JFET Bufferli LM3875 chipamp.

Projelerimiz » DIY Audio Türkiye ekibi tarafından geliştirilen projeler.

Cevap: JFET Bufferli LM3875 chipamp.

İletigönderen fixxxxxer » 31 Ağu 2009, 04:55

Malzeme kutusu o :mrgreen: Üşendim yav açıkçası video koymaya, çok sürüyo yüklenmesi, ama hallederim müsaitte.
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Öğrenci

İletigönderen e_cag » 31 Ağu 2009, 08:28

Güle güle dinle! :D Eline sağlık, malzemeyse malzeme, işçilikse işçilik, güzel çalışma olmuş. Kutulanmışını da görmek isteriz yakında.

Sırada ben olurum bundan sonra. Malzemeler tam, hafta içi montajı tamamlarım herhalde ben de.
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Meslek: Kimyager

İletigönderen the_cantan » 31 Ağu 2009, 08:53

Özgün boş durmuyorsun yaw. çalışkan insanı severim. bravo. Bende besleme montajı yarım kalan JBGC ekliyeyim bakayım. Erhan aklıma getirdi kolon lazım.biterse dinleyecek cihaz yok. :)
Kullanıcı avatarı
the_cantan
DIY Audio Gurusu

İletigönderen drhardware » 31 Ağu 2009, 11:14

fixxxxxer yazdı:Çalıştığına inanmayan olursa video da eklenir :D

İki sene sonra halen inanmayan mı var ki? Millet UFO lara bile inanmaya başlamışken! Hayret !!!

Neyse eline sağlık Özgün... Güzel iş çıkartmışsın, hele doğrultucu devren hakikaten muhteşem...
Küçük bi tavsiye, her bir diyot paralel 20-50nF polyester kondansatör eklersen daha gürültüsüz bir güç kaynağın olur..
Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

İl: Ankara

İletigönderen e154 » 31 Ağu 2009, 11:16

100n eklemiş.
e154
DIY Audio Gurusu

Meslek: Elektrik Teknikeri

İletigönderen supernova » 31 Ağu 2009, 15:03

Hayırlı olsun keyfini çıkarırsın artık gc ların :)

Video ya gerek yok be özgün.Daha önce tasarımı yapan kişi çalıştırmış,bizler çalıştırmışız...Hazır plaketler,malzemler geriye bi montaj kalıyor artık onuda herkes yapar.Arızalı malzeme filan yoksa,şaselemeyi iyi yaptınmı,kablolarını doğru bağladınmı :lol: neden çalışmasın...
"Başkalarının bilgisiyle bilgin olsak bile, kendi aklımız kadar akıllıyız."
Kullanıcı avatarı
supernova
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul

Reklamlar

İletigönderen fixxxxxer » 31 Ağu 2009, 15:34

e_cag yazdı:Güle güle dinle! Eline sağlık, malzemeyse malzeme, işçilikse işçilik, güzel çalışma olmuş. Kutulanmışını da görmek isteriz yakında.

Sırada ben olurum bundan sonra. Malzemeler tam, hafta içi montajı tamamlarım herhalde ben de.

Teşekkürler Emin abi, 1 hafta içinde kutulanmış halini göreceksiniz bi aksilik olmazsa. :)

the_cantan yazdı:Özgün boş durmuyorsun yaw. çalışkan insanı severim. bravo. Bende besleme montajı yarım kalan JBGC ekliyeyim bakayım. Erhan aklıma getirdi kolon lazım.biterse dinleyecek cihaz yok.

Abi o benim çalışkanlığımın değil tamamen Ramazan ayının kerameti :mrgreen: Bayrama kadar ne yaptım yaptım... Sonra 2-3 ay kadar sadece forum takipçisi olarak kalırım sanırım :D

drhardware yazdı:İki sene sonra halen inanmayan mı var ki? Millet UFO lara bile inanmaya başlamışken! Hayret !!!

Neyse eline sağlık Özgün... Güzel iş çıkartmışsın, hele doğrultucu devren hakikaten muhteşem...
Küçük bi tavsiye, her bir diyot paralel 20-50nF polyester kondansatör eklersen daha gürültüsüz bir güç kaynağın olur..
Kolay gelsin.

Teşekkürler Dr., beğendiğinize sevindim :) Bu arada Erhan da belirtmiş, byw29'ların hepsi 100n ile bypasslı, 20-50nf arası birşey daha mı iyi olur switching noise'u kesmek için??

Ersoy yazdı:Merakla beklemekteyim.

Çalışanların haberini.

Böylece ben nekadar beceriksizim anlayacağım.

Fakat illede isterimki; Mutalaka yüksek kazançta test edile.

Kulaklık seviyelerinde gayet başarılıdırki; amma velakin doyurmak lazımdırki, küheylan kabinleri dir ki, anlayalım ak. kara. :lol:

Ersoy hocam, şu anki haliyle "özellikle tam güçte" sürdüğümde gürültü sıfır, zaten sizin sorununuz yanlış hatırlamıyorsam yüksek güç talebinde ortaya çıkan bir "cırt"lama idi, bunun tek sebebi bence regüle katındaki bir hatadır ve sebebi de lt1083 lerdir, sahte olma ihtimalleri var mı bilemeyeceğim, sahteyse olabilir, bir de bi ara sizin bi yanlış voltaj verip entegreleri yakma pozisyonu olmuştu sanırım, o esnada besleme bağlı idiyse lt ler sakatlanmış olabilir, hala çalışıyor görünseler de... lm338 ile denemenizi tavsiye ederim, geri kalan kısımda sorun yoktu hatırladığım kadarıyla (başka güç kaynağında sorunsuz çalışıyor demiştiniz) muhtemelen çözülecektir sorununuz.

supernova yazdı:Hayırlı olsun keyfini çıkarırsın artık gc ların :)

Video ya gerek yok be özgün.Daha önce tasarımı yapan kişi çalıştırmış,bizler çalıştırmışız...Hazır plaketler,malzemler geriye bi montaj kalıyor artık onuda herkes yapar.Arızalı malzeme filan yoksa,şaselemeyi iyi yaptınmı,kablolarını doğru bağladınmı :lol: neden çalışmasın...

Eyvallah dostum, bu arada dediğin kadar varmış sesi yau ;) Kit yapmak kadar kolay olduğu konusunda hemfikirim, sadece projeyi geliştiren Dr., bizim pcb lerle deneme yapmamıştı, bu yüzden yapan iki kişinin karşılaştığı ufak pürüzler nedeniyle temkinliydim, ancak görüldüğü üzere "hiçbir problem yok"

Bu arada izlenimlerimi aktarmaya devam edeyim, yaklaşık 2 saattir sony bookshelf lerle dinleme testine devam ediyorum, bas performansı olarak tatmin olmaya başladım, (ultra düşük desibelli pioneer'lardan çok daha iyi) ama sanki yine de non-inverted daki kadar rahat değil alt frekanslar. Belki ilerde parayı vurursam 10'ar uF Mundorf supreme filan alırım sinyal hattı için, başlığın biryerinde Dr. 10uF'ın daha iyi bas cevabı sağlayacağını belirtmişti yanlış hatırlamıyorsam... Bu arada şebeke gürültüsü probleminin kaynağını bulmuş ve yoketmiş bulunmaktayım, benim dvd oynatıcı alındığından beri surgemaster ile kullanılıyordu ve dolayısıyla hiç gürültü yaptığını farketmemiştim, deneme esnasında alelade bir prize takılıydı ve fişini çekince amplide gürültü namına birşey kalmadı, meğerse switch-mode beslemeli dvd şebeke gürültüsü veriyomuş dışarı... sonraki denemeleri surgemaster ı getirip yaptım, bu haliyle 1 cm'den (kulağınızı yaslayınca) hafif bir vınıltı var, o da potun ilk ve son %15 lik dilimlerinde ortadan kalkıyor (özellikle dikkat çekmek istiyorum, "SIFIR GÜRÜLTÜ" ne şebeke gürültüsü, de dip gürültüsü vs. herhangi birşey duymak imkansız), dediğim gibi kutuya koyup şasilemesini elden geçirince sıfır gürültülü bir ampli olacağına eminim. Sırada cavalli buffer ile deneme safhası var, bakalım onunla nasıl bir sonuç çıkacak ortaya...

Edit: Bir de lm338'ler güzel ısınıyor, ben çakala yatıp 338'leri birer birer 3875 lerin soğutucularına astım, ama dediğim gibi sağlam ısınıyor, 3875 leri boşu boşuna ısıtmaya gerek yok, ayrı soğutucu kullanıcam artık...
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

İletigönderen drhardware » 31 Ağu 2009, 17:22

fixxxxxer yazdı:Teşekkürler Dr., beğendiğinize sevindim :) Bu arada Erhan da belirtmiş, byw29'ların hepsi 100n ile bypasslı, 20-50nf arası birşey daha mı iyi olur switching noise'u kesmek için??

Yok yaw o da olur.. En iyisini deneyerek bulmak lazım, MUR860 için ben 100n kullanıyorum, gayet iyi sonuç veriyor, BYW ler MUR dan hızlı olduğu için kapasitansı yüksektir, dolayısıyla kompanzasyon için daha düşük gerekebilir.. Çok zamanını alacaksa 100n ler kalsın, vaktin varsa 22n dene..

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

İletigönderen TDA7294 » 31 Ağu 2009, 17:39

Diyot UG8GT nasıl? Datasheetde ultrafast fln yazıyor özgünle birlikte almıştık.

Ek: Datasheet http://www.datasheetcatalog.org/datashe ... Xuzzqx.pdf
Ek2:Softrecovery ne denemek?
Kullanıcı avatarı
TDA7294
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak-Aksaray

İletigönderen fixxxxxer » 31 Ağu 2009, 19:48

drhardware yazdı:Yok yaw o da olur.. En iyisini deneyerek bulmak lazım, MUR860 için ben 100n kullanıyorum, gayet iyi sonuç veriyor, BYW ler MUR dan hızlı olduğu için kapasitansı yüksektir, dolayısıyla kompanzasyon için daha düşük gerekebilir.. Çok zamanını alacaksa 100n ler kalsın, vaktin varsa 22n dene..

Anladım Dr. teşekkürler, önümüzdeki haftaiçi bunun kutulaması, kutu içi kablolaması filan uğraşıcam, o esnada 22nf de denerim muhakkak, daha iyi olacaksa neden uğraşmayayım :)

Sadettin, özellik olarak üç aşağı 5 yukarı aynılar gibi, volt ve amper değerleri biraz farklı ama 200V ve üstü hepsi, üçü de soft recovery, byw maksimum recovery süresinde mur860 la ug8gt'nin 10ns önünde, ama pek bi fark yaratmaz hehalde... Soft recovey olanlarda aç-kapa gürültüsünün daha az olduğuna dair birşeyler okumuştum biyerlerde...
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

ÖncekiSonraki

Projelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir