TDA7294 yaktım. Yardım?

Entegreli Güç Yükselteçleri » Küçük ama çok etkili. Entegreli(tümdevreli) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Okunmamış iletigönderen e154 » 05 Nis 2008, 22:34

entgreyi naptın değiştiridinmi?
e154
DIY Audio Gurusu

İl: Ankara
Meslek: Elektrik Teknikeri

Okunmamış iletigönderen e_cag » 05 Nis 2008, 23:04

Bütün tv'yi vurmak iyi olurdu. :lol: Belki korkup parça değiştirmeye gerek kalmadan çalışırdı. Eskileri kestikten sonra söktüm pinlerini tek tek, yenileri takmaya elim ermedi henüz. Zaten yatan kartlardı, bir arkadaşa denesin diye vermeden önce kendim deneyeyim demiştim, kendim ettim, kendim buldum. Artık yarın olur.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Kimyager

Cevap: TDA7294 yaktım. Yardım?

Okunmamış iletigönderen e_cag » 04 May 2008, 17:26

Tamir işinde yenisini yapmak kadar iyi değilim diye dertleniyordum, suç bende değilmiş meğer. Önce iki entegreyi de değiştirdim, ses alamamıştım. Fişi çekip voltaj düşerken cızırtılı müzik geliyordu sadece. Bu esnada entegrelerden birinin biraz daha fazla ısınmış olduğunu farkedince onu değiştirdim tekrar. Oldu sonunda.

Yine de kartı değiştireceğim. Dip gürültüsü sesi bastırıyor. Şaselemeyi bilmeden yapmıştım kartı. TDA7294 köprü devresi. Güç yerinde, bas karakteristiğini de sevdim.

Yardım için tekrar teşekkür ederim E154!.. Kartı vurma ile parça sökmeyi İLKOKULdayken yaptığın gözümden kaçmış bu arada. NASIL YANİ? Herhalde bebekken boynuna dirençlerden yapılmış kolye falan astılar?
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Kimyager

Okunmamış iletigönderen e154 » 04 May 2008, 20:03

kolye işini bilememde. kendimi bildiğimden beri benim oyuncağım bu işler. sokağa çıkıpta top oynadığımı bilmem topa vurmasınıda bilmem....
e154
DIY Audio Gurusu

İl: Ankara
Meslek: Elektrik Teknikeri

Okunmamış iletigönderen sabitsalınım » 05 May 2008, 20:12

Aynen.Benimde girişim oyuncak motorları ile oldu.Pervane gibi şeyler.Lehim denen şeyin varlığını öğrenince çok sevinmiştim.Kabloyu oraya buraya tutturmak eziyet olurdu bazen
Biz bir ağaç gibiydik. Kökümüzden sökmemeleri için dibimizden kesilmeye razı olduk
Resim
sabitsalınım
DIY Audio Takipçisi

Önceki

Entegreli Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir