Amfi'de giriş hassasiyeti

Amplifikatörler » Hoparlör amplifikatörleri, preamplifikatörler hakkında soru ve incelemeleriniz...

Ynt: Amfi'de giriş hassasiyeti

Okunmamış iletigönderen birgitay » 15 May 2016, 20:29

Chf usta da Amplifikatör çıkışını Zenerin voltaj aralığı ile anlatmış. Benim gönderdiğim çalışmada böyle birşey. Amplifikatör'ün çıkışındaki maxiumum çıkışın led ile görülmesimi isteniyor , yoksa amplifikatöre gelmeden Preampta ki Pik seviyesimi ? Yada ben mi anlamadım ? Amplifikatör'ün max. giriş voltajını ölçmek için 1khz test sinyalini 1 volttan arttırarak çıkışta tekrar kaç voltta bozulma oluyorsa o seviyedeki voltaj amplifikatörün giriş voltaj aralığıdır benim bildiğimde o.
Facebook Elektronik üzerine sayfam : https://www.facebook.com/groups/1216358921722507/
birgitay
DIY Audio Gurusu

İl: Kocaeli
Meslek: Elektronik

Okunmamış iletigönderen chf » 15 May 2016, 21:21

aka yazdı:Birgitay, benim araştıdığım konu ile bu devre çok alakasız yaw, amacım p.a. çıkışına clip ilavesi değil.

Hocam madem ki mixer çıkışları ; her amfiye uymuyor... O zaman kazanç ayarlayıcı bir devre ve önüne de bir PPM ...
Eklentiler
4.jpg
chf
DIY Audio Gurusu

İl: izmir

Okunmamış iletigönderen aka » 16 May 2016, 10:13

Birgitay, yukarıda anlattığın yöntem, teoride doğru olabilir ama, 1khz sinyal 0db de 250mv görünüyor +4db gibi 1 volta ulaşıyor ki +4db bile bu amfiye yetmiyor görünüyor.
Chf arkadaşın dediği yöntemi takip etmek lazım, ama bu elimdeki sorunlu bir iş değil, sadece denemeler sırasında sezinlediğim bir fark, ve buradanda aklıma şu soru geliyor acaba stüdyo ve sahne cihazlarında farklı bir standart olabilirmi. ki öyle görünüyor, çünki elimde 2 adet sahne mixeride var bunların çıkışları db olarak daha yüksek. tabiki burada cihazların kaliteleride söz konusu, bir sürü NO NAME cihaz geliyor elime, hepsinde aynı kaliteyi zaten beklemiyorum, ama stüdyo ve sahne cihazlarını farklı yerlere koyarsak sorunun cevabı ortaya çıkıyor.
Kendimi gereksiz bir başlık açmışım gibi hissetmeye başladım. kusura bakmayın.
aka
DIY Audio Takipçisi

İl: Muğla
Meslek: emekli

Önceki

Amplifikatörler

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir