A CLASS SINGLE ENDED TUBE AMPLIFIER!

Lambalı Güç Yükselteçleri » Bazıları klasik sever.. Lambalı ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Okunmamış iletigönderen e154 » 22 Eyl 2007, 19:32

drhardware nin siteyle ilişiğini kestiğinden haberiniz yok galiba. olanlarında umrunda değil zaten..
e154
DIY Audio Gurusu

İl: Ankara
Meslek: Elektrik Teknikeri

Okunmamış iletigönderen farfisa » 24 Eyl 2007, 18:38

tabiki neden olmasın kısa bir süre istanbula döneceğim toplu seslendirme işi aldığım için istanbulda değilim istabula döndüğümde ilk işim sana ulaşmak olacak
farfisa
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Bilgisayar müh. Hifi tamircisi

çıkış trafosu

Okunmamış iletigönderen Rectifier » 18 Ekm 2007, 23:39

burdaki lamba konusunda tecrübeli arkadaşları gördüm şöle bi problemim var. lambalı power ampli yapıyorum. elimde şema var herşey hazır single ended el84 lü 5w 8W bişey. yanlız çıkış trafosu bulamıyorum istanbulda nerden temin edebilirim yada istanbulda bulabilirmiyim???
Rectifier
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen the_cantan » 21 Ekm 2007, 18:24

çıkış trafosuna varım. en az 100W kapasiteli olsa...herkes tek tip mi alacak?
olur umarım ekonomik olursa daha iyi olur.
Kullanıcı avatarı
the_cantan
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen grii_35 » 24 Kas 2007, 18:11

ARKADAŞALR BU LAMBALI AMFİ KONUSUDNA MESELA 2X100w lık bir lambalı amfi yapmak istiyoruz çıkış trafoılarımız ne akdara maal olur diğer yandan ortak proje yapıcak olur isek amfi kasası konusundada otrak bir tasarım yapıp onuda isterseniz ürettirebiliriz kendi projemdeki amfi kasasını tasarladığım gibi böyle bi proje içinde kasa tasarlayıp fabrikasyon bi görünüm kazandırabiliriz. ama şuan için benim önem verdiğim nokta 2 x100W lık bir lambalı amfinin maliyeti ne civarda olur ve tabi ses kalitesi konusu nasıl olur ? yanlış anlamayın ve lüten bunu cehaletime verin aam daha öcne hiç lambalı amfi yapmadım ve hiç öyle 100W lık bi lmbalı amfide müzik dinlemekte nasip olmadı o nedenle merak ediyorum
grii_35
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen berat23 » 24 Kas 2007, 20:01

100w lambalı amfi nasıl olur

el cevap: epey pahalı olur.ab sınıfı olsa bile epey pahalı olur .söyleki çıkış trafolarına adedine 100$ versek 200$,lambalar ıvır zıvır derken 600$ olabilir(tabi kaliteli bişey). a snıfı single ended olursa ki paralel yapıda 845 gibi lambalarla anca olur,hem keban barajı gerekir beslenmesine hemde fiyatı kilo seviyelerinde ifade edilir.lambalılar yüksek güçten ziyade kaliteye uygunlar
Resim
berat23
DIY Audio Fanatiği

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen resho » 19 Şub 2008, 14:34

devreye şöyle bir baktım.. ilk dikkatimi çeken sinyal hattı üzerinde toplam 3 adet kuplaj kapasitörü kullanılmış. Her birinin sinyal üzerindeki etkisini düşünürsek sizce fazla değil mi?
Kullanıcı avatarı
resho
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen IEEE » 21 Şub 2008, 23:30

yahu resho kardes sen de kondansatöre takmışsın kafayı he :) lambalıyı dinle sesi hoşuna giderse kondansatörü hissetmezsin :D normalde lambalı amplifikatörlerde distorsiyon yüksektir fakat müziği dinleyince insana çok hoş gelir..bence dinledikten sonra eğer hangi amfi hoşuna gidiyorsa o en iyi amfidir :)
vur vur inlesin alem krell dinlesin :praising:

cevahirin kıymetini cevherfüruşan olmayan bilmez...
merkep anlar OTTAN,lakin GÜLDEN anlamaz..

Ben gelmedim kavga için benim işim sevgi için
Dostun evi gönüllerdir gönüller yapmaya geldim.
Kullanıcı avatarı
IEEE
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen IEEE » 21 Şub 2008, 23:35

hem dediğim gibi o kondansatörleri kaliteli birer audio mkp kullanırsan ses kalitesinde ciddi manada bi kayıp olmaz ( elektrolitik kondansatöre kıyasla)
vur vur inlesin alem krell dinlesin :praising:

cevahirin kıymetini cevherfüruşan olmayan bilmez...
merkep anlar OTTAN,lakin GÜLDEN anlamaz..

Ben gelmedim kavga için benim işim sevgi için
Dostun evi gönüllerdir gönüller yapmaya geldim.
Kullanıcı avatarı
IEEE
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Salvatore » 29 Şub 2008, 17:46

Herkese selamlar,

Çıkış trafosu konusundaki sıkıntınızı çok kaliteli ve uygun fiyatlı olarak çözmeniz mümkündür. Ben A class SE kt88 çıkışlı 2 adet Hifi anfi yaptım. Her ikiside çok iyi oldu. Çıkış trafolarını Türkiye'den temin ettim. Aslında tüm trafolarını aynı yerde sardırdım. Şok trafosu (choke) dahil. Bir anfinin toplam trafo masrafı yaklaşık 200$ gibi tuttu, 1 giriş, 1 çok, 2 çıkış. İlgilenen arkadaşlara nereden temin edebileceklerini belirtirim. Aynı kaynaktan istediğiniz tüpleri ve soketleri de temin edebilirsiniz. Ayrıca trafolarınız amaç ve devre tasarımına göre tasarlanıyor bilginiz olsun...

Yüksek watt tutkunu arkadaşlara da kısa bir bilgilendirme, benim kt88'li hifi ların her bir kanalına 2şer adet 150'şer wattlık kabinler bağlı. Ve triod modda 7-8 watt güç ürettiğini hatırlatayım:)))
Salvatore
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Lambalı Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir