anfi - jack takılması performans azalması ?

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri » Transistörlü ve MOSFET'li (solid state) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Okunmamış iletigönderen addas » 10 Nis 2008, 11:55

internetten bulduğum genel , üst kapağın açılmış, görüntüsü, pre tarafı sol taraf

Resim
addas
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen drhardware » 10 Nis 2008, 12:03

Yok bana kendi cihazının resmi lazım. Özellikle de soğutucu civarı.. Sanırım çıkış transistörlerin veya degresyon dirençlerin hasar görmüş olabilir. Bir ihtimal üzerlerinde kararma vardır diye umuyorum..
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

İl: Ankara

Okunmamış iletigönderen addas » 10 Nis 2008, 12:17

içerden bir direç değişti üzerinde kararma vardı ama bir değişiklik olmadı, o dirençte orta büyük güç kapasitörlerinin sol yanıdaki voltaj regulatörlerinin yanındaydı
addas
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen resho » 10 Nis 2008, 13:04

addas arkadaşım, yardım bekliyorsan sen de yeterince yardım etmelisin. 5 metre uzaktan çekilmiş başka bir cihaza ait bir foto koyuyorsun daha sonra adres tarif eder gibi şurdaki şurdaki direnci değiştirdim diyorsun. bırakın elektronik ustasını müneccim olsak bu şekilde yardım edemeyiz size. sn dr. yine sabırlı davranmış gördüğüm kadarıyla.
Kullanıcı avatarı
resho
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen addas » 10 Nis 2008, 19:22

bu şekilde olmasından dolayı kusura bakmayın lütfen, fotoğraf makinesi olsa tabiki çekerim, webcamla çekmeyi düşünüyorum ama ondada net bir görüntü olmaz diye çekmek istemedim
addas
Yeni Üye

Önceki

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 1 misafir