lm3875

Entegreli Güç Yükselteçleri » Küçük ama çok etkili. Entegreli(tümdevreli) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

lm3875

Okunmamış iletigönderen endia » 05 Tem 2007, 16:50

herkese merhaba,
üye olmakta biraz geç kalsam da, bu forumun varlığına çok sevindiğimi söylemeliyim..
emeği geçen herkese de teşekkürler ayrıca..
endia
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen endia » 05 Tem 2007, 16:51

uzun zaman önce audiosector.com'dan lm3875 pcb'si getirtmiştim.. nihayet lehimlemeyi ve kutulamayı bitirdim. çok istediğim gibi olmadı, ahşap kısmını değiştireceğim ama bir süre idare eder.

uzun uzun dinleyemedim ama vocal'ler nefis.. karmaşık pasajlarda biraz zorlanıyor gibi ama daha sadece 1-2 saat dinledim..

işte birkaç resim..

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

teşekkürler..
endia
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen drhardware » 05 Tem 2007, 17:01

Dostum aramıza hoşgeldin.
Eline sağlık güzel işçilik çıkartmışsın. Doğrusu ben pek mekanikten anlamadığım için bana çok yapabilirmişim gibi gelmedi.
Stereo kit mi aldın yoksa dual mono mu?
Sanırım ikisi arasında sadece power supply farkı var.
power supplyın resimlerini de göndersene..
Bir de trafon nasıl bişi onu merak ettim. Bi zahmet onları da gönderiver.

Elimde şu an uzay montajı LM3875 gaincloneler var iki adet. Evimdeki LM4780 gainclonelerle dönüşümlü olarak kullanıyorum. LM4780 birinci sayfamızda proje olarak yayımladığım preampli li model ve sesi gerçekten çok sıcak.
LM3875 le aralarında belirgin bir fark yok ama sanki 3875 tiz detayları daha iyi veriyormuş gibi geldi. Ayrıca beslemenin çok önemli olduğunu düşünüyorum ve ilginçtir her iki ampli de 24v beslemede çlok güzel bas performansı verirken 35-38v a çıkıldığında derin basların zayıfladığını hissediyorum (özellikle 30-50Hz civarı)

Çalışmanın detaylarını gönderirsen memnun olurum.

NOT: Bu arada binding postları nerden aldın?

Tekrar eline sağlık.
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

İl: Ankara

Okunmamış iletigönderen endia » 05 Tem 2007, 17:22

çok teşekkürler,
dual mono aldım ama tek trafoya bağladım, gerçek dual monoyu daha sonra deneyeceğim.
trafoyu rs components'ten getirtmiştim, 25 vac - 300 va ama 37-38 vdc benim 6 ohm tannoy'lar için biraz fazla, daha önce tormak'a yaptırmıştım 18 vac, ona bağlayacağım..

Resim

binding post ve rca'lar hong kong'dan, uygun fiyata oldukça kaliteli ürünleri var;
http://www.vt4c.com/indexe.php
endia
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen drhardware » 07 Tem 2007, 09:46

Potansiyometre kullanmayı düşünmüyor musun? Yoksa var da ben mi göremedim?
Ya da başka bir yerde preamplin mi var?
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

İl: Ankara

Okunmamış iletigönderen endia » 07 Tem 2007, 13:48

hocam preampli kullanıyorum, daha doğrusu daha önceden yaptığım bir kulaklık amplisinin pre çıkışlarını kullanıyorum, pmillett hybrid kulaklık amplisi fakat çok memnun değilim..
http://www.diyforums.org/millett.html
pasif pre hiç denemedim yukarıdaki monoblocklar gibi ahşap gövde içine bir de pasif yapmaya çalışacağım..
teşekkürler..
endia
Yeni Üye

Reklamlar

Entegreli Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir