SES DEVRELERİ VE ÖZEL TASARIMLARIM

Satılık » Satılık malzeme ve ürünler için

Forum kuralları
Satılık'ta yalnızca,
  • Elektronik komponentler,

• Hazır veya demonte elektronik kitler

• Hoparlörler,

• Her çeşit elektronik cihaz kutuları,

• PCB ler,

• Elektronik kitapları,

• Ve diğer yardımcı malzeme ve ekipmanlar.

Satılıp/alınabilir. Bunlar dışında alım satım yapmak yasaktır.
Ayrıca ikinci el malzeme satanlar, sattıkları her türlü malzeme için "ÇALIŞIR" garantisi vermek zorundadır. Arızalı ürün satışı yapılamaz.
Konumuzla ilgili işletmelerin yine konumuzla ilgili ürünlerini tanıtmak için foruma ilan bırakabilmeleri için İlanlar bölümü mevcuttur.

Toplu malzeme satışı gibi ticari faaliyet yürütmek yasaktır. Bu tür talepler olursa ayrıca değerlendirilecektir.

Ynt: SES DEVRELERİ VE ÖZEL TASARIMLARIM

Okunmamış iletigönderen bedir » 28 Ekm 2011, 17:01

stk4231 beslemsi üzerinde epoxy pcb 15tl 2 tane kaldı ikisi 20tl
bu pcb yi almak istiyorum nasıl bağlanya geçeriz.
bedir
Yeni Üye

İl: nevşehir
Meslek: elektornik tamir

Okunmamış iletigönderen cesmeali » 30 Ekm 2011, 22:58

merhaba arkadasımmsn den görüşebiliriz.siteden msj da atabilirsin.
cesmeali
DIY Audio Takipçisi

İl: izmir
Meslek: turizm

Okunmamış iletigönderen taylanfehmit » 23 Eyl 2012, 00:02

Merhaba ben bozulan tecniks amplifikatörüm için hazır bir çıkış katı arıyorum ilanınızdaki stk 4231 devresi ile ilgileniyorum. devreyi çalışır halde temin etmeniz mümkünmü ve fiyatı kaç tl?, tlf ile görüşmemiz mümkünmü? stk entegreler özel trafolar gerektiriyor nerden bulabiliriz? şimdiden teşekkür ediyorum kolay gelsin.
taylanfehmit
Yeni Üye

İl: samsun
Meslek: öğrenci

Okunmamış iletigönderen cesmeali » 26 Eyl 2012, 16:32

taylanfehmit yazdı:Merhaba ben bozulan tecniks amplifikatörüm için hazır bir çıkış katı arıyorum ilanınızdaki stk 4231 devresi ile ilgileniyorum. devreyi çalışır halde temin etmeniz mümkünmü ve fiyatı kaç tl?, tlf ile görüşmemiz mümkünmü? stk entegreler özel trafolar gerektiriyor nerden bulabiliriz? şimdiden teşekkür ediyorum kolay gelsin.

merhaba.ilk önce şunu söylemeleyim.kullandığınız tecnicsh anfi trafo voltajlarını ölçtünüzmü?büyük ihtimalle stk4231 devreye uyar.daha önce çıkı yanık tecnichs bir anfiye çıkışını bulamadığım için bende stk devre uygulamıstım.2x42v dc idi. stk çalışma voltajı simetrik beslemedir.stk4231 2x50v dc .siz hangi stk devre ile ilgileniyorsunuz.kısa devre korumalı stk devreylemi yoksa küçük kart stk devreylemi.?bana özel mesaj atabilirsiniz.bilgim dahilinde yardımcı olurum.
saygılarımla...
cesmeali
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen taylanfehmit » 28 Eyl 2012, 03:07

Öncelikle yanıt verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Trafo dediğiniz gibi 2x24 v simetrik voltaj çıkışı veriyor fakat sizinde aktardığınız gibi verimli bir çalışma için 65v civarında dc volt öneriliyor buda yanılmıyorsam 40-50v arasında bir ac gerilim gerektirmiyor mu 2x24v bu noktada verimli bir çalışma için yeterli olurmu? ikincisi trafo 200w gücünde verim anlamında STK için yeterlimi? devrelerden kısa devre korumalı olanıyla ilgileniyorum. Aslında amacım hoparlör dc korumalı, kısa devre korumalı, gecikmeli bir devre...(yanılmıyorsam sizin devrede ısı koruması da var) özel mesaj atamıyorum yetkim yok kusura bakmayın. ilgilenirseniz çok sevinirim mesajınızı dört gözle bekliyorum.
taylanfehmit
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen cesmeali » 28 Eyl 2012, 20:04

merhaba arkadaşım stk 4231 için 65 volt çok.ideal dc 2x50 v dc 65 v tada calışır fakat koruma görevini yapmayabilir.stk4241 için uygun voltaj olabilir.o devreden yani stk4221-4231-4241 devreden kendim için bastırmıstım.elimde 4-5 tane kaldı.devre geciktirme-kısa devre koruması -asırı yük koruması mevcut.ilavetten ısı için otomatik fan var.senin trafona ve voltajına uygun stk4221 entegre olur.2x80 w ...
devreyi boş olarakta verebilirim.yada dolu olarakta...gecen seneden beri elektronikle ilgilenmiyorum,fiat konusunda net bişey söyleyemiyeceğim.
dolu olarak tahminim stk4241 entegre ile 80 tl -100 tl arasındadır.plaketi kendim montajlarım dersen bos plaket 20 tl verebilirim.
cesmeali
DIY Audio Takipçisi

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen taylanfehmit » 29 Eyl 2012, 01:25

Cevap yazdığın için sağ ol..Alında düşüncem yapmışken güçlü bir sistem yapmaktı o yüzden trafo mevzusuna takıldım. Devreyi tam haliyle çalışır durumda almak gibi bir fikrim var tam hali dışında plaket te almak istiyorum(fiat biraz pahallı geldi birkaç parça alacağım için biraz değişebilir mi) tabi bazı devre elemanlarını bulmakta sıkıntı yaşayacağımı düşünüyorum bu yüzden plaketlerle onları da alırım. devreyle ilgili birkaç sorum var. 1- ısı kontrol devrersinin termiğinide gönderiyormusunuz. 2- devreyi stk 42.. nın farklı modellerinde kullanma ihtimalim var fakat voltaj değişiyor bu devre elemanlarını etkiler mi (role, koruma devreleri;) son olarak alış verişi nasıl yapacağız? tanışma imkanımız olur mu?
taylanfehmit
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen cesmeali » 06 Ekm 2012, 20:25

taylanfehmit yazdı:Cevap yazdığın için sağ ol..Alında düşüncem yapmışken güçlü bir sistem yapmaktı o yüzden trafo mevzusuna takıldım. Devreyi tam haliyle çalışır durumda almak gibi bir fikrim var tam hali dışında plaket te almak istiyorum(fiat biraz pahallı geldi birkaç parça alacağım için biraz değişebilir mi) tabi bazı devre elemanlarını bulmakta sıkıntı yaşayacağımı düşünüyorum bu yüzden plaketlerle onları da alırım. devreyle ilgili birkaç sorum var. 1- ısı kontrol devrersinin termiğinide gönderiyormusunuz. 2- devreyi stk 42.. nın farklı modellerinde kullanma ihtimalim var fakat voltaj değişiyor bu devre elemanlarını etkiler mi (role, koruma devreleri;) son olarak alış verişi nasıl yapacağız? tanışma imkanımız olur mu?

Merhaba arkadaşım.
devrede otomatik fan devresi var ntc ile calısıyor .devre ile dolu plaket alırsanız onuda gönderiyorum.eleman voltaj degerlerni yüksek tutarsanız örneğin stk4241 göre malzeme voltaj değerlerni kullalanırsanız, devrenin çalışmasını etkilemez.
yalnız önceden bahsettiğim gibi mesela,stk4231 için ideal calısma voltajı 2x50v degerinde olmalı.max değerleri tercih etmemelisiniz koruma işlemini tam olarak gerçeklestirmez.
ideal calısma voltajlarında bu sorunu yasamazsınız.stk4231 ile yaptıgım denemelerde hop hattını kısa devre edince 2-3 sn içersinde role ceker ve cıkısları korur.devrede geciktirmede var.devreye voltaj verildiğinde 6 sn sonra devre güvenli bi şekilde calısır.fiat konusunda size net bir fiat vermedim tahmini bir fiat veerdim.gecen seneden beri elektroniğe ara verdim.fiat konususunda yardımcı olurum.
saygılarımla
[email protected] adresinden ulasabilirsiniz.
cesmeali
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen cesmeali » 01 Mar 2013, 15:48

yeni stk4241,4221 devre ,anfi kutusu
eklenmiştir..
cesmeali
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen celemir » 07 Nis 2014, 11:41

Konu bayağı eskimiş ama bu pt 2317 devresi lazım. Yardımcı olur musunuz?
celemir
Yeni Üye

Meslek: elektronik

ÖncekiSonraki

Satılık

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir