Gökhanın Frezesi Hayırlı Olsun.

Kasa, Potansiyometre, Diğer Malzemeler » Devremize son dokunuş, görsellik ve işlevsellik için önemli olan parçalarla ilgili soru(n)lar

Ynt: Gökhanın Frezesi Hayırlı Olsun.

Okunmamış iletigönderen Hazar » 03 Kas 2010, 19:15

Bunun benzeri bir şey olsa gerek :D
Eklentiler
IMG_0807x.jpg
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen e_cag » 03 Kas 2010, 19:52

O tamam da diğerleri? Sarışının adı makitaydı galiba. Şu sütun gibi olan nasıldı? :D
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Meslek: Kimyager

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 04 Kas 2010, 11:46

Offf offf, geçin bakalım dalganızı. Bir sürü yapılmamış ya da yarım kalmış iş var, siz freze peşine düşün :mrgreen:

Ben bu yarım işlerden bıktığım için gözümü karartıp ekipmanı tamamladım. Doğrusu bu kadar hırdavat toplayacağımı hiç düşünmemiştim. Marangozhane ekipmanı hariç ciddi bir ev atölyesi oldu artık.

Bütün bu süreç topu topu 4mmlik alüminyum parçasına 12mm çapında dört tane deliği neden düzgün açamadığımla başladı, bakın nerelere geldik. Perşembe pazarındaki dostlarıma minnettarım.

Ama asıl Ersoy her aşamada inanılmaz destek oldu, tecrübelerini paylaştı, makinası paylaştı, dostlarını paylaştı ve en son bak Gökhan dolar düşükken bu işi bitir dedi ve ben de adımı attım. Yani sevgili dostuma çok müteşekkirim, bu işlere beni o bulaştırdı der dururum. Bir RAS240 dinledik ne hallere geldik :D

Beş aydır deli gibi bu metal işleme konusunda çalışıyorum, ama asıl iş yeni başlıyor. Alması birşey değil, çalıştırıp işlemesi asıl mesele, bir de ev ortamında :shock: Delilik böyle birşey işte :lol:

Neyse, işte fotoğraflar, frezemiz, tablası geniş olandan aldırdı Ersoy abi, mengene tamam, makitayı da Ersoy abi aldırdı, araştırdım döndüm dolaştım aynı yere geldim, bi de alüminyum testeresi aldım. Dekupaj vardı zaten, pek işe yaramıyor ama testeresini değiştiriyorum. AlphaTools sütunlu/dikey matkap açıkcası PCB işinde iyi, pek kuvvetli değil, ama hafif işlerde fiyatına göre çok iyi, ucuzlukta almıştım, ev için tamamdır.

Daha çoook iş var, henüz deneme yapamadım, morsunu takamadım, zaman da yok. Bir Ersoy abiye uğramak lazım, Mustafa abiye selam edip Burhan abiden eksik bir iki malzemeyi temin etmek lazım. Geçerken Hüseyin abiden de direnç işini toparlamak lazım.
Eklentiler
IMGP4367.JPG
IMGP4367.JPG (145.37 KiB) 772 defa görüntülendi
IMGP4366.JPG
IMGP4366.JPG (114.25 KiB) 772 defa görüntülendi
IMGP4365.JPG
IMGP4365.JPG (164.96 KiB) 772 defa görüntülendi
IMGP4364.JPG
IMGP4364.JPG (115.6 KiB) 772 defa görüntülendi
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Hazar » 04 Kas 2010, 11:52

Nazar boncuğu pek yerinde bir tercih olmuş :mrgreen:
Güle güle kullanın tekrar.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen maystor » 04 Kas 2010, 12:08

Valla hocam sizinkisi hobi olmaktan çıkıp imalathaneye dönüşmüş :D .
SADECE KENDİN OL!
Kullanıcı avatarı
maystor
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: makine otomasyonu

Okunmamış iletigönderen e_cag » 04 Kas 2010, 15:03

Alet edevat arkadaki tezgahın, rafların, kutuların güzelliğini gölgelemesin lütfen. :) Yatıya geliriz artık sırayla. :lol:
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 04 Kas 2010, 16:11

Tabiki yatıya da bekleriz, ama senin genelkurmay bunun düşüncesinde bile harp ilan edecek ve kaybeden tarafın kim olacağı şimdiden belli :lol:

Doğrusu abarttım biliyorum, ama sorumlusu Ersoy'dur. :D

Küçük bir alana çok şey sığdırmak epey zamanımı aldı, daha görünmeyen ciddi bir stoğum var ve stok yönetimi yapmam gerekti. Yaz aylarının bir kısmında bu işi hallettim, malzeme bilimine zeval getirmeyecek şekilde. Kutular da ayrı bir yatırım oldu ama herşeyin üreticisine gidip makul alımlar yaptığınızda maliyet fazla olmuyor. Ama bu bir hastalık arkadaşlar, maksat hobiyi fazla aşmadı aslında, ama amatörlükten de çıktı. Az önce Ersoy'dan ikinci sınıf eğitimimi aldım, artık frezeyi ayağa kaldırabilirim. :D

Otomobil sporlarından tanıdığım bir Erkan abim var, süper adamdır, tornası da iyidir. Hobi olarak fiber kalıp hazırlayıp tekne yapıyorlar. Gördüğümde inanamadım, dedim bana da bir kalıp yapın ama yüzmesine gerek yok, ben hoparlör kabini yapacağım dedim. :D
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen e_cag » 04 Kas 2010, 18:31

Yok yok, ideal olmuş bence. Sonuçta aletsiz iş olmuyor. Kiminin kumara iki saate harcadığı tutar ile keyifli günler, aylar, yıllar geçireceksiniz, ortaya çıkacaklarla gurur duyup mutlu olacaksınız. İki yıldır eve yakın bir sanayinin merdiven altı bir köşesinde yüz liraya dört metrekare bir yer bulsam neler yaparım diye kurup duruyorum zaten. Genelkurmay ayrı bir konu. Çalışma ortamım oturma odamın ortası. Zaten bütün gün işteyiz, akşamları bari yüz yüze oturalım diye böyle bir düzen kurdum. Küçükler gelince nasıl olacak, bilinmiyor elbette. :D Ben de fotoğrafını ekleyeceğim köşemin. Arkadaşları da bekleriz. :)
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Ersoy » 04 Kas 2010, 21:23

Ne güzel, ne güzel.

Dostlar ne mutlu. Ersoy ne mutlu. :D

Bu arada başınıza ne gelirse benim yüzümden arkadaşlar. Ben anladım. Ne mutlu ne mutlu.

Şimdi makina tek başına sana bakar, sende ona.
Hadi kolları sıva.
Zekanı çalıştır, aklını başına topla.
Önce yaz çiz tasarla.
Sonra güzelce uygula.
Kırk kere ölç, birkere biç, unutma.
İnşallah, hayatı kolayla.
Sende başar, mutlu ol, Ersoy daha neyapsın sana.

:D :D :D
Kainat, düşünceleri değil, hareketleri alkışlar.
Ersoy
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen e_cag » 05 Kas 2010, 00:08

Güfte geldi. Biri de bestelerse tamamdır diyaudiotr marşımız. Kendinyap aşkım kendinyap.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

ÖncekiSonraki

Kasa, Potansiyometre, Diğer Malzemeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir