Odyofilite ve kadınlar.

Serbest Kürsü » Ondan bundan şundan...

Cevap: Odyofilite ve kadınlar.

Okunmamış iletigönderen e154 » 05 Tem 2009, 23:31

kararsızım
e154
DIY Audio Gurusu

İl: Ankara
Meslek: Elektrik Teknikeri

Okunmamış iletigönderen elektrosenol » 06 Tem 2009, 00:17

Ersoy yazdı:İstisna kaideyi balgibide bozar

Ahu yu şahsen tanırım. Kulağı benden iyidir. Bir sürü ses mühendisini cebinden çıkaracak kayıtlar yapmıştır.

Ayrıca Türkiyede eğer fil işi bir müzik cd si almak için araştıma yaparsanız, muhtemelen onun bulup ithal ettiği ürünü alırsınız.Kendisi Extreme-audio nun müziklerinden sorumludur. Bu onun işidir. Bu işi doğru yapabilmesi için aslanlar gibi hi-end ci olması gerekir ki zaten işini keyifle yapıyor.

Bu istisna kaideyi bozar.

Evet genel olarak kadınlar bazı konulara erkeklerden daha az ilgi duyuyor. Hiç devre tasarlayan, ampli yapan kadına rastlamadım, duymadımda ama 12bin dolara birçift hoparlör alan kadın biliyorum.

ersoy beyin açıklaması herşeyi anlatmaya yetiyo ama BENCE.
Alın benden de okadar, bügün şu çoooktandır bekleyen subuma uyduruk bir kutu yapayım dedim, bizimkisi hemen başladı bağırmaya terası mahvettin, hertaraf talaş oldu diye. Hoparlör yapıyorum deyince zaten 2 tane var ne yapacan bunu birde kocaman şey görmek istemiyorum bunu evde falan :D .

öte yandan sn. maystorada burda katılıyorum .
Steryo takılıyorum:)
Kullanıcı avatarı
elektrosenol
DIY Audio Fanatiği

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen fixxxxxer » 06 Tem 2009, 03:00

Nolmuş yav burda böle :D

Kadınların audio veya diy işleri ile alakası konusunda Dr. 'a sonuna kadar katılıyorum, esasen kişisel görüşüm ve gözlemlerime dayanarak söyleyebilirim ki dünyada audio'yu geçtim, her alanda erkek hegemonyası vardır, ki bunu da normal karşılamak lazım, çünkü dünyanın doğal dengesi kadınları her alanda ikinci planda olmaya iter. Kadın kendini zorlayıp bişeyler başarmak yerine erkeğinin hazırlayıp önüne sunmasını bekler...

Dönelim audio işine, pekçok kadın için bir pikabın ya da bir hoparlör takımının ne derece hi-end olduğundan çok, salonda nekadar güzel durduğu önemlidir, zengin zümrenin gösterişe meraklı bayan bireyleri için bindiği otomobil, oturduğu ev, giydiği kıyafet gibi pahalı oluşu da önemli olabilir tabi, ama hi-end oluşu?... hiç sanmam... olsa bile "Ahu Ünalp" hanfendi gibi bikaç milyonda bir... Ki kendisi sadece odyofil gibi görünüyor, oturup DIY ile uğraşacağını sanmam. 1,000,000 kadından kaç tanesi (1? 3? 10?) "hobi amaçlı" manikürlü tırnaklarıyla eline havya alıp lehim yapar ya da kaçı matkabı, testereyi alıp kutu keser, biçer, deler ? Kim ne derse desin, nasıl ki evin su tesisatını onarmak erkek işi ise bu da aynı şekilde erkek işi. Kilden testi yapmak ya da tuale yağlıboya tablo işlemek gibi narin işler değil... DIY'i bir kenara koyalım, müzikte aslına sadakat olayı ise bambaşka bir konu, sonuçta bu iş emek ister, zaman ister, para ister, ister de ister... İyi müzik dinlemek için de bunları feda edecek bi kadın tanımadım şimdiye kadar... En basitinden, çevremdeki bilûmum bayan nüfusuna göre bu işler boş iş, yapılan yorumlar ise komik; "boşa para" "vakit kaybı" "gereksiz zahmet" "sinir stres sebebi" Gökhan hocamın dediği gibi iyi müzik dinlemek için sisteme para vermek yerine konsere gitmek, yada araba kullanırken fiziksel yorgunluğun yanında bilmemkaç beygirlik güce hükmetmekten yorgunluğun kat be katı haz duymak yerine sağ koltuktan etrafı seyretmek, hazır, zahmetsiz ve eğlenceli çözüm onlar için... Gerçi bu bile kadınları her zaman memnun etmez, konsere götürürsün sıkılır, makyaj tazelemeye gider sen de eşlik edersin seve seve... ya seve seve, ya... sev ya terket, noldu, cânım konserin yarısı heba oldu... arabada direksiyonu sen sallarsın, onu sıkıntı basar dırdıra başlar, güzelim yolları sana zehir eder... Eve dünya para harcayıp ses sistemi alırsın, üstüne bi de sevdiği şarkıyı açarsın, "şunun sesini kıs migrenim tutucak yine" der... Bu arada en sevdikleri sistem aç-kapa, ileri sar-geri sar fikrine de sonuna kadar katılırım, yakın bi örnek vereyim, annem son bikaç senedir mesleği gereği pc başında iş yapar, evde kıytırık bi müzik cd si hazırlamaktan bihaber, babamın işinin bilgisayarla uzaktan yakından alakası yok, hatta yüksek teknoloji özürlü bi kişiliktir, ama her çökerttiğinde bana eziyet olmasın diye format atmayı bile öğrendi :mrgreen:

Sonuç olarak; kadın erkek eşitliği tarihin en büyük yalanıdır, çünkü erkek sorumluluk alır, üreticidir, kadın sorumluluktan kaçar tüketicidir... Şaşkaza ufak tefek bişey üretse, onu da kendi tüketir. Ömrümü tükettiniz ulen :D
Her nekadar bu durumun istisnaları mevcutsa da okadar azdır ki kaideyi bozmaz, bozamaz, bozsa dünyadaki herşeyin başrol oyuncusu erkekler, yan rolde kadınlar değil, tam tersi olurdu.(yok öyle değil demeyin, öyle çünkü)... Audio işinde ise namümkün, Özgür hocamın üstüne basa basa dediği gibi "odyofilin dişisi olmaz..." olsa bu işin nüfusça fazla erkek odyofillerin yanında ihmâl edilebilir miktarda olacağı aşikârdır, her zaman aynı işi yapan kısıtlı sayıdaki dişiden daha iyi erkek alternatif mevcuttur...

Haldır huldur yazdım, konuyu saptırdım sanki biraz, sürç-i lisan ettiysem affola, birikmişim varmış...
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

Meslek: Öğrenci

Okunmamış iletigönderen the_cantan » 06 Tem 2009, 09:34

her taraf testosteron olmuş.
kadınların yanında DIY,Audio elektrik işlerinden konu açmayalım. enayilik olur.
Doğru kadınlar bazı şeyleri tabiatları gereği sevmez.yapamaz edemez.fazlada anlamazlar. Michele Mouton gibi daş gibi FIA ralli sürücüsü de çıkar.
Michael Schumacher adını doğru yazalım.teesssüf ederim.

Lakin bir kadında ortalama erkekten daha çalışkan, daha hırslı, daha dayanıklıdır. ama erkeğin hırslısı, dayanıklısı zorlu olur.ne yapalım erkeği doğuran kadında mı suç?
diğer yandan kulak hassasiyeti konusunda hatunların daha iyi olduğunu söylemeliyim. öle böyle değil.
fazla kıyaslamamak lazım.
Kullanıcı avatarı
the_cantan
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen fixxxxxer » 06 Tem 2009, 10:21

Bunca yorumun üstüne şaka gibi olacak ama; bu sabah bi bayan arkadaştan gelmiş forward mail:

A woman came in a Garage and asked for a seven-hundred- ten.

All looked at each other, and the Head Mechanic

asked her,
"What is a seven-hundred- ten?"

She replied, "You know the little piece in the middle of the engine. I lost it and need a new one. I had it always been there."

The mechanic gave the woman a piece of paper and a pen and asked her to draw what the piece looked like.
She drew a circle and in the middle of it wrote 710 !!

He then took her over to another car which had the hood up and asked, "Is there a 710 on this car?"

She pointed and said, "Of course, it's right there."

Now go to the photo to learn what a 710 is...
Eklentiler
oil.JPG
oil.JPG (21.27 KiB) 660 defa görüntülendi
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

Meslek: Öğrenci

Okunmamış iletigönderen e_cag » 06 Tem 2009, 10:26

the_cantan yazdı: Michael Schumacher adını doğru yazalım.teessüf ederim.

Edilmeyecek gibi değil bence de. Ha otomobil kullanmak derseniz, durum bambaşka. Hepimiz büyük isabet oranıyla tahmin ederiz soldan ağır ağır giden sürücünün cinsiyetini (isabetin istisnası da genellikle emekliliğinin 15. şeref yılındaki beyler oluyor). Asıl bu konuda istisnaların yapacağı hiçbirşey yok.

Belki de Ahu Hanım meslek edindiğinden kendini geliştirmiştir; ki ancak böyle bir sebeple hanımlar arasından beylerden daha sağlam audiocu çıkması olası görünüyor. El netice: bazı hanımlar isterlerse yaparlar ama istemiyorlar bir şekilde tabiatlarına aykırı olduğundan.
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Meslek: Kimyager

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen drhardware » 06 Tem 2009, 11:01

Feministleri anlarım ve kendilerine saygı duyarım...

Lakin şu kafamı hep kurcalamıştır; neden feminist var da "menist" ya da ona benzer bişiler yok? Ya da olmalı mı?

Hadi bi de kılçık atayım kafanıza, aceba kadınların bu konularda da ( :o ) üstün olduğunu/olabileceğini düşünen baylar;
A- Evli midirler?
B- Kaç yaşındadırlar?
C- Kaç kadınla uzun süre aynı evde beraber (evdeki anne veya kızkardeşlerden bahsetmiyorum!) yaşamıştırlar?

Acaba kadınlar her konuda bizden üstün olmak zorunda mıdır?
Feminizm diye bir ideoloji olduğuna göre ve bu ideolojinin pek çok propaganda aracı olduğu aşikârken, bu soru erkekler üstünde uygulanan bir psikolojik harp tekniği olabilir mi?

Yani kusura bakmayın da; %99.999 u, sadece 3 pedalı, 1 vites topuzu ve bir direksiyonu olan bir makinayı kullanmaktan aciz bir cinsiyetin bu kadar detaycı bir zevke ya da hobiye veya teknik bilgiye sahip olacağına inanmıyorum..

Gökhan güzel demiş; bu oksimoron veya abesle iştigal bir durum!
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen Hazar » 06 Tem 2009, 12:17

Eşler bu sayfayı okusa kavga çıkar.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen drhardware » 06 Tem 2009, 12:23

Ölmüş eşşeğin kurttan korkusu olmazmış derler.. Okuyan varsa helal olsun, elini öperim.
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen e_cag » 06 Tem 2009, 12:54

drhardware yazdı: neden feminist var da "menist" ya da ona benzer bişiler yok?

Feministler ona şovenist diyor :D
drhardware yazdı:Okuyan varsa ...

Asıl nokta bu zaten :D :D :D
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Meslek: Kimyager

ÖncekiSonraki

Serbest Kürsü

Kimler çevrimiçi