MP3 player & Discman Seçimi

Kaynaklar » CDP, Turntable, Tuner vs... konuları hakkında soru ve incelemeleriniz...

MP3 player & Discman Seçimi

Okunmamış iletigönderen Dreamer » 24 Nis 2008, 00:13

Herkese merhaba öncelikle uzun bi aradan sonra foruma girebilecek vakti buldum iş güç derken insan gerçekten zaman bulamıyor.

Audio DIY' e gönül vermiş arkadaşlarıma bir sorum olucak. Yürürken seyehat ederken devamlı muzik dinleyen biri olduğum için mp3 player/Discman almaya karar verdim dersenizki daha önceden yokmuydu vardı ama sesi beni doyurmuyor şöyleki şu an için sony w200i cep telefonumla muzik dinlemekteyim tahmin edebilirsinizki ses felaket.CX300 kulaklıkla denedim olmadı ses bu sefer çok tiz çıktı tahminim telefonla birlikte gelen kulaklıkla bas/tiz olayını dengelemişler. Daha öncede Sony marka bir discman vardı. Şimdi gelelim soruma yanımda taşıyabileceğim bir muzikçalar arıyorum gönlüm ve mantığım discmanlere kayıyor ama karar veremedim. Sizden ricam bana kaliteli ses verebilen bir discman veya mp3 player önermeniz. Genel de dinlediğim tarz metal(birçok kişinin deyimiyle Böğürtü) ve senfonik, fiyat olarak bir kısıtlamam yok tabi önerilen cihaz 10.000$ olmadıkça :)
Dreamer
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen IEEE » 24 Nis 2008, 01:26

iyi geceler..ben birçok müzikçalar satın alıp dinleyen birisi olarak i-river veya ipod tavsiye edebilirim..i-river özellikle bağımlılık yapan tarzdan bir müzikçalar..ona alışınca diğer playerlar zevk vermiyor (bana göre böyle ) siz de dinlerseniz bana hak verirsiniz..(belki de dinlemişsinizdir) bence i-river çok harika..şimdi hatırladım arkadaşıma vermiştim onu..içim cızz etti walla hatırlayınca
vur vur inlesin alem krell dinlesin :praising:

cevahirin kıymetini cevherfüruşan olmayan bilmez...
merkep anlar OTTAN,lakin GÜLDEN anlamaz..

Ben gelmedim kavga için benim işim sevgi için
Dostun evi gönüllerdir gönüller yapmaya geldim.
Kullanıcı avatarı
IEEE
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen IEEE » 24 Nis 2008, 01:27

i-river ses çipi olarak sanırım hemen hemen her modelinde aynı entegreyi kullanıyor..philips ile ortaklaşa yapıldığı söyleniyor bu çipin..bir hayli kaliteli..ben açıp incelemiştim i-riveri..gerçekten kaliteli malzeme ve işcilik var..

Kullanıcı avatarı
IEEE
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Dreamer » 24 Nis 2008, 02:57

çok merak ettim şimdi i-river' ı öle anlatmışsınızki 7-8 sene önceydi galiba tam hatırlamıyorum bir mp3 cd çalarını dinleme fırsatım olmuştu ama dediğim gibi eskiden şimdi kim bilir nasıl bir ses kalitesi vardır. cevabınızı okuduktan sonra sitesine baktım ürün yelpazesi çok genişmiş http://www.iriver.com/product/ bunlardan hangisini tavsiye edersiniz.
Dreamer
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen IEEE » 24 Nis 2008, 21:55

bende ifp 895 modeli vardı.şu anda üretilmiyor. çok beğeniyordum millet de dinleyince geri vermek istemiyordu :) evet birçok yeni modeli çıkmış.. size uygun olanını seçmeniz gerek..isteklerinizi belirleyip ona göre bi seçim yapmalısınız..harddiskli modelleri var flash bellekli olanları var..renkli ekran video vs birçok kriter var..diğer forumlardan aratip yorumlara göre de hareket edebilirsiniz..

Kullanıcı avatarı
IEEE
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Dreamer » 25 Nis 2008, 22:21

İlginiz için teşekkürler.
Dreamer
Yeni Üye

Reklamlar

mp3player

Okunmamış iletigönderen irdal » 26 Nis 2008, 02:10

bende ıpod shuffle var.çok ergonomik küçücük bişey.Ama müzik konusunda beklentilerimi pek karşıladığını söyleyemem.Derin ve yumuşak basları severim.Sanki daha çok yüksek ve orta frekanslarda öne çıkıyor.Açıkcası bass performansı beni çok memlun etmedi.Kulaklık mı değiştirsem bilmiyorum. :? Beklentiniz benim gibi ise ı pod u tavsiye etmem.
irdal
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen IEEE » 26 Nis 2008, 11:44

ipod shuffle boyutu küçük ve ses çıkış gücü de az olan bir mp3 çalar..ipodun diğer büyük modellerinin ses çıkışı olduka tatmin edici aslında..e tabi adamlar haklı ..ne kadar para o kadar köfte diyorlar

Kullanıcı avatarı
IEEE
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Hazar » 26 Nis 2008, 12:01

iPod shuffle ile Minton vs gibi markaların kullandığı iç yapı aynıdır. Hepsi Sigmatelin SoC çözümünü kullanıyor. Bu yüzden ses kaliteleri oldukça yakındır.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen e_cag » 26 Nis 2008, 15:10

Ben de takip ediyordum konuyu bir yandan, Hazar'dan gelen bilgi iyi oldu. Shuffle'ın görüntüsü iyi ama 20 YTL'ye satılan muhtelif markalardan farklı ses vermeyecekse ne ona, ne de öbürlerine 1 kuruş vermem şahsen. Bu ara niyetim yok almaya ama Sony veya Philips marka olarak küçük player deneyimleri göz önüne alındığında daha denemeye değer gibi geliyor.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Kimyager

Sonraki

Kaynaklar

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti
  • nad c542 cd player