JVC SP-X 660 Aldım. Fikir danışalım.

Hoparlörler » Tweeter(tiz), mid-range(orta sesler), woofer ve subwoofer'lar hakkındaki tüm soru(n)lar

JVC SP-X 660 Aldım. Fikir danışalım.

Okunmamış iletigönderen agent_wd40 » 09 Kas 2011, 00:40

Çok uygun (100 TL) bulduğumdan JVC SP-X 660 aldım. Cihazın kabin aksamı çok iyi durumda değil aklımda kabinleri orjinal ölçülerine sadık kalarak MDF ye çevirme fikri var. Hiç uğraşma mı dersiniz ? Yoksa MDF daha iyi olur mu dersiniz ? Gerçi kozmetik sebeplerden her halikarda bu değişikliği yapmayı düşünüyorum. Her türlü tavsiyeye de açığım. Sürücüleri v.s. si tamamen ellenmemiş ama tozlu bir ortamda bulunduğundan bass ların üzeri lekelenmiş. Aşağıdaki foto temsili yani :).

spx660sanscacheix1.jpg
agent_wd40
Yeni Üye

İl: İstanbul
Meslek: Pazarlama

Ynt: JVC SP-X 660 Aldım. Fikir danışalım.

Okunmamış iletigönderen the_cantan » 09 Kas 2011, 00:51

bu kabin için ben nedense sunta kullanırdım...
jvc bulamadık gitti...
Kullanıcı avatarı
the_cantan
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen hamist » 09 Kas 2011, 22:13

agent_wd40 yazdı:Çok uygun (100 TL) bulduğumdan JVC SP-X 660 aldım. Cihazın kabin aksamı çok iyi durumda değil aklımda kabinleri orjinal ölçülerine sadık kalarak MDF ye çevirme fikri var. Hiç uğraşma mı dersiniz ? Yoksa MDF daha iyi olur mu dersiniz ? Gerçi kozmetik sebeplerden her halikarda bu değişikliği yapmayı düşünüyorum. Her türlü tavsiyeye de açığım. Sürücüleri v.s. si tamamen ellenmemiş ama tozlu bir ortamda bulunduğundan bass ların üzeri lekelenmiş. Aşağıdaki foto temsili yani :).

spx660sanscacheix1.jpg

MDF kullansanız da, içine ince bir kat (8mm) sunta kullanabilir misiniz?
Hoparlorlerin durumunu siz biliyorsunuz,
değeceğine inanıyorsanız hiç durmayın bence.
Tüketimleri ile ünlü ülkelerin tarihlerini üreten ülkeler yazar.
hamist
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: endüstriel elektronik

Okunmamış iletigönderen agent_wd40 » 10 Kas 2011, 01:15

Şimdiye kadar kullandığım hoparlörler hep setlerin yanında gelen modeller olduğundan ses kalitesi nedir derseniz onlara kıyasla harika tabiki ama, giriş seviyesi de olsa hifi tarzı cihazım hiç olmadığından doğru yorum yapamam ama hifi ın temelinde "siz mutluysanız sıkıntı yok" söyleminden hareketle mutluyum yenileyeyim diyorum. Şimdilik elimdeki sete direk bağladım. Yapacak olan kişi arkadaşım olduğundan maddi açıdan fazla bir yük getirmeyecek o yüzden deneyeceğim sanırım.

hamist yazdı:
agent_wd40 yazdı:Çok uygun (100 TL) bulduğumdan JVC SP-X 660 aldım. Cihazın kabin aksamı çok iyi durumda değil aklımda kabinleri orjinal ölçülerine sadık kalarak MDF ye çevirme fikri var. Hiç uğraşma mı dersiniz ? Yoksa MDF daha iyi olur mu dersiniz ? Gerçi kozmetik sebeplerden her halikarda bu değişikliği yapmayı düşünüyorum. Her türlü tavsiyeye de açığım. Sürücüleri v.s. si tamamen ellenmemiş ama tozlu bir ortamda bulunduğundan bass ların üzeri lekelenmiş. Aşağıdaki foto temsili yani :).

spx660sanscacheix1.jpg

MDF kullansanız da, içine ince bir kat (8mm) sunta kullanabilir misiniz?
Hoparlorlerin durumunu siz biliyorsunuz,
değeceğine inanıyorsanız hiç durmayın bence.
agent_wd40
Yeni Üye

İl: İstanbul
Meslek: Pazarlama

Okunmamış iletigönderen caglarm » 10 Kas 2011, 21:37

Bence bu kolonları orijinal ölçülerine bağlı kalmak kaydı ile,iyi bir ustanın elinde light mdf den yapar iseniz,mdf nin sıkı dokusu,suntanın yumuşaklığı birleşir ve sürücüleriniz de kendini bulur.ben olsa idim 18mm lik light mdf den yapar dener idim.
Kullanıcı avatarı
caglarm
DIY Audio Gurusu

İl: kocaeli
Meslek: Elektronik-Enstruman Tekn.

Hoparlörler

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir