Gitar amfisi icin yardım

Amplifikatörler » Hoparlör amplifikatörleri, preamplifikatörler hakkında soru ve incelemeleriniz...

Gitar amfisi icin yardım

Okunmamış iletigönderen Vinsinity » 03 Haz 2010, 22:02

Merhabalar Lise 3 Elektronik öğrencisiyim . Bayadır arkadaslarımla gitar calıyorum . Amfi'm patladı ve yenisini alıcak gücüm bu aralar yok arkadasım bi el yapımı amfi önerdi ama internette açık bişeyler bulamadım . Bi arkadasım burayı önerdi . Belki siz yardımcı olursunuz 800 900 tl verene kadar 200 300 e bu işi halledersin dedi . Parada fazla sıkıntı olmicağını düşünüyorum Arkadas ucuza yapabilirsin dedi . Sizde bi kac sema vs. verebilirseniz kendim yapıp kullanmak istiyorum . yardımlarınızı bekliyorum
Vinsinity
Yeni Üye

İl: İstanbul
Meslek: Öğrenci

Ynt: Gitar amfisi icin yardım

Okunmamış iletigönderen scarab » 04 Haz 2010, 08:52

patladı derken ne tür bir patlama bu amfi tamir edilemez haldemi?
fatih karali
scarab
DIY Audio Gurusu

İl: ist
Meslek: eski marangoz :)

Okunmamış iletigönderen Vinsinity » 04 Haz 2010, 22:20

Tamir ediLmesinin ihtimaLi bile olduğunu düşünmüyorum . Abim baya bi kurcaLadı önceden elektrik geliyordu smdi hic bisey yok baya bozuldu anlıyıcağın cok yere gösterdim olmaz diyorlar. Bana yardımcı olucak biri warsa cok sevinirim.
Vinsinity
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen e_cag » 05 Haz 2010, 01:01

Şurada bolca amplifikatör var çeşit çeşit: http://www.generalguitargadgets.com/con ... y/6/13/26/ . Amplifikatörü yapacak deneyimli biri lazım. Gidenin gücü ne kadardı acaba?.. Bu arada mevcut amplifikatörün durumuna bakılıp, tamir edilemese bile soğutucusu, trafosu gibi maliyette payı büyük ve sağlam olması muhtemel parçaları değerlendirilebilir. Ayrıca sadece amplifikatör devresi mi var, başka ekleri de var mı, onları da yeniden yapmak düşünülür mü diye de bakmalı. Cihazın kapağı açıksa fotoğraflara bakabiliriz. 200-300 TL bütçe az sayılmaz. O paraya düzgün birşeyler üretilebilir. Yine ayrıca tamir edilemez cihaz diye birşey yok. Ama ya parçası bulunamaz ya da astarı yüzünü geçer diye öyle söylenmiş olabilir. Onu da anlamak lazım.
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Meslek: Kimyager

Okunmamış iletigönderen Vinsinity » 05 Haz 2010, 08:27

Yardım edicek deneyimli bi kuzenim var. Mühendis her türlü seyini ben yapabilirim dedi hem bana öğreticek . Hem amfiyi yapıcak . Ve özellikle sen söyledikden sonra bakdım . Trafonun sarımlarını çıkartmış kim çıkartmışsa ama elektronikci tanıdığım var istediğim seyi temin edebileceğini düşünüyorum . Malzeme sıkınıtım yok .
Vinsinity
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen scarab » 05 Haz 2010, 11:18

tabi amfi nasıl birşey bu konuda birşey bilmiyoruz ama en azından bize bu amfiyi kullanıcağın hoparlorler hakkında bilgi verirsen ihtiyacın olan güce göre birşeyler öneririz
fatih karali
scarab
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen Vinsinity » 05 Haz 2010, 19:08

30W - 100W arası bi amfiye ihtiyacım var
Vinsinity
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 05 Haz 2010, 19:20

http://sound.westhost.com/project27.htm

Önerebileceğim komple bir proje bu olabilir. Tabiki baskılı devresi yok, çizmek veya delikli plakete yapmak gerekecek ki aslında pek önermem. Daha ucuza LM3886, TDA7294 gibi entegre devreli amfileri deneyebilirsin. Ya da RAS100 gibi bir devre deneyebilirsin. Nasıl bir ton yakalamak isteyeceğini bilemediğim için birşey diyemem, ama verdiğim linkteki çözüm en düzgünü olarak görünüyor. Hem preamp hem de amfi, birtek hoparlör eksik.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Vinsinity » 06 Haz 2010, 11:21

TDA7294'un pcbsini verebilirseniz malzemelerini aldım ama pcbsini bulamadım .
Vinsinity
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen scarab » 06 Haz 2010, 11:45

https://forum.diyaudiotr.com/entegreli-guc-yukseltecleri/tda-7294-100w-minicik-t1033.html

birde böyle birşey var bu daha uygun olur galiba senin için
http://320volt.com/gitar-anfisi-tda7294-preanfi-ses-ton-kontrol/

bu entegreyi delikli kart'a da kurabilirsin
fatih karali
scarab
DIY Audio Gurusu

Amplifikatörler

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim