sony str-de 197

Amplifikatörler » Hoparlör amplifikatörleri, preamplifikatörler hakkında soru ve incelemeleriniz...

sony str-de 197

Okunmamış iletigönderen hotrain » 25 Kas 2010, 22:31

Sony str -de197 aldım ,amacım subwoofer beslemek.

Cihaz 220v da 210watt çeken 2 kanal 8-16 ohm bi amfi (çıkış gücü 2x110watt )

Size sorularım şunlar.
Bu amfi köprülenebilir mi?
8 ohm altı desteklemediği yazmasına ramen 4 ohm subwoofer bağlasam çıkışı 4 ohm a düşermi ?düşmezse ne gibi bie sıkıntı olur?

İlginiz için şimdiden teşekkür ediyorum.
hotrain
Yeni Üye

İl: siirt

Ynt: sony str-de 197

Okunmamış iletigönderen farfisa » 25 Kas 2010, 23:04

köprü bağlantı yapılabilir ama çıkış koruması devreye girecektir zaten 4 ohm hoparlöre yüksek ses versen yine koruma devreye girecektir köprü bağlantı yapılamazdan kast budur bana sorarsan cihazını hiç helak etme gerçekten iyi bir cihazın var eğer elektronik bilgin var ise biraz kendin daha uygun bir devre yapabilirsin
Resim
farfisa
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Bilgisayar müh. Hifi tamircisi

Ynt: sony str-de 197

Okunmamış iletigönderen hotrain » 27 Kas 2010, 12:02

Cevap için sağol kardeşim.

Cihaz tek kanalda protec e max sesde bile girmedi.Subwoofer ı gayet güzel besliyor.Köprü yapmama gerek kalmadı ilerde çift bobin eklemeyi düşünüyorum.Sonuçta bobinler birbirinden bağımsız mono dengeli çıkışta sorun olmaycağını düşünüyorum.

Ayrıca ben birşey duymuştum.Özellikle büyük çaptaki hoparlörlerin sarımlarının kalın olacağından 8 ohm olduğu ,yanlız oto amfısınde 12v dan donusumden dolayı güç sıkıntısı olduğundan dolayı daha fazla güç vermesi için 4 ohm değerliğin yazıldığı yonundeydı.Ayrıca bir amfi takılan sisteme göre dirence girer diye bılıyorum(bazı sınırlandırı devreler harıç)

Elektronık bılgım cok degıl devre falan yapamam.Hazır devre ve trafo satan varsa gorusebılır benımle.Yanlız sony de197 nın bass kalıtesınden gayet menunum.Öyle saçma sapan vurmuyor.

Yanlışım olabilir ,düzeltirseniz tam tersine çok menun olurum.

Saygılarımla...
hotrain
Yeni Üye

İl: siirt

Amplifikatörler

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir