herkes kullandığı kulaklıkları ve izlenimlerini yazsın

Head-Fi » Kulaklık filleri için özel alan!! Hoparlörcüler giremez!

Cevap:

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 26 May 2008, 14:16

Dreamer yazdı:Bende CX300 kullanıyorum şu ana kadar Sony' nin pek çok modelini dinledim ama bu kulaklığınsesi bence dinlediklerim arasında en iyisi. Sesi pürüzsüz çıkartıyor. Birde eskiden 15-16 yaşlarımda aiwanın sahte kulaklıkları vardı bas performansları inanılmazdı 4 milyonluk kulaklık nasıl böyle olur diye kendi kendime sorardım hala yanıtını bulamadım. CX 300 le tek bir problemim var kulak içini kabin gibi kullanan bir teknikle tasarlanmış buda kulaklarımda bir basınç yaratıyo beni tek rahatsız eden tarafı bu.

gittigidiyor.com'da 12 YTL ile 35 YTL arası CX400 satılıyor. Bunlar acaba orjinal mi yoksa sahte mi? Deneyimi olan var mı?
http://urun.gittigidiyor.com/ORIJINAL-S ... dZZ9977651
http://urun.gittigidiyor.com/SENNHEISER ... dZZ9968670
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Cevap: herkes kullandığı kulaklıkları ve izlenimlerini yazsı

Okunmamış iletigönderen Hazar » 26 May 2008, 14:26

Gittigidiyor ya da başka bir yerde satılan kulaklıklara güvenmiyorum.
Metan'dan almak en garantisi ve pahalısı..
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen e_cag » 26 May 2008, 19:40

CX300'ler B.düzü'nde yeni açılan büyüüük bir mağazada 69 YTL. Bu durumda 30 YTL beni de şüphelendirdi. Kumar oynayıp alan olursa aydınlatır belki hepimizi.
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Meslek: Kimyager

Okunmamış iletigönderen Hazar » 26 May 2008, 21:29

Ben CX300'lerden alanlardanım. Kablo ve konnektör kalitesi Çin. Ses desek gümbür gümbür (!). Eğer orjinali de böyleyse beş para etmezmiş hakikaten.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 26 May 2008, 21:32

Bu hoparlör dünyasında gördüklerimden sonra fiyatların ucuz olmasına o kadar da şaşırmıyorum. Örneğin çifti 1200 YTL'ye satılan markalı bir kabin görüyorsunuz. Sonra o kabinin tek bir hoparlörü 40 YTL'ye satılıyor. Daha da sonra bir bakıyorsunuz ki aynı hoparlörü 15 YTL'ye alıp kenara koyabiliyorsunuz. 600 YTL ve 15 YTL arasındaki fark kabin ve aksesuarları, nakliye, ar-ge maliyeti felan.

Kulaklıklar için OEM diyorlar, kötü taklit Çin malı olabilir ama iyi taklit Çin malı ise çok da farkedeceğini sanmam. Bu tıpkı İtalya'dan Enzo Feretti gömleği 150 Euro'ya alırken Esenler Abbate'de 35 YTL'ye bulabilmeniz gibi birşey. İtalya'daki tabiki Esenler'den gidiyor ama fazlası bizleri ihya ediyor. Adam marka bir firmaya üretim yapıp sonra da biraz dış görünüş değişikliği veya korsan olarak da üretebilir. Ticari ahlaka sığar mı, sığmaz. Ama aldığınız o marka olabilir.

Veya tamamen dandik birşey de olabilir, tıpkı transistör, entegre vs.de yaptıkları gibi. Deneme maliyeti var işte.

Neyse, telif hakları, patent felan bir sürü hassas konu da var, ama OEM satışlardan da çok düşük maliyetle düzgün mal edinmek olası, bizim memlekete de ancak bunlar düşüyor zaten. Çok kulaklık meraklısı değilim, Philips'lerimle idare ediyorum. Ama Dr.un kulaklık amfisine elektrik verip kutusuna vidalayabilirsem birgün, o zaman daha iyi bir kulaklık arayabilirim.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Cevap: Cevap: herkes kullandığı kulaklıkları ve izlenimlerin

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 26 May 2008, 21:34

Hazar yazdı:Ben CX300'lerden alanlardanım. Kablo ve konnektör kalitesi Çin. Ses desek gümbür gümbür (!). Eğer orjinali de böyleyse beş para etmezmiş hakikaten.

CX300'leri nereden aldın Hazar? GG.com'dan mı? Kablo ve konnektörler OEM olduğu için fişsiz felan diyorlar. Sahte mal ise şikayet bile ederim.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen Hazar » 26 May 2008, 22:04

GG'den değil de 1 sene önce Donanımhaber Forumlarında satan bir arkadaş vardı, ondan aldım. Israrla orjinal olduğunu belirtti. Kutusu son derece orjinal görünümlüydü fakat ben malzeme kalitesinden orjinal olmadığı sonucunu çıkardım. Şurayı da belirtmek isterim ki orjinal CX300 sahibi değilim, bu yüzden bendekinin orjinal olmadığı düşüncem sadece benim fikrimdir. Karşılaştırma yapamadım yani.

Tabi aldıktan sonra kulakiçi kulaklıkların benim dinleme stilime uygun olmadığını da anlamış olduk.. Yolda mecburen kullanıyorum o ayrı.
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen IEEE » 26 May 2008, 23:48

arkadaşilar merhabalr..bende hem orjinal hem de sahte cx300 mevcut.ucuz olanı kardeşim için almıştım epey oldu..orjinal diyordu o da .gittigidiyorda (artık embesil mi demeli yoksa sahtekar mı bilemiyorum) bazı zat-ı muhteremler bas bas bağırarak orijinal orijinal diye sennheiser satıyorlar..bu fiyata orijinal olamaz dediğimde ise aptalca farklı tepkiler ile karşılaşıyorum..her ikisini de dinlemiş biri olarak söyleyeyim..kesinlikle gittigidiyorda oem vs diye tabir ettikleri mallar orijinalinin yerini tutamaz..bir kere son ses açtığınız zaman bile yeterli ses vermiyor..bass ve tizler berbat..ben bi kere de ucuz diye de px100 almıştım..onu da iade ettim..çünkü orijinalini de dinledim arada dağlar kadar fark var.kutusu filan orijinal gibi duruyordu.sadece görünüş olarak benziyor ses olarak değil..anlayacağınız başka bir fabrika sennheiser,shure,westone veya bu markalara yakın kalitede olan markalar kalitesinde kulaklık üretmesi imkansız..fakat orijinal fabrikasında üretilmiş oem yani kutusuz ürün bulabilirseniz ne ala..ben px200 bulmuştum doğubanktan yarı fiyatına aldım :) ama piyasada genelde oem diyerek sahte ürünler cirit atıyor haberiniz olsun..orjinal kulaklık ile müzik dinlemenin tadı diğerlerine asla benzemez!!!
vur vur inlesin alem krell dinlesin :praising:

cevahirin kıymetini cevherfüruşan olmayan bilmez...
merkep anlar OTTAN,lakin GÜLDEN anlamaz..

Ben gelmedim kavga için benim işim sevgi için
Dostun evi gönüllerdir gönüller yapmaya geldim.
Kullanıcı avatarı
IEEE
DIY Audio Gurusu

SENNHEISER cx300 ve PHILIPS SHE9501 karsılastırması kısacık.

Okunmamış iletigönderen nour » 15 Tem 2008, 04:33

Bugun kendime sıkıntıdan cx300(siyah) aldım:)denedim,dinledim ve...
ilk bakışta cx300 ve SHE9501 farkları:

1-forumlarda sorunlarına goz attım genelde cx300 baslarından sikayet ediliyor.yok derecede az deniliyor evet biraz ole olmus az phlipste baslar yuksek boyle bi sorun yok ama o kulaklıktada fazlamı one cıkmıs dedim bugun cx300 u dinleyince.sonuc cx 300 u dinlediginiz surece insan alısıyor ama bas agırlıklı muz. dinleyenler biraz daha dusunsun yada fiyat aralıgına gore karar versin derim.

2-kablo oraya buraya surtunce tuhaf sesler gelior deniliyor evet geliyor fakat bu sorun mu bilmiorum SHE95012de boyle bişey e dikkat bile etmedim.zaten sesi yukseltince sorunumsu sey ortadan kalkıor.

3-yok efendim burn-in lazım ondan sonra sen gor kulaklık nasıl oluyor falan feşmekan diyen arkadaslarım oldu.o olayında metanda calısan bi gorevlinin yazdıgı maili internette buldum ve okudu ve copy paste ile arkadaslarıma yolladım sizde arastırırsanız kesinlikle gorursunuz nasıl bi yanlış oldugunu.sonuc buda gereksiz

4-sag ve sol kulaklıklar arasında ses kaybı yasanıyor deniliyor ki ben bunu daha bugun almama ragmen yasadım malesef.oyuzden garantili alın derim hemen yenisini gondersinler.zamanla (kullanımdan dolayı)sag sol arasında yasanan ses kayıpları da yasanıyor.bunun nedeni yuksek sesle dinlemenin getirdigi kulak zarının terlemesi ve kulak sıvısının kulaklık ızgarasını tıkamasıdır.bununda cozumu kolay servise gonderin temizliyip tekrar gunderiyorlar.(diyaframlar hassas oldugundan kendiniz yapmaya kalkmayın bence)

SONUÇ:bence en iyi kulaklık budur abicim diye bir olgu söz konusu değildir,yerinde ve uygun olarak kullanılan vede beğendiğiniz kulaklık sizin için en iyi kulaklıktır.ben cx 300 kotulemiyorum bayıla bayılada kullanıcam ama kullandıgım player (ipod video 80gb) çıkısı 16 ohm olmadıgından ve kulaklık 16 ohm oldugundan belkide hiç bir zaman tam performansını goremicem.

Not:kullandıgınız player 16 ohm degilse mutlaka ve mutlaka seste bozulma yasanacaktır cunku kullandıgınız omaja gore ses artacak veya dusecektir.kulaklık için uygun ohm u kullanmayıp lutfen kulaklıga ... atmayın:)))
Kullanıcı avatarı
nour
Yeni Üye

Cevap: herkes kullandığı kulaklıkları ve izlenimlerini yazsın

Okunmamış iletigönderen merlin » 17 Oca 2009, 14:41

13 ytl 'ye sennheiser MX200 kampanya bugün başlamış sanırım ...

http://www.elmasepeti.com/product.php?pID=5507 :mmm:
merlin
Yeni Üye

İl: Ankara

ÖncekiSonraki

Head-Fi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir