otomobile kablo 200 watt amplifikatör için

Otomobil Ses Sistemleri » Konumuzla doğrudan alakası bulunmasa da, soru(n)lar buraya...

Ynt: otomobile kablo 200 watt amplifikatör için

Okunmamış iletigönderen darkbluedragon » 16 Tem 2013, 00:00

hamist yazdı:
darkbluedragon yazdı:abi kızmakta haklısın ama yükte denedim ben, yükte 12 den aşağı düşmedi ölçüm yaptığımda 4 amper çektiğini gördüm, iyi peki saf değilsiniz ben yalancı mıyım ?

Yalancı değilsin, ama elektriğin e sini bilmeden kablo direncinin 1 ohm ve akımı da 20A verdiğin
için yanıltıcı olmuşsun, buna bir de konuya hakim edası eklenince bu taraftan konuya
müdahil olmak pişmanlık yarattı doğrusu.
Eğer o kablo 4A de 12V verdi ise, tel direnci 1 ohm dan çok daha düşüktür.

elektriğin e sini bilmediğimi nereden çıkarıyorsun, abicim sen böyle demeseydin ölçü aleti yanlış göstermiş derdim bu konu böyle olmazdı,
darkbluedragon
DIY Audio Takipçisi

İl: Bursa

Okunmamış iletigönderen hamist » 16 Tem 2013, 00:06

darkbluedragon yazdı:
hamist yazdı:
darkbluedragon yazdı:abi kızmakta haklısın ama yükte denedim ben, yükte 12 den aşağı düşmedi ölçüm yaptığımda 4 amper çektiğini gördüm, iyi peki saf değilsiniz ben yalancı mıyım ?

Yalancı değilsin, ama elektriğin e sini bilmeden kablo direncinin 1 ohm ve akımı da 20A verdiğin
için yanıltıcı olmuşsun, buna bir de konuya hakim edası eklenince bu taraftan konuya
müdahil olmak pişmanlık yarattı doğrusu.
Eğer o kablo 4A de 12V verdi ise, tel direnci 1 ohm dan çok daha düşüktür.

elektriğin e sini bilmediğimi nereden çıkarıyorsun, abicim sen böyle demeseydin ölçü aleti yanlış göstermiş derdim bu konu böyle olmazdı,

Elektriğin e si ohm kanunudur.
Bu bilindiğinde 1ohm kablo direnci ile 20A den söz edilmez.
Tüketimleri ile ünlü ülkelerin tarihlerini üreten ülkeler yazar.
hamist
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: endüstriel elektronik

Okunmamış iletigönderen darkbluedragon » 16 Tem 2013, 00:08

bu kadar basit bir konuyu buraya kadar getiribelecek insan saf olması gerekir, bnm konum neydi nereye getirdiniz, siz çok biliyonuz anladık !!! herkez çok bildiğini kanıtlama derdinde ben gördüğümü söylüyorum, elektriğin e si ohm kanunuymuş, sen çok biliyorsun belli, bizde biliyoruz ohm kanunu, hadi anlatsana inşaattaki elektrik ustalarına elektirğin e sini, onlara de elektriğin e sinden anlamıyorsun diye,
darkbluedragon
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen hamist » 16 Tem 2013, 00:13

darkbluedragon yazdı:bu kadar basit bir konuyu buraya kadar getiribelecek insan saf olması gerekir, bnm konum neydi nereye getirdiniz, siz çok biliyonuz anladık !!! herkez çok bildiğini kanıtlama derdinde ben gördüğümü söylüyorum, elektriğin e si ohm kanunuymuş hadi anlatsana inşaattaki elektrik ustalarına elektirğin e sini,

Hımm... Demek inşatta elektrik tesisisatı çekenler elektrik ustası.
Kabahat bende ki, yardımcı olmak istedim.
Kusurumu bağışla bir daha olmaz...
hamist
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen darkbluedragon » 16 Tem 2013, 00:19

hamist yazdı:
darkbluedragon yazdı:bu kadar basit bir konuyu buraya kadar getiribelecek insan saf olması gerekir, bnm konum neydi nereye getirdiniz, siz çok biliyonuz anladık !!! herkez çok bildiğini kanıtlama derdinde ben gördüğümü söylüyorum, elektriğin e si ohm kanunuymuş hadi anlatsana inşaattaki elektrik ustalarına elektirğin e sini,

etme yardım senden yardım isteyen kim, geçen konu açtım onada muhalefet yaptın etme konularama yardım filan sizden gelecek yardım Allah tan gelsin, sizin yüzünüzden diyaudio sitesinden soğudum, sizin böyle birşey yapmay hakkınız var mı ? sizden de diyaudio tr üyelerindende çok çok özür diliyorum sizler çok halısınız çok biliyorsunuz bilmeye devam edin, bir daha bu siteyle işim olmaz,
darkbluedragon
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen hamist » 16 Tem 2013, 00:24

darkbluedragon yazdı:
hamist yazdı:

etme yardım senden yardım isteyen kim, geçen konu açtım onada muhalefet yaptın etme konularama yardım filan sizden gelecek yardım Allah tan gelsin, sizin yüzünüzden diyaudio sitesinden soğudum, sizin böyle birşey yapmay hakkınız var mı ?

Gece gece saçmalamayı bırak artık.
Sorduklarına göre kablo önerdim, sen ne dedin?
Kablo alacak olsam neden sorayım? demek
Ukalalık değil mi?
Kes artık...
hamist
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen darkbluedragon » 16 Tem 2013, 00:29

asıl saçmalayan sizsiniz, asıl siz ukalallık yapıyorsunuz, kendinizi beğenmişlik üyelere kendini gösterme çabası had safada, bir konu açmışım sadece bu kablo olur şu kablo olur denilebilirdi buralara gelmesi üzücü, kendinizi birşey sanıyorsunuz ama değilsiniz bu yüzden sağa sola saldırıyorsunuz,
darkbluedragon
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen Amatör » 16 Tem 2013, 01:16

Sn darkbluedragon,yazılanları baştan sona okudum.
Neden bu kadar sinirlendiniz anlayamadım doğrusu

Hamit Bey,gerçekten yardımcı olmaya çalışmış ,kablo önerilerinde bile bulunmuş

Ben 20amperi 5metre ileriye sürekli akıtmak durumunda olsam 6mm veya mümkünse baya daha kalın bir kablo kullanmak isterdim ve bu 5 m nin sonunda da uygun bir kondansatör kullanırdım.

Bu arada oto sistemlerinden de hiç anlamadığımı belirtmek isterim

Ayrıca 5m kablonun 1 ohm direç göstermesi çok ilginç ve bence mümkün değil,ölçü aletinizde bir hata olabilir ve bu kablo eğer bu mesafede 1 ohm direnç gösteriyorsa onu zaten kullanmayın..

Ayrıca Son birkaç mesajınızda Hamit Bey için söyledikleriniz de hiç hoş olmamış,uygun bir şekilde özür dilemeniz hepimizi memnun eder.

Keza Hamit Bey forumdaki çoğumuzdan hem yaşça büyük hemde deneyimli bir ağabeyimizdir,temel elektrik konularını da hepimizden çok iyi bilir.
Çoğumuzun bazen bunaltıcı derecedeki soru veya ısrarlı şekilde yanlış bildiklerimizi savunmamıza rağmen ,bilimsel açıklamalar ile doğru olanın açıklamasını yapmıştır,sizin konu başlığında olduğu gibi..

Tekrar yazdıklarınızı gözden geçirmenizi ve gerekli şekilde davranmanızı rica ederim

Selamlar
Amatör
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak

Okunmamış iletigönderen siraelyn » 16 Tem 2013, 03:17

Kablonun direncini ölçü aleti ile bulamassınız.100ohm un altına indikçe saçmalarlar,ölçü aletinin hata payını hesaba katmamıssınız.Elinizdeki kablo bu iş için biraz ince bence daha kalınını almanız lazım.10 awg veya daha az takarsanız olur sanırım.
siraelyn
DIY Audio Takipçisi

İl: Muğla

Okunmamış iletigönderen olc technics » 16 Tem 2013, 14:01

Amatör yazdı:Sn darkbluedragon,yazılanları baştan sona okudum.
Neden bu kadar sinirlendiniz anlayamadım doğrusu

Hamit Bey,gerçekten yardımcı olmaya çalışmış ,kablo önerilerinde bile bulunmuş

Ben 20amperi 5metre ileriye sürekli akıtmak durumunda olsam 6mm veya mümkünse baya daha kalın bir kablo kullanmak isterdim ve bu 5 m nin sonunda da uygun bir kondansatör kullanırdım.

Bu arada oto sistemlerinden de hiç anlamadığımı belirtmek isterim

Ayrıca 5m kablonun 1 ohm direç göstermesi çok ilginç ve bence mümkün değil,ölçü aletinizde bir hata olabilir ve bu kablo eğer bu mesafede 1 ohm direnç gösteriyorsa onu zaten kullanmayın..

Ayrıca Son birkaç mesajınızda Hamit Bey için söyledikleriniz de hiç hoş olmamış,uygun bir şekilde özür dilemeniz hepimizi memnun eder.

Keza Hamit Bey forumdaki çoğumuzdan hem yaşça büyük hemde deneyimli bir ağabeyimizdir,temel elektrik konularını da hepimizden çok iyi bilir.
Çoğumuzun bazen bunaltıcı derecedeki soru veya ısrarlı şekilde yanlış bildiklerimizi savunmamıza rağmen ,bilimsel açıklamalar ile doğru olanın açıklamasını yapmıştır,sizin konu başlığında olduğu gibi..

Tekrar yazdıklarınızı gözden geçirmenizi ve gerekli şekilde davranmanızı rica ederim

Selamlar

Çok oturaklı yazı olmuş valla. Sadece bir kablo için konunun buraya kadar gelmesi üzücü. Kesiti kalın (tercihen çok damarlı) yeterli uzunlukta kablo al tak gitsin. Topu topu 4 metre tutmayacak bir kablo için ohm kanunlarını karıştırmaya gerek yok.
Kullanıcı avatarı
olc technics
DIY Audio Gurusu

İl: tekirdağ
Meslek: ha ha ha, please

ÖncekiSonraki

Otomobil Ses Sistemleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti
  • 13.000 watt oto tesisatı olurmu