herkes kullandığı kulaklıkları ve izlenimlerini yazsın

Head-Fi » Kulaklık filleri için özel alan!! Hoparlörcüler giremez!

Cevap: herkes kullandığı kulaklıkları ve izlenimlerini yazsın

Okunmamış iletigönderen merlin » 17 Oca 2009, 16:10

13 yt ye sennheiser kulaklık mx 200 bugun başlamış sanırım kampanya twitter sağolsun düştü ağımaaaaaaaaaaaaa :mmm:

http://www.elmasepeti.com/product.php?pID=5507
merlin
Yeni Üye

İl: Ankara

Okunmamış iletigönderen fixxxxxer » 22 Oca 2009, 03:10

Arkadaşlar prof seri kulaklıklar için birşey söyleyemem kulaklığı mobil müzik dinlemekt dışında kullanmıyorum, mobil müzik için de sony'nin nw-e002'si ile beraber gelen ve piyasada ayrıca bulamadığım mdr-e808 modeli kulaklığı kullanıyorum. Ipod'un orijinal kulaklıklarından tutun sennheiser cx serisine, philips'in şekilli şemalli bilmemkaç desibel kulaklıklarına kadar birsürü kulaklık denedim bu kulaklıktan vazgeçemedim. Doğubanktan spot alındığından şansa japon malı denk gelmişti kulaklık da mp3 player da, bu nedenden midir bilmiyorum ancak 8 senelik sony discman'imde saydığım diğer bütün kulaklıklar çıkan sesi kaldıramayıp piklerde çatırt cızırt şeklinde saçma sapan sesler çıkardılar, sony ise kulağın içinde plastik kasasıyla beraber sallanarak alt frekansları rahatlıkla aktarıyor, kaç desibel veya kaç mw çıkış gücü var veya frekans eğrisi nedir bilmiyorum ancak metallica'nın one'ında tarmpetlerde gözünüzü kırpmanıza, davul soloda kulak memelerinizin titremesine neden olacak kadar güçlü ancak bir okadar da temiz çalıyor, limitlerini zorlamak için çıkış seviyesi zaten yüksek discman'imden de yüksek 14 senelik sony cdp-315 modeli cd çaların kulaklık çıkışına taktım ve kayıt seviyesi standart audio cd'lerden bir hayli yüksek olan ve mid-fi sayılabilecek cd-dvd oynatıcılarda piklerde cızırtı yapan metallica'nın son albümü death magnetic'de bile bana mısın demedi, artık başka kulaklık kullanamam gibi geliyor, ayrıca satılmadığından da bozulacak diye üstüne titriyorum, kullanmayayım bir kenarda ara sıra keyfini sürmek için dursun diyorum, başka kulaklık da keyif vermiyor. Elinde olan arkadaşlar varsa satın almaya hazırım :D (japon malı olmak kaydı ile, japon malı olanlar altın kaplama jaklı ve tekdamar görünümünde silikon kablolu, çin malları yapışık çift kablo ve beyaz standart jak, kötü değil ama o ayarda çok sony var piyasada...)
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Öğrenci

Okunmamış iletigönderen fatihcol » 09 Şub 2009, 00:21

dünyada bir sürü B2B firma var bunlar ürünlerini son kullanıcıya doğrudan satmak yerine tanınmış firmalara satarlar. oem oldukları için çoğu ürün benzerlik taşımaktadır.

geçmişte wm-fx36 sony ile mdr-e552 hastalığım vardı en az 2 adet yakmışımdır. atb, ace of base falan walkmanın çıkışını yakardı ayrıca. la1741 miydi entegresi neydi.
mdr-e741 çıktı daha sonra fakat sensivity si düşük diye beğenmemiştim.

şu an philips sbc-hp150 kullanıyorum pcde. ucuz ama şimdilik yeterli diye düşünüyorum.
En son fatihcol tarafından, 18 Tem 2009, 03:49 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
fatihcol
DIY Audio Fanatiği

İl: İstanbul
Meslek: Elektronik Teknisyeni

Okunmamış iletigönderen merlin » 11 Mar 2009, 11:30

sonunda kulaklık almadan dinleme imkanına sahip bir yerimiz oldu Ankara'da darısı istanbul'un başına :D

Resim
merlin
Yeni Üye

İl: Ankara

Ynt: herkes kullandığı kulaklıkları ve izlenimlerini yazsın

Okunmamış iletigönderen mk_ » 22 Haz 2011, 22:43

Bugün bir adet shennheiser pmx 90 aldım ilk izlenimlerim bu fiyata karşılık olarak aldığım bas cevabı beni tatmin etti fazlasıyla orta frekanslarda gayet hoş geldi tavsiyemdir ...
mk_
DIY Audio Takipçisi

İl: istanbul
Meslek: elektronik haberleşme

Ynt: herkes kullandığı kulaklıkları ve izlenimlerini yazsın

Okunmamış iletigönderen gkhaniscimen » 31 May 2012, 19:11

Arkadaşlar ben pioneer se-e33 kulaklık aldım fakat kulaklık kulağa tam oturmadığı için bass'ları iyi alamıyorsunuz. Ve kulağın arkasına geçen silikon tutacaklar 2-3 ay içinde ölüyor. tavsiye etmem. sizlere tavsiye edeceğim kulaklık philips SHL5000 bass kulaklığı yada bose quietcomfort 15
tabi bose biraz tuzlu :)
Paraşüte ateş edin jeton hızlı düşsün...
Kullanıcı avatarı
gkhaniscimen
Yeni Üye

İl: Adana
Meslek: Endüstriyel Kontrol Teknikeri

Reklamlar

Önceki

Head-Fi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir