Arcelik MS5450 AUX Aktif etme

Entegreli Güç Yükselteçleri » Küçük ama çok etkili. Entegreli(tümdevreli) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Arcelik MS5450 AUX Aktif etme

Okunmamış iletigönderen ozgrertopuzlu » 30 Ekm 2016, 00:16

Arkadaslar muzik setimin aux girisleri diger kattaydi fakatbbu kat son bir kac aydir calismiyor baglantisini yaptigim zaman ise dumanlar geliyor fakat cihazin radio su v.s. calisiyor simdi asil soru ben diger kata ihtiyac duymaksizin bu cihaza aux girisi saglayabilir miyim simdiden tesekkurler
ozgrertopuzlu
Yeni Üye

İl: istanbul

Ynt: Arcelik MS5450 AUX Aktif etme

Okunmamış iletigönderen olc technics » 31 Ekm 2016, 10:03

ozgrertopuzlu yazdı:Arkadaslar muzik setimin aux girisleri diger kattaydi fakatbbu kat son bir kac aydir calismiyor baglantisini yaptigim zaman ise dumanlar geliyor fakat cihazin radio su v.s. calisiyor simdi asil soru ben diger kata ihtiyac duymaksizin bu cihaza aux girisi saglayabilir miyim simdiden tesekkurler

İlk önce arızalı olan katın tamir edilmesi gerekiyor. Cihazın tamamı mikroişlemci kontrollü. Ampl. devresi ünitelerden birinde, Diğer ünitede de Aux girişleri var. Ampl katını (Ayrı bir devre olarak) üniteden ayırıp kullanmak mümkün, ama Ekolayzır, DSP özelliklerine veda etmek demek oluyor. Sonuç: Arızalı katı tamir ettirmelisiniz.

Esasen bu MCU kontrollü cihazları pek sevmiyorum. 1984 model Technics Müzik setimin tamamı manuel kontrollü ve hala çalışıyor.
Kullanıcı avatarı
olc technics
DIY Audio Gurusu

İl: tekirdağ
Meslek: ha ha ha, please

Entegreli Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir