Micro işlemciler hakkında

Serbest Kürsü » Ondan bundan şundan...

Micro işlemciler hakkında

Okunmamış iletigönderen sadik » 07 Tem 2007, 18:46

Arkadaşlar ben bilgisayar öğretmenliği mezunuyum ve web programlama ile uğraşıyorum, elektroniğede ilgim var işte bu noktada yani bilgisayarla elektroniğin bir birine karıştığı micro işlemcilere ilgim var ama hiç bilgim yok. Acaba bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar varmı aramızda.
Tabi diyeceksinizki burası bu işin yeri değil daha çok ses devreleri üzerinde yoğunlaşıyoruz ama belkide bu konulara da el atabiliriz ne dersiniz.
Biliyorsunuz mikro işlemci konusu aslında ekonomik değeri yüksek olan bi konu tabi bilmediğim için bişey diyemiyorum ama işlemciler çokmu pahalı acaba bu konulara da eğilmek bizi zorlarmı acaba, sadece amatör bir elektronikçiden bi fikir.
sadik
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen grii_35 » 10 Tem 2007, 05:32

açıkçası işi biraz daha kapsamlı olarak ele aldığımızda mikro işlemcileri ses diğer yandan güç kaynakları vs. vs. aslında kapsamlı bi program yazarak tek bir pic işlemci ile oto amfilerinde ton kontrol , her empedansta sabit çıkış gücü ve smps besleme katının kontrollarini yapabiliriz. diğer yandan işin malietine gelince miksoişlemci çok pahalı bir parça olmamakla beraber asıl olay programın yazılmasında bitiyor :) sıfırdan i amfi yapmak kadar olmasada kapsamlı 3-4kb bir program yazmak ve sorunsuz çalıştırmak ciden bihayli çok zaman alıyor. bi ara 8051 ailesiyle çalışmalarım olmuştu ama sadece 2-3 sene falan ondan sonra uğraşmadım ama eğer zaman ayırırsan harikalar yaratabiliyorsun :)
grii_35
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen sadik » 10 Tem 2007, 14:07

evet anlıyorum bende programcı olduğum için "benim pc üzerinde ama yinede dil dildir" benim çok ilgimi çekiyor biraz daha bahsedersen yada nereden başlayabilirim yol gösterirsen sevinirim, endüstriyel anlamda da çok değerli bi alan düşünün o robotlar böle çalışıyor sonuçta yani her türlü üretim bunu üzerinden gerçekleşiyor...
sadik
Yeni Üye

Serbest Kürsü

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir