Kondansatör Tercihi

Elektrik - Elektronik » Elektrik ve Elektronik ile alakalı programlar ve paylaşılan dokümanlar.

Ynt: Kondansatör Tercihi

Okunmamış iletigönderen PureSound » 09 Şub 2015, 01:09

devirsefa yazdı:
PureSound yazdı:Selam Hocam
Karaköy pasajından bulabilirsin.
1. Kendeil 3,5$
2. Roe 2,5$
3. Shanwa ?

bunlar bildiklerim....

Kolay gelsin yaptıklarınızı forumda paylaşmayı unutmayın :D

karaköy pasajında kime sorduysam, hepsi "low esr bulamazsın" dedi. Siz hangi dükkanlardan buluyorsunuz?

Hocam selam low esr bulmak zor hakikaten fiyatlarıda çok yüksek oluyor.Kendeil da sadece K05 ve K06 serisi var ve low esr değil. Bilhassa K25 serisini sordum , low esr olduğu için pahalı getirmiyorlar.
Onursal beyin dediği gibi çoklayarak low esr elde edilebilir.Ben class A ampli için 8 tane aldım 22000uF aldım 30$ civarı tuttu, Misal yurtdışından Mundorf sipariş etseydim 1 tanesi 20€ civarıydı.

Saygılar.
PureSound
Yeni Üye

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen resho » 10 Şub 2015, 03:22

Arkadaşlar, low-esr faktörü genelde düşük kapasiteli ve fiziksel olarak düşük ebatlı kondansatörlerde sorun olarak ortaya çıkar. Eğer kurumamışsa, 1000uF/35V'dan yüksek olup yüksek ESR'ye sahip kondansatöre rastlamanız pek olası değildir..tanınmamış marka da olsa. Yaptığım ölçümlerden edindiğim tecrübe bu yönde. O nedenle güç devrelerinde kullanacağınız yüksek kapasiteli filtre kapasitörlerindeki esr değerine pek takılmamanızı tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
resho
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen crazy4blue » 11 Şub 2015, 04:13

kendeil marka kondansatörlerim bu gün elime geçti. fakat dikkatimi birşey çekti. aynı kondansatörler aliexpress te tanesi 10 dolar, tr de tanesi 6 dolara temin ettim. demekki bazı şeyler bizim ülkemizde de ucuz olabiliyor.
kondansatörler gerçekten kaliteli duruyor. bakalım çalışması nasıl olacak.
crazy4blue
DIY Audio Fanatiği

İl: kocaeli
Meslek: Öğretmen

Önceki

Elektrik - Elektronik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir