NJM4560DD yerine

Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri » Ön yükselteçler(preampli), equalizer ve ton kontrol devreleri hakkındaki soru(n)lar

Ynt: NJM4560DD yerine

Okunmamış iletigönderen rediceman » 02 Haz 2016, 10:55

olc technics yazdı:
rediceman yazdı:Merhaba ,

Dual op.amp Njm4560DD yerine direk takabilecegim daha kaliteli bir op amp var mı ?

Keyifli forumlar.

NJM4560 atası "LM158 (Military class)" biraz geliştirilmişidir. O seriden gelen pek çok opamp (4558,4565,4580) benzer iç tasarımı paylaşır. Günümüzde çok değeri kalmamıştır. Ciddi anlamda kalite farkı isteniyorsa daha güncel opamp arayabilirsiniz. Ayrıca NJM2068 yetişme hızı (Slew Rate) 4560 tan daha iyidir.

Merhaba,
Açıkcası bunun için ayrı bir konu açıcam dün akşamdan beri araştırıyorum eski bir class a jvs amp. geçenlerde lm3886 ile kısaylama imkanım oldu . Gainlclonun baslarının daha tok ve sesin daha tatmin edici çalması beni sinir etti :) jvs'yi masaya yatırma kararı aldım :) ilk baştada op amp 'ı çok eski olduğu için değiştirmek (güncellemek) istedim çokça methini duydugum opa2134 ile Lm4562 arasında kaldım orjinaline ulaşma ve kolay temin edilmesi açısından şu an Lm4562'de karar kıldım gibi.
Tavsiyeniz için teşekkürler.
Keyifli forumlar.
rediceman
DIY Audio Fanatiği

İl: İstanbul
Meslek: Bilgiişlem

Önceki

Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti