Pikap için Phono Preamplifier

Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri » Ön yükselteçler(preampli), equalizer ve ton kontrol devreleri hakkındaki soru(n)lar

Pikap için Phono Preamplifier

Okunmamış iletigönderen elektrobeyin » 30 Ağu 2012, 18:43

İyigünler arkadaşlar, birkaç gün önce elime Fisher pikap geçti. Bende tamirini yaptıktan sonra ( kayış taktım ve iğne değiştirdim) ve ardından Sezen Aksu plağı aldıktan sonra Sony müzik setimin phono girişinden zevkle dinlemeye başladım ve sesinden gerçekten çok etkilendim. Hiç duymadığım kadar geniş bir sahne, oldukça doğal sesler beni çok etkiledi. Artık bilgisayardan yada dijital kaynaklardan müzik dinlemekten soğudum. Pikabımı RAS10'a bağlamayı planlıyorum. Önerebileceğiniz bir phono preamfi şeması var mı elinizde? Tercihim FET üzerine kurulu bir devre olması.
Kullanıcı avatarı
elektrobeyin
DIY Audio Fanatiği

İl: Mersin
Meslek: Elektrik-Elektronk Mühendisi

Ynt: Pikap için Phono Preamplifier

Okunmamış iletigönderen zunda » 30 Ağu 2012, 22:21

MC-RIAA-PL.jpg
MC-RIAA-BL.pdf
(21.16 KiB) 709 defa indirildi
yapmıştım bu devreyii bence sonuç iyi idi opamp alternatifleri değerlendirilebilir.
Kullanıcı avatarı
zunda
DIY Audio Gurusu

İl: kütahya
Meslek: revizör.

Ynt: Pikap için Phono Preamplifier

Okunmamış iletigönderen elektrobeyin » 03 Eyl 2012, 16:18

Şema için teşekkürler ancak opamp yerine fet yada tranzistor üzerine kurulu bir devre olması daha iyi diye düşünüyorum. Aslında birkaç devre buldum ama sonuçlarından çok emin değilim. Deneme yanılma bulacağız artık yoksa opamp devreleri kuracağız.
Kullanıcı avatarı
elektrobeyin
DIY Audio Fanatiği

İl: Mersin
Meslek: Elektrik-Elektronk Mühendisi

Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir