Ses yalıtımı

Serbest Kürsü » Ondan bundan şundan...

Ynt: Ses yalıtımı

Okunmamış iletigönderen joker19 » 20 Şub 2017, 13:19

Arkadaşlar selam bende uzun bir araştırma sonrasında bu ses yalıtım malzemeleri ve akustik süngerleri istanbul dışında bulmak çok zor sanırım hangi forumu baksam çaresizlikten yumurta kolisi strafor taş yünü gibi malzemelere yönelmişler. Uzun araştırmalar sonrası şansa da olsa SAHİBİNDEN ve N11 üzerinden satış yapan DESİBEL AKUSTİK ÜRÜNLERİ firmasına ulaştım arkadaşlar yapmam gerekenler konusunda detaylı bilgi de verdi ses yalıtım malzemesi olan DESİPAN ile bütçemden ve % 100 lük bir yalıtım istemediğim için 2cm kalınlıkta komple tavan ve duvarlarımı kapladım onun üstüne akustik yumurta sünger ile kapladım normalde kapıyıda değiştirmek gerekirmiş ancak bütçem el vermedi bende kapıyıda kapladım zemine 1 cm 200 dns DESİPAN ve üstüne KAUÇUK TANABANLI AKUSTİK HALI ile kapladım.
Sonuç olarak şuan odamda telefona indirdiğim basit db ölçer program ile 90-95 desibel arasına çıktığım da yani sesi son yaptığımda (zaten böyle dinleme şansım yok ) yan odadan 65-70 db ölçüyorum ( bu arada evde annem babam muhabbet ederken ölçüm yaptığımda 60-65 arası) üst ve alt kattaki komşumla konuştuğum rahatsız edici bir durum olmadığını söylediler tek sorun SUB bas vuruşları idi onuda elde kalan DESİPAN malzemesinden 3 kat 6 cm altına koydum sorun ortadan kalkmış oldu. Benim bu işlemi yaparken anlamış olduğum ses yalıtımının komple düşünülmesi sadece bu duvara sadece o duvara gibi bir mantık yok siz sadece tavana yada tabana yaparsanız o ses duvarlardan yine alt ve üst kata taşınıyor test ettim Ürünlerin temini konusunda fazlaca zaman harcamışım firma ile direk irtibata geçip uygulama yapan arkadaşlarda yapmam gerekenler hakkında detaylı bilgileri aldım sahibinden ve n11 de fiyatlar (bazı ürünler için biraz yüksek açıklama olarak sitelerin almış olduğu komisyonlar söylendi ki %10-15-20 oranlarında alınan ücretler olduğunu biliyorum ürünleri firmadan direk aldım fiyat konusunda yardımcı oldular ve anlaşmalı ambarları ile kapıma kadar ekonomik taşıma ücreti ile gönderdiler.
Umarım benden sonraki arkadaşlara yada böyle bir işlem yapmak isteyenlere yardımım dokunur
joker19
Yeni Üye

İl: istanbul
Meslek: elektrik

Önceki

Serbest Kürsü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir