Müzik seti şema ve tamir hk. yardım isteği.

Entegreli Güç Yükselteçleri » Küçük ama çok etkili. Entegreli(tümdevreli) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Cevap: Müzik seti şema ve tamir hk. yardım isteği.

Okunmamış iletigönderen e154 » 09 Arl 2008, 19:38

fotoğrafcılıkta yaptım sayılır nikah salonunda ekmek parası :mrgreen:
e154
DIY Audio Gurusu

İl: Ankara
Meslek: Elektrik Teknikeri

Okunmamış iletigönderen ustura » 09 Arl 2008, 19:42

http://www.4shared.com/file/56612024/ea11d96/Phillips_fw650c_41.html
http://www.savefile.com/files/1922697
Merhaba, Phillips FW650 servis manuelini yukarıdaki iki linkten birinden indirebilirsiniz.Şeması yeterince karmaşık görünüyor,
umarım problemin çözümü kolay olur...
"Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki, sinesinde yetişerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri, çok iyi incelemek dikkatinden, bir an vazgeçmesin!"

Mustafa Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
ustura
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen Tifa » 09 Arl 2008, 19:48

ustura yazdı:http://www.4shared.com/file/56612024/ea11d96/Phillips_fw650c_41.html
Merhaba, Phillips FW650 servis manuelini yukarıdaki iki linkten birinden indirebilirsiniz.Şeması yeterince karmaşık görünüyor,

Bu linkler için ne kadar teşekkür etsem az. Yani o kadar zamandır arayıp bulamıyordum ki, gerçekten çok makbule geçti bu linkler, tekrar sağolun. :evet:

Yalnız nasıl ve nereden bulduğunuzu merak ettim, sakıncası yoksa onu da paylaşabilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
Tifa
DIY Audio Takipçisi

İl: İstanbul
Meslek: IT

Okunmamış iletigönderen Hazar » 09 Arl 2008, 19:49

Tifa yazdı:
ustura yazdı:http://www.4shared.com/file/56612024/ea11d96/Phillips_fw650c_41.html

Bu linkler için ne kadar teşekkür etsem az. Yani o kadar zamandır arayıp bulamıyordum ki, gerçekten çok makbule geçti bu linkler, tekrar sağolun. :evet:

Yalnız nasıl ve nereden bulduğunuzu merak ettim, sakıncası yoksa onu da paylaşabilir misiniz?

Dosya bugün upload edilmiş, arşivden geliyor sanırım :)
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen e154 » 09 Arl 2008, 19:59

eveeett alimizde şeamada olduğuna göre ameliyata başlayabiliriz müsadenizle Bay Tifa... :) sanırsam besleme ve amfi kartı birleşmeden besleme dvresi çalışmayacaktır. ilk önce devrede enerji yokiken trafonun 1 ve 2 nolu uçlarını ölçün. bu uçlar sigorta imiş bunlar genellikle direnç kadar ufak olur ve sargının üsütündeki bantın altına yerleştirilir
e154
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Tifa » 09 Arl 2008, 20:16

Evet orası sağlam, trafonun 1-2'sindeki sigorta yani. Kısa devre...

Sekonder 14-15-16-17 çıkışlarındakiler de sağlam. İlk başta bahsettiğim atık olanlar bunlar. Yalnız oradan sokete bağlantıdaki soket 1-4 arasındaki 22V AC olması gereken yerde 29V AC var. Dirençlere mi odaklanmalıyım şu halde? :roll:

9V'luk 2-3.pin arasını ölçmeye çalışırken probu yanlışlıkla pinlere dokundurarak kısa devre ettim, üçlü sigortadan teki yine attı. Poff... oraya düz tel lehimleyip krokodille sigorta tutturmak en güzeli olacak. Attıkça değiştir :o
Kullanıcı avatarı
Tifa
DIY Audio Takipçisi

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen e154 » 09 Arl 2008, 20:41

ok. 22 yerine 29 olması normaldir. şimdide 15. sayfdaki şemanın sağ tarafında 12-24 v çıkışlar var onları ölçün
e154
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Tifa » 09 Arl 2008, 20:53

e154 yazdı:ok. 22 yerine 29 olması normaldir. şimdide 15. sayfdaki şemanın sağ tarafında 12-24 v çıkışlar var onları ölçün

Orada 9-7 arasında 45V var. Başka pinlerde herhangi birşey yok. (Bu da zaten şemadaki iki uçta olması gereken gerilimlerin toplamı oluyor. Bu yüzden yanlış ölçtüğümü sanıyorum. Değerler doğru gibi ama yöntem yanlış.) Yalnız iki meseleden emin değilim,

1- Ölçüm yöntemim. Şemada birer uç ok şeklinde gidiyor. AC olduğu için benim multimetrenin hangi ucunu buna dokundurduğumun bir önemi yok tamam. Ama diğer uca şasesi nereden almam gerek? Yani çizimdeki sağa ok şeklinde belirtilen 24V'luk 15.sayfa sağ en üstteki uçla hangi nokta arasında 24V görmem gerek? Ben ikinci probu diğer pinlere dokundurarak deniyorum, bu yanlış olabilir gibi geliyor. Direkt bir şase mi bulsam acaba? Metal masa ayağı gibi falan? Bunu bilemedim.

2- Yine 15.sayfa sağ üst köşedeki uçlar PCB'de nereye geliyor tam emin olamadım. Sanki benim amfi katı dediğim kartın çıkışlarından 9'lu olanı gibi ama ondan da emin olamadım. Yine de orayı 1.maddede anlattığım gibi ölçtüm. Doğru mu yaptım sizce?
Kullanıcı avatarı
Tifa
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen e154 » 09 Arl 2008, 21:26

şöyle yapalım kartın amfi kartının ortasında 3 tane büyük konasatör olacak. onların uçlarındaki gerilimi ölçün ve kondas numaralarıyla yazın. 9-7 arası neresi onu çözemedim...
e154
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen ustura » 09 Arl 2008, 23:01

Tifa yazdı:Bu linkler için ne kadar teşekkür etsem az. Yani o kadar zamandır arayıp bulamıyordum ki, gerçekten çok makbule geçti bu linkler, tekrar sağolun. :evet:

Bugün google dan aratınca, daha ilk sayfada çıkıverdi...sadece şans :bilmem:
"Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki, sinesinde yetişerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri, çok iyi incelemek dikkatinden, bir an vazgeçmesin!"

Mustafa Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
ustura
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Entegreli Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot], Semrush [Bot] ve 0 misafir