FARNELL- ELEKTRONIK MALZEME TEDARIGI

FARNELL- ELEKTRONIK MALZEME TEDARIGI

Okunmamış iletigönderen FARNELL TR » 26 Eyl 2012, 19:31

Merhabalar;

Farnell Element 14 firma yetkilisiyim. Her turlu elektronik malzeme tedarik ve teknik destek icin bizimle baglantiya gecebilirsiniz.

http://tr.farnell.com/

Mail adresimiz;

[email protected]
FARNELL TR
Firma Yetkilisi

İl: UK

Ynt: FARNELL- ELEKTRONIK MALZEME TEDARIGI

Okunmamış iletigönderen Hazar » 26 Eyl 2012, 20:04

Merhabalar, hoş geldiniz.

İlk sorunuz benden. Direkt Farnell üzerinden verilen siparişlerin, gönderim metodu olarak DHL/UPS seçildiği için gümrüğe normalden fazla takılabiliyor. Benim duyduğum böyle birkaç olay var.
Bu durumdan dolayı ben de forumda yazdığım Farnell üzerinden alışveriş konulu başlıkta okuyucuları distribütörlere yönlendirmiştim; distribütör firma siparişiniz ne kadar olursa olsun bir yerlere takılmadan ürünlerinizi getirebiliyor. Kendim de Farnell (ve alışveriş yaptığım diğer sektör oyuncularının) varsa Türkiye distribütörünü kullanma yolunu tercih ettim; toplu sipariş gününü bekleme ve fazladan bir kargo adımı yüzünden biraz uzun sürede gelmesi hariç bir sıkıntı yaşamadım.

Bize ilk ağızdan direk Farnell üzerinden almanın avantajları, sipariş / kargo / teslimat süreçleri ve yukarıda bahsettiğim gümrük problemi hakkında bilgi paylaşımı yapabilirseniz seviniriz.

Saygılar.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen FARNELL TR » 27 Eyl 2012, 16:46

Merhabalar;

Oncelikle Farnell hakkinda biraz bilgi vermek isterim.

Farnell elektronik, elektrikli, endüstriyel ve bakım, onarım ve işletim (MRO) ürünleri alanında dünyanın lider yüksek hizmet kaliteli, düşük hacimli dağıtıcısıdır – 430.000’in üzerinde stok ürününe 365 gün, 24 saat hızlı, kolay erişim olanağı sunar.

Farnell’e gunun 24 saati siparis verebilirsiniz.
Siparislerin buyuk cogunlugu ayni gun veya en gec ertesi gun sevkedilir ve 1 GUNDE Istanbul’a ulasir.
Farnell olarak depomuz Ingiltere’de bulunmaktadir. Turkiye’ye yakin olmamiz, surecin cok kisa surede tamamlanmasini saglar.
Yani siparisiniz icin 10-15 gun beklemek zorunda kalmazsiniz.

ELEMENT 14 portali sayesinde dunyanin dort bir yanindan binlerce elektronik/dizayn muhendisi ile iletisim kurabilir, ucretsiz web seminerlerine katilabilir ve her turlu teknik bilgiye ulasabilirsiniz.
http://www.element14.com/community/index.jspa

The Knode adini verdigimiz sIstem ise Elektronik meraklilarina gelismis bir arama motoru hizmeti sunar.
Her urun icin teknik bilgilere ve speklere ulasabilirsiniz, Web sitemizden canli teknik destek hattina sorularinizi yoneltebilirsiniz.
The Knode http://www.element14.com/community/community/knode

Yukleme ile ilgili sorularinizla ilgili olarak;
gonderim methodunun UPS veya DHL ile olmasi gumruge takilmasinda etken degildir ancak su anda ki gumruk uygulamasi asagidaki 2 sarti beraber aramaktadir;

1- Her paket basina toplam fatura tutari (siparisin tutari+yukleme masrafi) 75 eur’yu asmamalidir.
2- Her kisi ayda en fazla 1 kere, yilda ise toplam 5 kere siparis verebilir. (bu konunun takibi cok detayli yapilmamaktadir)

Siparis verirken bu 2 noktaya dikkat ettiginiz surece bir problem yasamayacaksinizdir.

Sitemize http://tr.farnell.com/ adresinden ulasabilir ve taleplerinizi [email protected] adresine iletebilirsiniz

Saygilarimizla
FARNELL TR
Firma Yetkilisi

İl: UK

Okunmamış iletigönderen TDA7294 » 02 Ekm 2012, 21:42

Bot zannettim insanmış, Merhabalar. :)
Kullanıcı avatarı
TDA7294
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak-Aksaray
Meslek: Öğrenci