Yeni projeler, yeni fikirler....

Projelerimiz » DIY Audio Türkiye ekibi tarafından geliştirilen projeler.

Cevap: Yeni projeler, yeni fikirler....

Okunmamış iletigönderen e154 » 08 Kas 2008, 16:04

doğru öyle söyledim ama o niye söyledim baktıkki marangozluk işini yaptıramıyacaz o zaman ben başka şeylere yöneliyim dedim. ama deseydinki böyle bir durum var değerlendirirdim.
e154
DIY Audio Gurusu

İl: Ankara
Meslek: Elektrik Teknikeri

Okunmamış iletigönderen the_cantan » 07 Arl 2008, 20:09

dostlar bu proje ne alemde?
özellikle horn yapı kabinin sesini merak ederim. daha önce markalı ya da DIY üretim, bu yapıda ki kolonu dinlememiştim.heh sanki dinleyeceğiz lakin sonucu merak uyandırıyor.
Kullanıcı avatarı
the_cantan
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen e154 » 07 Arl 2008, 21:23

bizim tarafımızdan iptal. dr kef kabinlerini aldı bende dr dan westra hoparlöreri aldım yeni bir kabin yaptıracağım.
e154
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen drhardware » 07 Arl 2008, 21:49

Şudur ki,
Yola beraber çıktığımız E154 kod adlı Erhan küsur, "yemez" deyip yarılyolda bıraktığından,
Üstelik kabin yaptırcak adam bulamadığımızdan (ya da bulunup kendisi kabin başına 750 YTL [OHHHHAAAA!] istediğinden)
Bilahare Maraş civarında bir proce ortağı akabinde de bir usta bulunup (ki kendisi de çiftine 300 istemiştir)
Tam proje realize edilecekken W5 serisi tamamen "out of stock" olduğundan,
Buna mukabil kafam atıp bir çift KEF Q1 aldığımdan...
Elimdeki bi çift Westra bası ve iskindirik marka tweeterle birlikte el yapımı zarif ve naif kabinlerimi öldü fiyatına birinci satırda adı geçen zata devrettiğimden,
Hoparlör projesi ebediyete intikal etmiştir.
Duyurulur.
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen e154 » 07 Arl 2008, 22:17

teesüp ederim demek yarı yolda bırakmışım. artık kabin projemize westralarla devam edecez.
e154
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 07 Arl 2008, 22:30

Dert etmeyin arkadaşlar.

Kendimi bu ara bitmeyen projeler prensi ilan ettiğimden sizlerin durumu benden daha iyidir derim. Koca bir marangozhaneye dolaylı olarak sahip olmakla birlikte, aman abi sana birşey olur diye makinalara elimi sürdürmediklerinden 6 aydır tüm projelerim sürünmektedir. Evdeki hoparlör kolleksiyonumu amcamın şirket deposuna göndererek nihayet oturacak ve yatacak yer açtım kendime :)

Ama bayram sonrası son bir kez söz verdiler, dilerim yalancı çıkmazlar. Aslında size tavsiyem yeriniz varsa, mdf'leri kestirip kendiniz yapmanızdır. Biraz zaman alır ama inanın marangoza yaptıraktan daha kısa sürer :)

Ama biraz ekipman gerekir, bu da ilk yaptıracağınız kabin parasından daha ucuza gelir. Size lazım olan bir el frezesidir aslında, o da hoparlör deliklerini açmak için. Şarjlı el tornavidası, matkap zaten olmalı. İki ya da üç tane de işkence lazım, hani iyice sıkıştırmak için. İlk kabinlerimi yaptırmak bana 6 ay gibi bir süreye mal olmuştu. Üstelik suntadan, tek lüksü ise ceviz kaplama olmasıydı.

Internet'den bakıyorum, millet gidip el frezesi almış, delikler, açmış, tizleri gömmüş, bi de ilk defa yapıyorum diyorlar. Ama dikkat ettim hepsi ya bekar ya da bunu yapacak bir garaj ya da bodrumları var. Kadın olan eve böyle şeyler zor girer :)

Hadi kolay gelsin.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen Hazar » 07 Arl 2008, 23:25

Hepimizin kadınlı sözleri imza yapmamız da bundan belki :mrgreen:
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen e_cag » 08 Arl 2008, 00:19

Eşime müteşşekkirim!..

DSC00568.JPG

Sağ yandaki şekerler yarın için. Herkesin bayramını kutlarım!:.
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Meslek: Kimyager

Ynt: Yeni projeler, yeni fikirler....

Okunmamış iletigönderen ismet1903 » 21 May 2013, 17:53

Arkadaşlar kabin yaptırmak isyen arkadaşlar var ise sonuna kadar yardımcı olabilirim.
ismet1903
Yeni Üye

İl: istanbul
Meslek: Şoför

Önceki

Projelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir