LAMBALI PİKAP PREANFİSİ (FRED NACHBAUR)

Lambalı Güç Yükselteçleri » Bazıları klasik sever.. Lambalı ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

LAMBALI PİKAP PREANFİSİ (FRED NACHBAUR)

Okunmamış iletigönderen neonixie » 02 Ekm 2007, 02:24

Resim

lambalı pikap preanfisi şeması soran arkadaşlara ; 2 tane ecc83 ve 1 tane ecc81 manyetik ve seramik pikapların tümünde kullanılabilir ve Fred Nachbaur un referans amplisinin pikap preanfisidir
Kullanıcı avatarı
neonixie
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen farfisa » 09 Ekm 2007, 19:47

eline sağlık neoxinie bu devre ile beni can evimden vurdun devre canavar duruyor devrenin en güzel yanı hem MC hemde MMkafaları çalabilmesi istanbula döndüğümde hemen uygulayacağım ve sonuclarını bildireceğim
farfisa
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Bilgisayar müh. Hifi tamircisi

Okunmamış iletigönderen neonixie » 10 Ekm 2007, 21:41

Selamlar Farfisa
beğendiğine sevindim bende şu an sistem olarak bose701 kolon kendi yaptığım lambalı anfim bir tanede ingiliz malı pikap adını telafuz etmek hoşuma gitmesede markası bush :D fakat harika bir cihaz aradaki kablolarımı da kendim yaptım çok yüksek frekanslarda kullanılan çok düşük kayıplı (kayıp miktarları hf de bile ciddiye alınacak rakkamlar değil) saf gümüş kablolardan inanmazsınız cd çalarımı ve radyomu elden çıkardım sadece plak dinliyorum ve inananın 2 aydır headshel kafalı s kollu direkt drive bir pikap arıyorum bunu bulduğum vakit devreyi yapmayı planlıyorum daha pikabı almadan cartridge ve headshell leri bile aldım en az bir pikap parası da onlara verdim

devrenin yapısı tamamen triodlardan oluşmasına rağmen referans bir cihaz olması beni heyecanlandırdı söyleki 12ax7 çok kazançlı bir tüptür amplifikasyon değeri de çok yüksektir ecc88 in amplifikasyon değeri 30 ,ecc83 ün amplifikasyon değeri 100 ecc82 nin 20 dir tabii biliyorsunuz ki amplifikasyon değeri yükssek tüplerde gürültü miktarı ''microfonic noise'' artmaktadır bunun için tüp şapkaları siparis verdim ve bazı önlemler peşindeyim mesela 12au7 yerine spesial üretim bir ecc88 denemeyi düşünüyorum ve malzemeleri toplamakla meşgulum sanıyorum bu kış projesi II olmak zorunda kalacak :) başka bir devre daha var ama onun yapısını çok sevmedim kayda değer bulmadım ilgilenirseniz onu da yollarım
saygılar görüşmek dileğiyle
Kullanıcı avatarı
neonixie
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen neonixie » 10 Ekm 2007, 21:43

düzeltiyorum yukarıdaki yazıda ; 12au7 yerine dediğim tüp 12at7 olacak
Kullanıcı avatarı
neonixie
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen the_cantan » 16 Ekm 2007, 18:42

devre şeması ben de görünmüyor? hosting çıkmıyor?
Kullanıcı avatarı
the_cantan
DIY Audio Gurusu

Cevap: LAMBALI PİKAP PREANFİSİ (FRED NACHBAUR)

Okunmamış iletigönderen farfisa » 07 Haz 2008, 22:43

arkadaşlar devre uygulandı sonuç tam bir zafer preanfinin sesi o kadar detaylıki şaşırdım çıkışa tranzistörlü kullandığım halde devrenin beslemesin hurdacida bulduğum grundig makaralı teybin trafosunu kullandım (buradan hurdacıya dükkanın önünden geçtiği için teşekkür ederim :D ) bu devre ile güzel kombine bir anfi anfi yapalım derim neoxinie ne dersin
elime 2 adet ef86 1adet em84(vu metre lamba) geçti teybin içinden
Resim
farfisa
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen sercii » 08 Haz 2008, 12:50

slm arkadaşlar bende bu devreyı yaptım gercekten sesı cok hos ozellıkle baslar cok dogaldı pıkap ım dual 506 ben cok memnun kaldım lambalı ul sıngle end bır anfım vardı el84 lu ona bagladım ıkı tanede full range kolonum vardı ama ses tatmın etmedı lm3886 ya bagladıgımda ıse cıkan sese cok sasırdım preamp ne yaparsa anfı onu yapar cok sıcak cok temız bır ses aldım dınlemeye doyamadım uygulamaya değer bır proje bence.... http://www.drtube.com/schematics/ai/ai500-89-1.gif
Eklentiler
phono pre amp.JPG
itaad et rahat et
sercii
DIY Audio Takipçisi

İl: karabük
Meslek: kuyumcu

Okunmamış iletigönderen elektrosenol » 09 Haz 2008, 22:51

selam kardeş lambalı yükselteçlerle ne zamandır uğraşıyon acaba?
Steryo takılıyorum:)
Kullanıcı avatarı
elektrosenol
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen sercii » 10 Haz 2008, 00:11

bir ara kendımı baya kaptırdım sımdı ugrasmıyorum...
itaad et rahat et
sercii
DIY Audio Takipçisi

İl: karabük
Meslek: kuyumcu

Okunmamış iletigönderen farfisa » 11 Haz 2008, 11:55

sevgili sercii eklemiş olduğun baskı devrenin lyt dosyasını eklerseniz çok mutlu olurum sizin yaptığınız devreyi denemek tecrübe etmek istiyorum birazda marantz 4- serisinin preamp kısmına benzediği için bir merak aldı beni
Resim
farfisa
DIY Audio Gurusu

Sonraki

Lambalı Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi