ELEKTOR DERGİLERİ YARDIM...

Serbest Kürsü » Ondan bundan şundan...

ELEKTOR DERGİLERİ YARDIM...

Okunmamış iletigönderen Dinozor » 14 Arl 2008, 01:00

Arkadaşlar ...malumunuz..günlerdir elimde kalan elektor dergileri yayınlamaktan...telef..oldum..desem..yeri..
Elimde olupda ...x...olan ..dergileri..(bir yerlerden bulabilirmiyim..diyerekten sağa sola..saldırdım...Ankara'dan bi arkadaşıma rica ettim...ki ..yaşı benden epey..bi küçük olmasına rağmen...elektronik..böl..okudu,bi ..haşır neşirliği olmuştur ..gibisinden...nedense..pek hatırlayamadı..neyse...(La havle..Elektor..hatırlanmaz mı..ya..hu..? )
ben de..tıpkı..İst..sahaflar..gibi..bi..çarşının...Ankara'da da olması lazım..muhabbeti..yaptım...tamam abi..dedi...
daha sonrası..abi..(her ne çarşısıysa)..gidemedim..ama ilk fırsatta gidip araştıracağım dedi ve...şöyle bi yorum yaptı...
Abi..ben int..girdim..adamlar..sayfa ...sayfa..yayınlamışlar..ben yinede."....."...çarşısından araştıracağım..dediydi...
Sonrasında benim plastik jeton...kendine gelip düştü..ki...
Amcamın bahsettiği............sayfa.......sayfa...."ELEKTOR"....... ...zaten.benim....pardon....
"DIYAUDİOTR"...menşeli....neyse..uzatmayayım...ben de bi ...iki ...tıkladım..(ki..elektor..yayınlamaktan..fırsatım..yok..)..ama..
net..bi..yayına ...ulaşamadım..sizden ricam..bi tıklayın.."Elektor..Dergileri..diye..)...bakalım..ne...çıkıyor....
Ben de...burada zaten olan bişeyleri yayınladığımı düşünüp....ker..gibi..hissetmeyeyim..di..mi...ama..yani...
Dinozor
DIY Audio Gurusu

İl: Kdz.Ereğli/Zonguldak
Meslek: Elektrik-Elektronik

Cevap: ELEKTOR DERGİLERİ YARDIM...

Okunmamış iletigönderen maystor » 14 Arl 2008, 12:45

Bende pdf olarak nerdeyse hepsi mevcut ama ispanyolca ve ingilizce.Yani çoğunluğumuza yaramaz diye düşünüyorum.
SADECE KENDİN OL!
Kullanıcı avatarı
maystor
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: makine otomasyonu

Okunmamış iletigönderen Hazar » 14 Arl 2008, 12:50

İbrahim bey,
Öncelikle Elektor dergilerini dijital ortama taşıdığınız için teşekkür ederim diyerek başlayayım. Başlık yardım, ama noktaların arasını okumaya çalışınca bir sitem gördüm. Konuya biraz açıklık getirmek gerektiğini düşünüyorum ...
Elektor Dergileri diye aratırsak, bizim forumun ilgili sayfasının çıktığı doğrudur ve olması gereken de budur. Türkiye'de bu işle ciddi anlamda uğraşmış birkaç kişiden biri ve en yenisisiniz, bundan öncekiler birkaç sayı yayınlayıp sıkıldı ve bıraktı. Ne mutlu ki Google de emeğinizin karşılığını vermiş, sizin sayfanızı en üst sıradan göstermiş. Google'da üstlere çıkmak çok zor iştir, sizi tebrik etmem gerekiyor tekrardan. Ben "diy audio" yazıldığında ilk sayfada gelebilmek için 3 ay uğraştım. Neyse, "Elektor Dergileri" diye aranınca gelen sayfa, ilgili konunun 11. sayfasına gitmekte. Neden mi? Çünkü sizin gönderdiğiniz her biri en az 60 sayfalık dergileri tek bir PDF formatına getirip, her gönderdiğiniz imaj dosyasındaki "nokta" yerine, derginin "İçindekiler" kısmını teker teker yazıp, üstüne üstlük bunu PDF dosyasında "yer imi" olarak ekleyip, konu ismine tıklayınca direk ilgili sayfaya gidilmesini sağladım. Google, resim dosyasını okuyamaz. Ama yazıları okur. Bunu bildiğim için bu PDF işine girdim zaten İbrahim bey. Eğer ki o açıklama, içerik vs kısmını yazmasaydım, Google'nin haberi bile yoktu şimdi bu sayfadan.. Dediğim gibi, arka arkaya resim dosyaları hiçbirşey ifade etmiyor bulunabilirlik açısından. Yine dikkat ettiniz mi bilmem, PDF yapmaya başlayalı beri sayfanın gösterim sayısında ciddi bir artış oldu, şu an 1400 kusür civarında ve hızla artmakta. Yani sayfa 1400 kere görülmüş, incelenmiş. Elbette sizin emeğiniz sayesinde bunlar. Ama sanırım dergilerde DIY Audio Türkiye yazmasından memnun değilsiniz. Sayfaları yayınladığınız forumun ismi DIY Audio Türkiye'dir ve arama yaptığınızda da bu ismi göreceksiniz. Bundan daha normal birşey yok. Zaten amme hizmeti olarak yaptığımız ve sürdürdüğümüz işlere sitemizin adını koymamız, daha fazla ziyaretçiye ulaşmamız manasına geldiği için bu yapılıyor. Burada ticaret yaptığımız yok, dolayısıyla sanki sizin yaptığınız işi çalıyormuş gibi üzerine kendi markamızı basıp satmamız gibi bir durum da olmayacağından, neden içerlediğinizi anlamam mümkün gözükmüyor. Böyle düşündüğünüz için de üzüldüm.
Ben sizin mesajları PDF yaptığımda, postalarken kendi kullanıcı adımı bile kullanmadım ki, işi kimin yaptığı belli olsun. Sizin mesajları düzenleyip koyuyorum hep ki bu tarz bir yanlış anlaşılma meydana gelmesin diye ama pek etkili olamamışız belli ki. Ama artık biliyorsunuz, yorumlarınızı da bu bilgiler ışığında yapmanız daha iyi olacaktır.

Net bir yayına ulaşamamak demişsiniz. Yine ilgili arama sonunda gelen Google sayfası, 22 sayfalık konunun içinde nedense PDF'lerin olduğu sayfayı, yani sayfa 11'i tercih ediyor. Sebebi açık, imaj hiçbirşey, yazı herşey olayı, yukarıda da anlattım. O sayfada biraz aşağı kaydırdığınızda tam 6 sayı Elektor sayısı PDF gözükmekte. Açılır açılmaz başka şeylerin gelmesi ise o sayfanın çok karışık olmasından kaynaklanıyor. Ben PDF'leri hazırlarken siz de bir yandan dosya gönderiyorsunuz çünkü. Karışıyor. Bunu ayırmanın tek yolu, sizin dosya gönderim konunuzu ayırmaktır. Sırf bunları ÖNCEDEN düşündüğüm için size 5-6 gün önce ÖM ile FTP linki verdim. Ama zor olacağını düşünerek kullanmadınız, sağlık olsun.. O halde dosya gönderdiğiniz konuyu ayıracağız. Şu andaki Elektor Dergileri - PDF halinde başlıklı konu, sadece PDF halindeki Elektor dergilerinin konusu olacak. Diğer bir Elektor Dergileri - Sayfa sayfa konusu açacağız ve siz oraya resimleri göndereceksiniz. Başka bir çözüm göremiyorum.

Umarım bu uzun mesajımda sizin işinize yarayabilecek birkaç kelime yazabilmişimdir.
Saygılarımla
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen drhardware » 14 Arl 2008, 13:02

maystor yazdı:Bende pdf olarak nerdeyse hepsi mevcut ama ispanyolca ve ingilizce.Yani çoğunluğumuza yaramaz diye düşünüyorum.

Neden?
Eğer ilgi çekecek bir proje mevcutsa, İngilizce veya İspanyolca farketmez.. Sene 83-86 arası sırf Almanca elektorlardan yaptığım projeleri yayımlamaya kalksam sanırım forumu 1 ay ambale eder! Kaldı ki o dönemde (ve ne yazık ki halen) 1 kelime bile Almanca bilmezdim..
Bence yayımlamakta bir sakınca yok! Eğer içlerinden özel bir proje çıkıp da çözemeyen olursa birileri elbet yardım edecektir. Örneğin İspanyolca veya Filamenkçe sadece Edwin'in PCB kalıbı bile 1:1 PDF olarak çıksa sanırım pek çok üyenin işine yarayacaktır.
Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

İl: Ankara

Okunmamış iletigönderen Dinozor » 14 Arl 2008, 17:05

Sevgili Hazar....Kardeşim..bu yorumuna...çok..çok..üzüldüğümü..söylemeden..edemiyeceğim...
Google'da..."Diyaudiotr" okunmasından'da şahsen gururlandım...ki..bana sizin adınızı yazayım deseydiniz bile
bunu kabul etmezdim....emeklerimin sayenizde epeyce bir işe yaradığını öğrenmenin de beni keyiflendirdiğini..
dahası...mutlu ettiğini söylemeliyim....
esas amacım eksik olan dergilere acaba bi yerlerden ulaşabilirmiyimin...telaşıydı...ki halen bu çabalarım sürmekte...
hatta bi arkadaş ricam üzerine bir yerlerden 6adet dergi getirdi..ama körün taşı hesabı...alayıda bende olanlardan....
Dinozor
DIY Audio Gurusu

İl: Kdz.Ereğli/Zonguldak
Meslek: Elektrik-Elektronik

Okunmamış iletigönderen Hazar » 14 Arl 2008, 17:42

İbrahim Demir yazdı:Sevgili Hazar....Kardeşim..bu yorumuna...çok..çok..üzüldüğümü..söylemeden..edemiyeceğim...
Google'da..."Diyaudiotr" okunmasından'da şahsen gururlandım...ki..bana sizin adınızı yazayım deseydiniz bile
bunu kabul etmezdim....emeklerimin sayenizde epeyce bir işe yaradığını öğrenmenin de beni keyiflendirdiğini..
dahası...mutlu ettiğini söylemeliyim....
esas amacım eksik olan dergilere acaba bi yerlerden ulaşabilirmiyimin...telaşıydı...ki halen bu çabalarım sürmekte...
hatta bi arkadaş ricam üzerine bir yerlerden 6adet dergi getirdi..ama körün taşı hesabı...alayıda bende olanlardan....

Yanlış bir kelam ettiysem affola, "zaten.benim....pardon.... "DIYAUDİOTR"...menşeli....neyse" kelamını yorumlayınca bir sitem çıkardım ve ona göre cevap yazdım.

Daha da dikkat çekmek için yukarıda bahsettiğim konu ayrımı işini yapacağım. Böylece hem bir düzen sağlamış olacağız, hem de arayanların aradıklarını bulmasını sağlayacağız..
Sürekli dolan disk alanımız konusunda birşey yapabilirsem tabi..
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen fixxxxxer » 31 Oca 2009, 17:46

ingilizce olanların çevirisiyle uğraşabilirim, eğer gerek var derseniz tabi, her dosyanın ayrıca çevrilmiş metnini yayınlayabiliriz, ya da (ben pek anlamam ama) sayfaların İngilizce metin içeren kısımlarını kesip direk Türkçe metni yapıştırıp da yayınlayabiliriz, İspanyolca için yapabilecek birşeyim yok ama :?
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

Meslek: Öğrenci

Serbest Kürsü

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir