşembe sabahı ben yokum, haftaya salıya kadar. Senden İnanç'ın PCB'lerini almam lazım. Yoksa haftaya kalacak.

Bitti gibi, sayımlar da tamam, aksilik yok görünüyor. Son bir kontrol lazım elbet.

Yarın kargoları gönderiyorum, şimdi adresleri kontrol etmem lazım. Paketler hazır, Ustura arkadaşımızın iki trafosunu iki ayrı kutuya koydum, az daha kargo maliyeti olur, 20x20x15cm kutular. İçleri 5 cm köpük ile kaplı. Ancak sığdı içine.

Amatör arkadaşımızın kutusu da hazır, içine iki tane direnç düşecek yarın :)

Antalya'dan dhan000 arkadaşımızın kutusu hazır, teslimatı bekliyor.

Miriel'İn trafolar hazır tek bir kutu ama daha büyük, soğutucu ve PCB girecek içine, başka birşey varsa yarın ekleyebilirim. Elimdeki siyah soğutucudan iki tane mi veriyorum şimdi? Bu hafta gidip soğutucu alma imkanım yok, eğer farklı birşey isterim dersen önümüzdeki hafta PCB ile birlikte ayrıca da gönderebilirim.

Maystor arkadaşımızın trafoları tamam, köpüksüz kutuda.

Hazar'ın trafosunu az önce test ettim, üzerindeki etikette 2x26V yazıyordu :o Neyseki ölçünce baktım 271V gibi birşey gösterdi, şebekeyi ölçmedim. Ama doğru trafo yanlış etiket.

Benim trafolarım biraz fazla oldu galiba, sonunda soğutucu, trafo ve hoparlör satan bir dükkan bulucam kendime :)
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

İletigönderen hoparlör » 20 Tem 2010, 18:26

Ve işte fotoğraflarımız :)
Eklentiler
20072010291.jpg
İşte size mutlu aile fotoğrafı
20072010293.jpg
Kutular
20072010293.jpg (21.95 KiB) 757 defa görüntülendi
20072010292.jpg
Ve daha kutular
20072010292.jpg (25.64 KiB) 757 defa görüntülendi
20072010287x.jpg
Bir de yakın çekim
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İletigönderen hoparlör » 20 Tem 2010, 18:31

Son olarak trafolarla birlikte trafonun altına ve üstüne koyacağınız daire şeklinde lastik montaj contaları da var. Bir de vidanın geçeceği ve trafoyu sabitleyecek olan plastik kapak. Artık fotoğraf çekecek halim kalmadı ama sonra ilave ederim :gunaydin:

Biraz belim ağrıdı, azıcık uzanayım bari, hani sızlanmam böyle ama küçük görünen trafolar oldukça ağırmış. Zaten küçük kutuları beş kişi taşıdı arabaya, biraz garipsemiştim. Doğrusu çok haklılarmış, bilen biliyor işte.

Son olarak trafoların etrafındaki renkli bantın altında ayrıca bir ekranlama sacı var, manyetik alan kaçaklarına karşı koruma için. Bu da extramız :)

Hayırlı olsun, umarım sorunsuz elinize ulaşır ve keyifle kullanırsınız.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İletigönderen Amatör » 20 Tem 2010, 18:35

Maşşallah.... nazar değmesin inşallah.Trafo tarlası gibi ,hemen olmuşları toplayalım :D
Sn hoparlör emekleriniz için ne kadar teşekkür etsem azdır.Kutularken o köpükleri teker teker kuytu mu yaptınız.Gerçekten büyük zahmete girdiniz.Köpükleri bile saklayacağım hatıra olsun diye :D
Tekrar teşekkür ederim
Amatör
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak

İletigönderen hoparlör » 20 Tem 2010, 19:06

Teşekkür ederim :)

Evet köpükten kendim yaptım, biraz işçilik gerektiriyor. Açıkcası fazla olmadığı için şükrettim, trafoların çoğu İstanbul içi teslim neyseki.

Bu kadar uğraştıktan sonra kıyamadım, şimdi kargoda birşey olur, 1cm köpük koydum ezildi olmasın dedim. Böyle tek tek olunca paketleme de ona göre oluyor, seri üretimlerde ayrıca paketleme yapılıyormuş ama trafonun içine gireceği köpük bir ambalaj malzemesi maalesef bulunmuyor. 5cm lik tabaka köpük alıp, üç tane 20x20cm kesip, alt ve üste gelenleri ortadan azıcık yuvarlakça traşlayıp, ortadakini de trafonun enine göre yuvarlak kesince 20x20x15cm lik köpük içinde kalıyor trafo. Uğraştırıyor ama kargodakilerin atıp tutmayacaklarından emin olamıyorum ki :?:
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İletigönderen Hazar » 20 Tem 2010, 20:20

Hakikaten müthiş. Trafo işçiliği bir numara, sizin işçiliğiniz de öyle :D

Tekrar teşekkürler.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Reklamlar

İletigönderen dhan000 » 20 Tem 2010, 20:35

hocam elinize kolunuza sağlık dogrusu size çok zahmetler verdik ...trafolarda burdan çok güzel görünüyor...
hocam benim için antalyadan yazmışsınız ben adanadayım kazara trafomuz antalyaya gitmesin :D ...
tekrar teşekkürler...
dhan000
DIY Audio Fanatiği

İl: adana

İletigönderen maystor » 20 Tem 2010, 21:38

Benimkilerini yarın akşam 6-7 arası carefour-bauhause veya forumun oralardan veya adresinizi verirseniz akşam işten sonra gelip alabilirim.
Bu arad gerçekten çok zahmetli bir işin altında hakkıyla kalkıyorsunuz, helal olsun.
SADECE KENDİN OL!
Kullanıcı avatarı
maystor
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: makine otomasyonu

İletigönderen e_cag » 20 Tem 2010, 22:19

Yarın akşam nasıl yapalım, nereye geleyim hocam? İştten çıkar çıkmaz fırlasam akşam 7 civarında müsait biryerlerde olabilirim.
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Meslek: Kimyager

İletigönderen miriel » 20 Tem 2010, 23:41

Vay canına ilk resim çok etkileyici, arabanın amortisörlerini ağırlıktan patlatmayalım birde :)

Miriel'İn trafolar hazır tek bir kutu ama daha büyük, soğutucu ve PCB girecek içine, başka birşey varsa yarın ekleyebilirim. Elimdeki siyah soğutucudan iki tane mi veriyorum şimdi? Bu hafta gidip soğutucu alma imkanım yok, eğer farklı birşey isterim dersen önümüzdeki hafta PCB ile birlikte ayrıca da gönderebilirim.

Siyah soğutucudan 2 tane almam mümkünse iyi olur hocam.

Bu arada böyle bir etkinliğin sorumluluğunu taşısam ben 2 gömlek bir tşört değiştirirdim bu sıcakta. Allah razı olsun, böyle abilik heryerde bulunmaz.
İnanç GÜMÜŞLER
Kullanıcı avatarı
miriel
DIY Audio Gurusu

İl: RİZE
Meslek: Makina Mühendisi

ÖncekiSonraki

Toplu Alım ve PCB

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir