Gökhanın Frezesi Hayırlı Olsun.

Kasa, Potansiyometre, Diğer Malzemeler » Devremize son dokunuş, görsellik ve işlevsellik için önemli olan parçalarla ilgili soru(n)lar

Ynt: Gökhanın Frezesi Hayırlı Olsun.

Okunmamış iletigönderen miriel » 05 Kas 2010, 01:04

vayyyy, hayalimdeki donanım :D Hep koca bir odayı bu imalat işine ayırıp dilediğim zaman dilediğim vakit boyunca el sanatlarımı konuşturmak istemişimdir !
Vallahi kıskandım, MAŞALLAH diyelim. Hayırlı olsun hocam. İnşallah bu oyuncaklarla geçirecek bol bol vaktiniz olur. Ah ulan :)

Çizim konusunda 2D/3D her türlü destek verilir :)
İnanç GÜMÜŞLER
Kullanıcı avatarı
miriel
DIY Audio Gurusu

İl: RİZE
Meslek: Makina Mühendisi

Okunmamış iletigönderen maystor » 05 Kas 2010, 12:21

miriel yazdı:vayyyy, hayalimdeki donanım :D Hep koca bir odayı bu imalat işine ayırıp dilediğim zaman dilediğim vakit boyunca el sanatlarımı konuşturmak istemişimdir !
Vallahi kıskandım, MAŞALLAH diyelim. Hayırlı olsun hocam. İnşallah bu oyuncaklarla geçirecek bol bol vaktiniz olur. Ah ulan :)

Çizim konusunda 2D/3D her türlü destek verilir :)

Aynı heves bende de var ama ne zaman ne mekan var.
SADECE KENDİN OL!
Kullanıcı avatarı
maystor
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: makine otomasyonu

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 05 Kas 2010, 18:12

Güzel temennileriniz için teşekkür ederim arakadaşlar, daha iyileri sizin olsun.
Doğrusu daha tek çiziktirik atamadım henüz freze ile.

Bu sabah değişmesi gereken, ilave edilecek parçaları toparladım Karaköy'de, neyseki işi bilen dostlar var da hallettik. Bu arada bir sürü detay öğrendik.

Bir de yeterli zaman olsa, geç kaldım toplantıma, sırf hırdavat hevesimden. Olsun, zaten zaman kazandırsın dedik, işi ilerletelim bir sürü proje yaparız artık, kutuları da hayallerimizde kalmaz. Ama bu mekanik işler inanılmaz detaylı, göründüğü gibi değilmiş, şimdiden adamlara ayrı bir saygı duydum, daha işin başında bile değiliz.

Ama hedeflerimiz büyük, torna, CNC şeklinde devam edecek. Zaten freze olmadan CNC zor, herşey hazır olmuyor, en azından keyifli değil.

miriel yazdı:Çizim konusunda 2D/3D her türlü destek verilir :)

Dolayısıyla İnanç kardeş senin çizimlerin önemli :D
AutoCAD merakım hep olmuştur, ama pek de yetkin değilim. Oturup iş çıkaramam, her ne kadar bir sürü vektörel yazılımı kulllandıysam da bu iş başka iş. Üç boyutlu tasarım ayrı bir uzmanlık.

Ben Visio'da çiziktiriyorum, kolay geliyor. Eskiden CorelDraw, Freehand, Illustrator gibi çeşitli yazılımları kullandım ama bunlar hep iki boyutlu grafik tasarımlar için, kesinlikle CAD sınıfında değil.
Ama ilk CNC denememizde Visio'da çizdiğim hoparlör yuvasını gidip CAD formatına çevirip CNC'de denemiştik. Subwoofer yapmıştık. Çevrim olunca toleranslar yüzünden tam metrik olmuyor, vazgeçtik ama kullandık da yaptığımızı. Ben el frezesine döndüm, sonra daha baba bir ahşap frezesi hayaliyle.

Yani bu Ersoy virüs gibi, o kadar tavuktan sonra kuş gribi derken biz DIY gribine kaptırmışız kendimizi :D
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen farfisa » 05 Kas 2010, 19:52

hayırlı olsun güle güle kullanman dileği ile
Resim
farfisa
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Bilgisayar müh. Hifi tamircisi

Önceki