Lm4766 oto amfim

Otomobil Ses Sistemleri » Konumuzla doğrudan alakası bulunmasa da, soru(n)lar buraya...

Lm4766 oto amfim

Okunmamış iletigönderen tiger41 » 09 Haz 2012, 15:34

Aradan aylar gectikten sonra bıkmadan usanmadan inatla devam ettirdigim oto amfi projemi begeninize sunuyorum.Gecen sene sonlarında yaptıgım oto smps ile guc-kaynaklari/nihayet-smps-bitirdim-t1470.html Lm4766 devresini tek plakette birlestirerek calıstırmayı basardım basardım diyorum cunku oncesinde stk ile yaptıgım ve biraz hezimet olan iki denemem daha var.Besleme olarak yukarıdaki baslıkta yaptıgım smps nin aynısını kullandım gerilim ve akım degerleri orada yazdıgım gibi osiloskop olcumleri yapıl(a)madı.amfi cıkısında 25mv dc olctum frekansa gelince 5 nolu pine baglı kondansatoru 1nf yaptıgımda 53khz 2.2nf yaptıgımda 27khz deger olctum suan devre uzerinde 2.2nf balgı zira 1nf bagladıgımda smpsye 12V u verdigim guckaynagım korumaya geciyor sanırım bi arızası var.Kutu olarak fırsat buldukca ugramaya calıstıgım bit pazarından temin ettigim arızalı invertore ait kutuyu kullandım fanın oldugu taraf kutunun orjinal kapagı dier kapak pcb den ben cıkardım kestim bictim ve sagdan soldan toplama diger parcalar.Ses olarak gayet tatmin edici dogrusu bu kadarını ben de beklemiyordum tonlar oldukca dengeli kulagınızı hop.a dayamadıgınız surece herhangi bir hum,hıs,cızırtı vs yok beni korkutan tek sey kaldı o da araca bagladıgımda motor sesini alıp almıyacagı ins. hersey yolunda gider de verdigim emegin karsılıgını alırım...Hepinize bol projeli gunler dilerim...
ve tabiii resimler...
Eklentiler
SAM_0519.JPG
SAM_0518.JPG
SAM_0517.JPG
SAM_0516.JPG
SAM_0515.JPG
SAM_0514.JPG
SAM_0513.JPG
SAM_0512.JPG
SAM_0511.JPG
otoamfi.JPG