Hiç Devre YApmamış Birine Yardım

Serbest Kürsü » Ondan bundan şundan...

Hiç Devre YApmamış Birine Yardım

Okunmamış iletigönderen madmaxzek » 25 Kas 2011, 23:57

Dediğim gibi daha önce yaptığım bir elektronik devre yok (basit bir vu meter hariç) ve bu konuda pek bilgim de yok . Fakat el yeteneğim var(lehimleme vs.) ve çabuk öğrenirim ..
Evimde sharp cd bp 1500 3cd çalarlı 100w rms bir müzik seti var ,daha önce sadece radyosu çalışıyordu hoparlör çıkışına vu-meter girişlerini bağlayınca noldu bilmiyorum set kendini korumaya aldı ve hiç ses vermiyor , ekrana bi yazı gelip kapanıyor.. Tamir edilebilir bişey midir bilmiyorum , çok zor olursa lm3886 gibi bir chipamp yapmama yardımcı olursanız onu yapalım...
Yardımlarınızı bekliyorum
madmaxzek
Yeni Üye

İl: istanbul
Meslek: öğrenci

Ynt: Hiç Devre YApmamış Birine Yardım

Okunmamış iletigönderen hamist » 26 Kas 2011, 00:17

madmaxzek yazdı:Dediğim gibi daha önce yaptığım bir elektronik devre yok (basit bir vu meter hariç) ve bu konuda pek bilgim de yok . Fakat el yeteneğim var(lehimleme vs.) ve çabuk öğrenirim ..
Evimde sharp cd bp 1500 3cd çalarlı 100w rms bir müzik seti var ,daha önce sadece radyosu çalışıyordu hoparlör çıkışına vu-meter girişlerini bağlayınca noldu bilmiyorum set kendini korumaya aldı ve hiç ses vermiyor , ekrana bi yazı gelip kapanıyor.. Tamir edilebilir bişey midir bilmiyorum , çok zor olursa lm3886 gibi bir chipamp yapmama yardımcı olursanız onu yapalım...
Yardımlarınızı bekliyorum

Çıkışlar entegre ise entegre değişecek,
transistör ise transistorler.
Arada bir yerlerde koruma elemanı devre dışı kalmadı ise çalışır.

Yerine başka bir ampli. birikimi olmayan herkesi aşar.
Tüketimleri ile ünlü ülkelerin tarihlerini üreten ülkeler yazar.
hamist
DIY Audio Gurusu

Meslek: endüstriel elektronik

Okunmamış iletigönderen madmaxzek » 26 Kas 2011, 00:46

madmaxzek
Yeni Üye

Meslek: öğrenci

Okunmamış iletigönderen ekrem3457 » 14 Mar 2012, 12:20

Ardan bayağı bir zaman geçmiş ama yazmak istedim.Bendeki sony müzik setide aynı şeyi yapar.Ve olması gerekende budur zaten.Çıkış şase yapınca yanmaması için sistem kendini kapatıp uyarı mesajı veriyor.Ama fişini çekip tekrar takınca çalışıyor bendeki.
Kullanıcı avatarı
ekrem3457
DIY Audio Fanatiği

Serbest Kürsü

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir