denon anfım yuksek seste kendını kapatıyor

Entegreli Güç Yükselteçleri » Küçük ama çok etkili. Entegreli(tümdevreli) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Cevap: denon anfım yuksek seste kendını kapatıyor

Okunmamış iletigönderen elektrosenol » 17 Haz 2009, 20:35

yaptırmaya çalıştığı kişininde işe yıllarını vermiş eletronik teknisyeni olduğunu söylüyorsun.anlamadığım audıo işinemi yıllarını vermiş yoksa elektroniğemi yıllarını vermiş(genel) bir kişimi?
Steryo takılıyorum:)
Kullanıcı avatarı
elektrosenol
DIY Audio Fanatiği

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen silhouette » 17 Haz 2009, 23:43

işte bakış acçısı bu değil ama mecburen böyle olma durumuna geliyor.türkiye bu durumdan dolayı ilerleyemiyor malesef.işini iyi yapan servis!!! işte onlara güven olmadığı için yıllardır başımıza yetkili teknık servıslerden bırsuru sey geldıgı ıcın doğal olarak ınsanlar daha cok tanıdıkları yere goturuyorlar yapılabılır umuduyla bız ıstemezmıyız yetkılı servıse bırakıp ılk gunku gıbı cıhazlarımızı gerı almak.adama yetkılı servısmısınız dıye soruyorum ınternette yazmıs kocaman yetkılı servıs dıye adam ıste bız bakıyoruz bılmemne dıyor goruldugu gıbı daha bastan baslıyor yalanlar...ve cok gordum yetkılı servıslerın ıcınde bulundum neler yapıyorlar neler bu her konuda gecerlı ...inşallah bırgun hayal ettıgımız ınsanlığa ulasırız saygılarımla
Kullanıcı avatarı
silhouette
Yeni Üye

İl: istanbul
Meslek: endüstri mühendisi

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 18 Haz 2009, 09:11

Maalesef durum böyle ama, teknik servisleri oluşturan elemanlar da sonuçta bu memleketten çıkıyor. Bir kısmı az brşey öğrendi mi hemen kendi dükkanını açıp kendinin patronu olmaya hevesleniyor. Kurumsal anlamda bir teknik serviste eleman tutup uzun süre çalıştırmakla ancak o servisin adının da iyiye çıkmasını sağlanabiliyor. Matbaadan bilgisayara bir sürü endüstriyel üründe bu sorun var, teknik servise düzgün adam sağlamak bir anlamda işin maliyetini de artırıyor, ama adam kalıyor.

Ama iş ev elektroniğine gelince genellikle yüksek sirkülasyon vardır teknik serviste, ustanın çırakları hemen ayrılırlar, iki tane amfi tamir etti deyip ortaya çıkıverirler. Ama süreç tamamlanmamıştır ve de teknik servis demek dökümantasyon, daha deneyimli srrvislerle iletişim, düzgün ölçüm ortamı demektir. Mahallede bu imkan bulunmaz, işler arttıkça da işlerin takibi başını alır gider.

Mahalle aralarının çözümleri geçicidir genellikle, bir kere ellenen cihaz tekrar elden geçirilir ve böyle gider. Gelen cihazlar üzerinde uzmanlaşma şans eseri olur.

Uzmanlaşma da sadece pratik deneyimle değil, teorik bilginin de eklenmesiyle oluşur. Biri vizyon sağlar, yolu gösterir biri de yol üzerindeki duraklarda kurda kuşa yem olmadan ilerlemeyi sağlar. Memleket sorunu da işte bu ikisini bir araya getirememekten çıkıyor ya, mesleki eğitim okul bitince bitmiyor, asıl yeni başlıyor.

Şimdiye kadar sadece bir kere teknik servisten memnun kaldım, ödediğim paraya da hayıflandım ama hella olsun derim. Teşvikiye'de Saray Muhallebicisi'nin altındaki pasajda Sony müzik setimin lazer ayarını vs. yapılmıştı, halen de sorun yok. Ama aynı müzik seti Erenköy'de mahallenin usta teknik servisine gitti, kaset bölümü iptal.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen papa48 » 18 Haz 2009, 15:18

o dirençler bence normal.nasıl ölçüyor 0.22 ohmu .elektronikçide degerleri hemen değişmiş diyor.o dirençler cihaz çalışırken 70-80 dereceye kadar çıkıyordur.ve dolayısıylada dirançlerde ve printte yanık sararması olması normal.bence hata başka yerde.
papa48
Yeni Üye

İl: bursa
Meslek: mühendis

Okunmamış iletigönderen silhouette » 18 Haz 2009, 15:49

valla dırencler normal dıyorsunda resmen fotografta goruldugu gıbı kapkara olmuslar bırak dırenclerı alt tarafları bıle normal degıl anakart bıle yanmış...sorun sadece onlarda olmayabılır ama dırenclerın degerının degısmesı dogru olabılır..
Kullanıcı avatarı
silhouette
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 18 Haz 2009, 16:47

Bence böyle kulaktan kulağa oynayacağımıza bahsettiğiniz arkadaş buraya yazsın, hatta fotoğraf koysun birlikte bakalım. Birlikten kuvvet doğar, belki bir çıkış yolu buluruz.

Zamanında gittigidiyor.com'dan iki tane amfi almıştım, birinde sorun çıktı, STK imiş, değişti, halen sorun var, çalışıyor ama ses mid'lerde çatırdıyor. Bir de Marantz eski bir amfi vardı, onun çıkış transistörleri yanmış, mosfet'leri değiştirince düzeldi. Hatta daha öncede el atılmış, Bursa Çekirge'de bilmem ne elektronik yazıyordu bir etiketinde.

Arkadaşlarım zaten bir sürü konuda önerilerini yaptılar, ama dirençler yanıksa üzerlerinden akım geçiyordur, akım geçiyorsa bu akımı çıkış transistörleri sağlıyordur. Ya aşırı sürülüyorlarlar ya da artık beyzleri mefta ne geliyorsa geçiriyordur. Hani geçirmez olsa ne ala, hemen değiştir bir mudaili ile ses çıkar ama o eski ses midir bilinmez ancak amfi de "tamir" edilmiş olur.

Başka türlü burada ancak felsefe yaparız, öneride bulunmak zor.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen e154 » 18 Haz 2009, 16:54

papa48 yazdı:o dirençler bence normal.nasıl ölçüyor 0.22 ohmu .elektronikçide degerleri hemen değişmiş diyor.o dirençler cihaz çalışırken 70-80 dereceye kadar çıkıyordur.ve dolayısıylada dirançlerde ve printte yanık sararması olması normal.bence hata başka yerde.

katılmıyorum
e154
DIY Audio Gurusu

İl: Ankara
Meslek: Elektrik Teknikeri

Okunmamış iletigönderen silhouette » 18 Haz 2009, 18:07

valla arkadaslar bende hıcbırsey bılmıyorum ama az kaldı sıkıldım yanı bu ısten yok surası bozuk yok burası olabılır sonunda yenısını alacaz herhalde bı gıdısle.
ıkı tane dırancten sımdı cıkıslardakı transıstorlere kadar geldık bakalım sonumuz ne olcak hadı hayırlısı
Kullanıcı avatarı
silhouette
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen papa48 » 18 Haz 2009, 20:39

e154 yazdı:
papa48 yazdı:o dirençler bence normal.nasıl ölçüyor 0.22 ohmu .elektronikçide degerleri hemen değişmiş diyor.o dirençler cihaz çalışırken 70-80 dereceye kadar çıkıyordur.ve dolayısıylada dirançlerde ve printte yanık sararması olması normal.bence hata başka yerde.

katılmıyorum

katılmıyorum derken neye katılmıyosun.belirtirsen tartışırız.
papa48
Yeni Üye

İl: bursa
Meslek: mühendis

Okunmamış iletigönderen e154 » 19 Haz 2009, 02:59

0,22 ohm ölçülebilecek değerdir. kartın o derece yanması normal değildir. zaten tek kanal yanıyo diğer kanal normal.
e154
DIY Audio Gurusu

İl: Ankara
Meslek: Elektrik Teknikeri

ÖncekiSonraki

Entegreli Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir