TDA2822 de soru?

Entegreli Güç Yükselteçleri » Küçük ama çok etkili. Entegreli(tümdevreli) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Cevap: TDA2822 de soru?

Okunmamış iletigönderen e_cag » 07 Haz 2008, 22:22

Ayrıca, 80'lerin cheap tuning işlerini görmüş biri olarak söyleyeyim, araba stoplarına kalın siyah hanım naylon çorabı geçirilirdi.

Bu arada laminanttan kutu yapma fikrin daha iyiydi. Keşke o yönde devam etseydin.
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Kimyager

Cevap: Cevap: TDA2822 de soru?

Okunmamış iletigönderen fatality11 » 07 Haz 2008, 23:32

e_cag yazdı:Ayrıca, 80'lerin cheap tuning işlerini görmüş biri olarak söyleyeyim, araba stoplarına kalın siyah hanım naylon çorabı geçirilirdi.

Bu arada laminanttan kutu yapma fikrin daha iyiydi. Keşke o yönde devam etseydin.

zaten bende ole yapacaktim :D ama yinede bu cd kutusunu secmem daha iyi oldu neden dersen ben bunu yanımda tasımak istiyorum biraz kibar olsun :D kızlar kutuyu gorucek ayıp olacak dusundum tasındım cd kabına karar verdim :D
eger baska fikri olan varsa yazabilir mi?
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
fatality11
DIY Audio Takipçisi

İl: istanbul
Meslek: pano monitorlugu

Okunmamış iletigönderen Kapibara » 08 Haz 2008, 01:10

Şu an fotoğraf makinam yanımda olmadığı için görüntüleyemiyorum.
Uygun bi zamanda, kalın mukavvadan yaptığım ve üzerini cilt bezi ile kapladığım hoparlörlerini hurda bir tv den söktüğüm basit pc speakerlarımı tanıtabilirim.
Kullanıcı avatarı
Kapibara
DIY Audio Gurusu

İl: Sakarya

Okunmamış iletigönderen fatality11 » 08 Haz 2008, 02:50

hmm bende kadın corabı kullanmayı dusunuyordum cilt bezi daha mi iyi acaba? foto icin cep telefonu felan yok mu?
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
fatality11
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen Kapibara » 10 Haz 2008, 00:17

Resimleri anca çekebildim.
Kutuyu kalın mukavvadan kesip beyaz tutkal ile yapıştırdım. İçindeki boşluğa destek olsun diye ilave mukavvalar ekledim.
Bu haliyle tek bir kutu benim ağırlığımı yamulmadan taşıyabiliyor. Fazla sağlam oldu diyebilirim.
Önüne yapıştırdığım bez parçası kalın olmalı ki sesi biraz boğuyor o yüzden dinlerken ön panelleri söküyorum.
Kadın çorabı veya o incelikte malzeme kullanmak daha mantıklı olacaktır.
Kutular biraz büyük olduğu için fazla sağa sola taşımaya müsait sayılmazlar ama boş zamanlarımı ve elimdeki malzemeleri değerlendirmek adına vaktiyle iyi bir meşgale oldular. Tabiki ses kalitesi olarak pek fazla bişey beklemeyin.
İçindeki boşluklara küçük bir amplifikatör devresi de ekleyebilirim duruma göre fakat şu anki pasif hali benim için yeterli çünkü eski bir pc nin rahatlıkla speaker sürebilen bir ses kartı çıkışında kullanıyorum. ( Sound Blaster model : CT4170 ISA )
Sizde elinizdeki malzemeleri ve hayal gücünüzü kullanarak pek çok değişik türde speaker kutusu yapabilirsiniz.

pc speaker.zip
Dört adet resim.
(1.72 MiB) 477 defa indirildi
Kullanıcı avatarı
Kapibara
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen e154 » 10 Haz 2008, 00:30

NAPTIN HOCAM YAW SEN ÖYLE. YIKIP GEÇMİŞŞİN ORTALIĞI. GÜZEL OLMUŞ :lol:
e154
DIY Audio Gurusu

İl: Ankara
Meslek: Elektrik Teknikeri

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen fatality11 » 11 Haz 2008, 18:36

abi kullandigin kumas(bezi parcan)in kot pantulona benziyor ve onun gibi de sıkı okunmusa benziyor ses cıkısınız bogulmasi nolmal dir derim(bunu de sen biliyorsun ama yorumum dogrumu diye yazdim :D )kutu gorunusude cok gzl olmus eline saglik
e154 abimin de yorumunu gormemistim ona katiliyorum :D
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
fatality11
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen fatality11 » 12 Haz 2008, 18:44

fatality11 yazdı:abi kullandigin kumas(bezi parcan)in kot pantulona benziyor ve onun gibi de sıkı okunmusa benziyor ses cıkısınız bogulmasi nolmal dir derim(bunu de sen biliyorsun ama yorumum dogrumu diye yazdim :D )kutu gorunusude cok gzl olmus eline saglik
e154 abimin de yorumunu gormemistim ona katiliyorum :D

bu msj ımı baska yer a aktaracaktim sanirsam yanlis olmus :D
e154 abim yorumun icin saol :D
bu arada jeton biraz koselimis simdi dustude :lol:
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
fatality11
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen e_cag » 12 Haz 2008, 20:07

Kapibara yazdı:Resimleri anca çekebildim.
Kutuyu kalın mukavvadan kesip beyaz tutkal ile yapıştırdım. İçindeki boşluğa destek olsun diye ilave mukavvalar ekledim.
Bu haliyle tek bir kutu benim ağırlığımı yamulmadan taşıyabiliyor. Fazla sağlam oldu diyebilirim.
Önüne yapıştırdığım bez parçası kalın olmalı ki sesi biraz boğuyor o yüzden dinlerken ön panelleri söküyorum.
Kadın çorabı veya o incelikte malzeme kullanmak daha mantıklı olacaktır.
Kutular biraz büyük olduğu için fazla sağa sola taşımaya müsait sayılmazlar ama boş zamanlarımı ve elimdeki malzemeleri değerlendirmek adına vaktiyle iyi bir meşgale oldular. Tabiki ses kalitesi olarak pek fazla bişey beklemeyin.
İçindeki boşluklara küçük bir amplifikatör devresi de ekleyebilirim duruma göre fakat şu anki pasif hali benim için yeterli çünkü eski bir pc nin rahatlıkla speaker sürebilen bir ses kartı çıkışında kullanıyorum. ( Sound Blaster model : CT4170 ISA )
Sizde elinizdeki malzemeleri ve hayal gücünüzü kullanarak pek çok değişik türde speaker kutusu yapabilirsiniz.

Gerçekten çok güzel olmuş, ellerinize sağlık. Kutuların köşelerinde kumaş çok güzel dönülmüş, hiç pot yok göründüğü kadarıyla. Kumaşı dış yüzeylere tüm yüzeye yapıştırıcı sürerek mi yapıştırdınız? Kururken gergin tutmak sorun olmadı mı? Kumaşın altında başka bir şey yok galiba, kendisi kalın olduğu için dolgun duruyor. Bu kaplama işini bir iki denedim ama sizin sonuçların yanından bile geçmedi.

En son 3-4 ay önce kardeşimin eski arabasından kalan 20cm 3 yollu hoparlörleri (bedava) takmak için biryerlerden bulduğum (yine bedava) MDF levhaları poliüretan yapıştırıcı ile (o da bedavaydı) yapıştırarak 20-22 lt kapalı kutu yapmıştım. Sonradan hoparlör konileri çok güneş görmüş olduklarından körüklerden koptu, düzgün yapıştıramadım, projeye ilgimi kaybettim ama o zamanlar kutuları nasıl kaplayacağıma kafa yorarken pek tatminkar birşey bulamamıştım. Benim kutular şimdilik sehpa, çalışma masası vb. olarak çok işe yarıyorlar. Sizin çözüm ise çok güzel görünüyor.
Eklentiler
DSC00310.JPG
DSC00310.JPG (399.35 KiB) 1049 defa görüntülendi
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Kimyager

Okunmamış iletigönderen Kapibara » 12 Haz 2008, 20:45

Mukavva üzerine kapladığım cilt bezini bildiğimiz beyaz tutkalla yapıştırdım. Bu ciltbezi eski tip cilt bezlerinden değil, alt kısmı kağıt üst kısmı da naylonumsu bi malzeme. Başka bir yapıştırıcı ile de dikkatlice yapıştıralabilir.
Ön paneldeki kumaşı ise tutkalla değil iki tarafıda yapışkanlı olan bantla yapıştırdım o yüzden hemen gerdirip anında yapıştırıp fazlalıklarını arka tarafa katlayabildim. Bu bant kırtasiye ve matbaa malzemesi satan yerlerde bulunur ve biraz pahalıdır.
Elinizde tabaka olarak bol miktarda mevcut ise aynı bant ile kutunun tamamını da kaplayabilirsiniz, oldukça sağlam yapışma özelliği vardır.
Kullanıcı avatarı
Kapibara
DIY Audio Gurusu

ÖncekiSonraki

Entegreli Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti
  • TDA2822 Mini Amplifier
    1, 2, 3Eklenti(ler) gönderen e_cag » 01 Kas 2009, 23:11
    23 Cevaplar
    4723 Gösterim
    Son ileti gönderen e_cag Son iletiyi göster
    07 Kas 2009, 00:11
  • TDA2822 bridge(kopru mod)- bir fikri olan varmi acaba?
    1, 2, 3Eklenti(ler) gönderen endorfin » 29 Oca 2013, 19:07
    23 Cevaplar
    5441 Gösterim
    Son ileti gönderen asad_asad Son iletiyi göster
    15 May 2013, 17:54
  • Kısa Soru
    gönderen e_cag » 15 Nis 2008, 01:04
    2 Cevaplar
    979 Gösterim
    Son ileti gönderen e_cag Son iletiyi göster
    16 Nis 2008, 20:37
  • Önemli bir kaç soru?