uzaktan kumanda kiti (motorlu pot)

Satılık » Satılık malzeme ve ürünler için

Forum kuralları
Satılık'ta yalnızca,
  • Elektronik komponentler,

• Hazır veya demonte elektronik kitler

• Hoparlörler,

• Her çeşit elektronik cihaz kutuları,

• PCB ler,

• Elektronik kitapları,

• Ve diğer yardımcı malzeme ve ekipmanlar.

Satılıp/alınabilir. Bunlar dışında alım satım yapmak yasaktır.
Ayrıca ikinci el malzeme satanlar, sattıkları her türlü malzeme için "ÇALIŞIR" garantisi vermek zorundadır. Arızalı ürün satışı yapılamaz.
Konumuzla ilgili işletmelerin yine konumuzla ilgili ürünlerini tanıtmak için foruma ilan bırakabilmeleri için İlanlar bölümü mevcuttur.

Toplu malzeme satışı gibi ticari faaliyet yürütmek yasaktır. Bu tür talepler olursa ayrıca değerlendirilecektir.

uzaktan kumanda kiti (motorlu pot)

Okunmamış iletigönderen bykoz » 27 Nis 2007, 10:24

--------------------------------------------------------------------------------
satılık motorlu uzaktan kumanda kiti komple 70 ytl dir,
audio cihazlarının içine modifiye edilebileceği gibi haricen bir kutu içerisine konup kullanılabilir, pot 2 x 100k alps markadır.

Resim
saygılar...
En son bykoz tarafından, 22 Şub 2010, 20:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 değişiklik yapıldı.
bykoz
DIY Audio Fanatiği

İl: BURSA
Meslek: AUDIO & VIDEO SERVİCE

Okunmamış iletigönderen bykoz » 27 Nis 2007, 10:44

Resim
Resim
Resim
Resim

kiti böyle bir kutu içerisine yerleştirip pasif preamp yapabilirsiniz,
microişlemci genel amaçlı programlanmıştır. eğer gelişmiş şekilde kullanmak isterseniz, volume ve power on/off kontrolüne ilaveten mute, mono/stereo ve cd, aux phoho gibi giriş seçici kontrolü yapabilirsiniz, isteyenler için komple şema hatta pcb çizimini de yayınlayabilirim.

saygılar...
bykoz
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen bykoz » 27 Nis 2007, 11:37

komple üstten görünüm (malzeme yüzü)
Resim
alttan görünüm (bakırlı yüz)
Resim

saygılar...
bykoz
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen drhardware » 01 May 2007, 15:45

Hocam tek mi yoksa birkaç tane var mı?
Ben diyclub.biz e aynı mahiyette bir kit sipariş etmiştim ama üç haftadır ses yok. Eğer gelmezse senden alabilirim o bakımdan soruyorum.
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

İl: Ankara

Okunmamış iletigönderen bykoz » 01 May 2007, 21:59

sn. drhardware, bu devreyi kendim için tasarladım fakat ilk yaptığımı (yukarıda resimlerini gördüğünüz cihaz) gören bazı arkadaşlar bizde isteriz dediler :) bende bunun üzerine pcb maliyetini ve projenin bana olan maliyetini düşürmek için 20 adet pcb bastırdım (sadece vol- , vol+ ve power on/off kontrolu yapılacak şekilde yapılandırılmış olarak).
şu an 15-16 adet var sanırım elimde tabi hiçbiri toplanmış değil yani pcbler boş. isteyen olursa malzemeleri takıp veriyorum. yada diycilere demonte olarak veriyorum, bu arada resmini gördüğünüz cihazıda maliyetine sattım bir arkadaşa, kendime mk2 sini yaptım ama öyle görünüyorki onuda satacağım yine beğenmediğim birşeyler çıktı yani yakında mk3 ü yapılacak ( beğenmediğim şeyler kutu ebadları ve ön paneli dizaynı ile alakalı, çalışmasında bir sorun yok. hani derlerya 3 ev yapmadan adam gibi bir ev yapamazsın. bizimkide o hesap her yaptığım kutuda pişman olduğum şeyler çıktı. ilk yaptığımda sizinde dikkatinizi çekmiştir power anahtarı çok kötüydü mesela :).

bu arada benim diy projelerimi satın alan arkadaşlara buradan çok teşekkür ediyorum, yeni yeni diy projeler üretmek ve mevcut projelerimi geliştirmeme destek oldukları için.

saygılar...
bykoz
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen emesut » 04 May 2007, 14:50

Arkadaşım emeğine sağlık..!
Ben diyorumki bu motorlu potlardan biz yapamayızmı..?
Hani diyorum bir tane küçük step motor ile yapılmazmı..?
Resim
Kullanıcı avatarı
emesut
DIY Audio Takipçisi

İl: Kocaeli/İZMİT
Meslek: Elektronik

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen berat23 » 04 May 2007, 15:15

gittigidiyorda motorlu bi pot var.yapmakla uğraşma hazır almak daha mantıklı
berat23
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen bykoz » 05 May 2007, 08:58

emesut yazdı:Arkadaşım emeğine sağlık..!..?
teşekkür ederim.
emesut yazdı:
Ben diyorumki bu motorlu potlardan biz yapamayızmı..?
Hani diyorum bir tane küçük step motor ile yapılmazmı..?

yapılır yapılmasınada, hazırının fiyatı 10-15ytl uğraşmaya değmez. beratın dediği gibi hazır almak daha mantıklı.
bykoz
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen bykoz » 05 May 2007, 09:23

Resim
bykoz
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen bykoz » 27 Haz 2007, 20:47

resimlerini yayınladığım cihaz şu an bende değil satıldı, örnek olması için koydum.

Resim
Resim
Resim
Resim
kabaca çalışma sistemini anlatmak gerekirse,
cihaz bütün sony tv kumandalarıyla çalışıyor, power on/off, mute, volume up, volume down tuşlarının ir kodları (sony kumanda protokolu -sırc-) microişlemciye öğretildi, ir alıcı sensör aldığı remote kodlarını işlemciye gönderiyor, işlemcide bu koda göre çıkış portlarına bağlanan röleleri veya motoru (volume) enerjiliyor. tabi kumandanın dışında local tuşlarlada bu aynen işliyor(volume hariç). birde cihaza 220 v out yaptım power amfi için. yani bu cihaz açıldığında/kapandığında power amp da açılıyor/kapanıyor.
cihaz kapalıyken cd in seçilymiş gibi davranıp direk geçiş sağlıyor tabi volume potu seviyesinde (fikslenmiş olarak) ama manuel olarak pot döndürülebiliyor (enerjisiz). giriş seçenekleri kumandadan (yine benim seçtiğim bir tuşla) yada lokal ''input'' tuşuyla seçiliyor, her basışta cd, teyp vs. seri bir anahtar mantığıyla çalışıyor. seçilen girişin rolesi enerjilenip sinyal volume potuna oradanda pre out çıkışına gidiyor.

kitle ilgili kafanıza takılan bir şey olursa sorabilirsiniz
saygılar...
bykoz
DIY Audio Fanatiği

Sonraki

Satılık

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti