kondansatör yardım

Kasa, Potansiyometre, Diğer Malzemeler » Devremize son dokunuş, görsellik ve işlevsellik için önemli olan parçalarla ilgili soru(n)lar

kondansatör yardım

Okunmamış iletigönderen siftery » 01 Haz 2011, 13:06

slm herkese kolay gelsin sürekli forumdan arkadaşların üstadların başını ağrıtıp duruyorum bu duruma kesin çözüm için netten alışveriş yapabileceğimiz blu mavi haricinde güvenilir malzeme seçme hakkının daha geniş olduğu hiç değil se kondansatörler için konuşuyorum benim gibi eminim bir kaç arkadaş daha vardır malzemeden muzdarip mesela bir kalem bi polar kondansatör için koca kart yarım kalıyor bi marka seçebileceğimiz güvenilir yakın sürede elimize ulaşacak yurt içinde bir satıcı varmı mesela sürekli bu malzemeleri kullanan ustalar nerden ediniyor
yapacak bi şey yok
siftery
DIY Audio Gurusu

İl: rize
Meslek: plastik enjeksiyon

Ynt: kondansatör yardım

Okunmamış iletigönderen zunda » 01 Haz 2011, 17:08

bu gün amfi tamir eden bir işyerine ugradım adamın işi komple ses sistemleri tamiratı düşündüm ki burada kaliteli ürünler vardır diye ama maalesef oradada kalitesiz ürünlerle tamiratlar yapılıyor ama usta baya ilgili davrandı şayet belirlediğim marka ürünler varsa onları getirtebilecegini belirtti bence sizin içinde böyle bir hamle yerinde olabilir bu işi yapan bir yere marka vererek sipariş ettirmek diye düşünüyorum http://www.sahibinden.com/ilan/alisveri ... 670/detay/ http://www.sahibinden.com/ilan/alisveri ... nap/detay/ bilmiyorum buda alternatif olabilirmi roe kalitelidir diye biliyorum.
Kullanıcı avatarı
zunda
DIY Audio Gurusu

İl: kütahya
Meslek: revizör.

Okunmamış iletigönderen siftery » 01 Haz 2011, 17:47

bende aynı ilanı incelemiş hatta forumda bir kaç ustaya sormuştum benim gözdem şu anda kalitesi tartışılsa da paralelleyip uygun fiyata hem iç direnci düşük hemde istediğimiz kadar ekleyebilirim diye düşünüyorum ama alternatif arıyorum birde sadece besleme kondansatörü değil bi polar en büyük sorun mkp de cabası
yapacak bi şey yok
siftery
DIY Audio Gurusu

İl: rize
Meslek: plastik enjeksiyon

Okunmamış iletigönderen hamist » 01 Haz 2011, 21:23

siftery yazdı:slm herkese kolay gelsin sürekli forumdan arkadaşların üstadların başını ağrıtıp duruyorum bu duruma kesin çözüm için netten alışveriş yapabileceğimiz blu mavi haricinde güvenilir malzeme seçme hakkının daha geniş olduğu hiç değil se kondansatörler için konuşuyorum benim gibi eminim bir kaç arkadaş daha vardır malzemeden muzdarip mesela bir kalem bi polar kondansatör için koca kart yarım kalıyor bi marka seçebileceğimiz güvenilir yakın sürede elimize ulaşacak yurt içinde bir satıcı varmı mesela sürekli bu malzemeleri kullanan ustalar nerden ediniyor

Şöyle bir düşündüğümde, güzel ülkemde adam gibi adam bulmak ne zor.
Kimseye güvenemiyoruz yediğimiz kazıklardan sonra.
Piyasada çok fazla korsan satıcı ve tedarikçi olduğu için,
özel parçaları kargo maliyetine rağmen farnell den getirtiyorum.
Bir sorun ihtimali olduğunda da bizdeki gibi yetkili arayışı içinde
helak olmadığınız için sinirleriniz de bozulmuyor.

Bir yanlış anlama nedeni ile yazdığım eleştiri mesajıma ertesi gün
bir türk bayandan yanıt geldi.
Ülkemde böyle şeyler olmuyor artık.
Tüketimleri ile ünlü ülkelerin tarihlerini üreten ülkeler yazar.
hamist
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: endüstriel elektronik

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 03 Haz 2011, 16:38

Şahsen Karaköy'deki tedarikçilerimden gayet memnunum. Ama her istediğimizi elbetteki bulamıyoruz. Ancak Farnell'in 3,5 Euro fiyatına 1 Euro'ya aynı malı da alabiliyoruz.

Bu sözüm piyasadaki malın menşei hakkında bilgi edinebilmemden kaynaklanıyor. Aksi takdirde vitrinde orjinal toshiba yazan trasnsistörün çakma olduğunu bilmeme imkan yok, alıp deneyip uçurmam lazım.

Ancak edindiğim tecrübe gösterdiki buradan tavisyede bulundukça ya tam aksine üç kuruş ucuzu alınıyor ya da toplu alım yapıp eBay'de satılıyor. Zamanım olsa gene alıp amatör arkadaşlara gönderirdim ama maalesef yok.

Bu yüzden Farnell iyi bir kaynak, ama 1/4W metal direnç için de o kadar para vermek amatör bütçelere göre değil.

Ucuzculuk memleketin her yerini sardığından elektronik piyasası da bir istisna oluşturmuyor.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Kasa, Potansiyometre, Diğer Malzemeler

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti
  • Kondansatör türleri.
    1, 2Eklenti(ler) gönderen Kapibara » 17 Nis 2007, 03:24
    19 Cevaplar
    4598 Gösterim