TPA6120 Kulaklık Amplifikatörü

Çalışma Masası » Masamızın üzerinde neler var, merak ettiniz mi?
Geliştirme aşamasında bulunan projeleri buraya açıyoruz.

TPA6120 Kulaklık Amplifikatörü

Okunmamış iletigönderen Hazar » 07 Ağu 2010, 14:34

Hava o kadar sıcak ki henüz uygulayamadım bile. Neyse ki minimalist bir tasarım yaptık, uygulaması kolay. PCB basmak zor geldi bu sıcakta bir de ütü :oops:

Şema buralarda kalsın şimdilik, uygulama notları ve izlenimler yakında diyelim.
Eklentiler
tpa6120.png
Şema
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İl: İstanbul

Ynt: TPA6120 Kulaklık Amplifikatörü

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 08 Ağu 2010, 19:25

Hazar artık bence iyi bir çift kulaklık edinelim, yoksa sende var mıydı? Bendeki Philips pek heyecan yaratmıyor artık.

Bir de kulaklık amfilerini beslemek için akülü birşeyler uyduralım da tam fil ordusu durumuna geçelim :) Ben kutu ayarlama peşindeyim, ilk yaptığım kulaklık amfisinin kutusu gözüme basit görünmeye başladı :P
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Ynt: TPA6120 Kulaklık Amplifikatörü

Okunmamış iletigönderen Hazar » 08 Ağu 2010, 20:17

hoparlör yazdı:Hazar artık bence iyi bir çift kulaklık edinelim, yoksa sende var mıydı? Bendeki Philips pek heyecan yaratmıyor artık.

Bir de kulaklık amfilerini beslemek için akülü birşeyler uyduralım da tam fil ordusu durumuna geçelim :) Ben kutu ayarlama peşindeyim, ilk yaptığım kulaklık amfisinin kutusu gözüme basit görünmeye başladı :P

Bende birçok kulaklık oldu. Hiçbiri hi-end değil ama hepsinin de iyi olduğu yönler var. Hepsi bir arada bir kulaklık henüz edinemedim; yakından bileceğiniz gibi yatırımımı artık hoparlör yönüne doğru kaydırmaktayım :mrgreen: Ama kulaklık fikrini ve iyi bir kulaklık gerektiği gerçeğini kabul ediyorum ve destekliyorum.

HI-FI'de batarya olayına tam ısınamadım. Simetrik besleme gerektiren bu gibi projelerde 2 adet akü kullanılması gerektiği gerçeği canımı sıkıyor. İki kat yer kaplayacak, şarj edilmeleri gerekecek, birbirinden farklı hızda deşarj olacak vb. aklıma gelen sorunlar. İyi bir şarj sistemi ve şarj sistemine entegre batarya yönetim sistemiyle bunlar çözülemeyecek şeyler değil.

Kutu işine her zaman varım. Kutu projenin kendine yakışanı giymesidir.

Aslında bu TPA'lı olanın taşınabilir olanı da yapılacak. Bu gizli yan proje; kutusu pili bilmemnesi çok daha büyük bir iş olduğu ve çift yüzlü PCB gerektirdiği için henüz AR-GE kısmındayım işin.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Çalışma Masası

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir