Bimetal Termostat

Kasa, Potansiyometre, Diğer Malzemeler » Devremize son dokunuş, görsellik ve işlevsellik için önemli olan parçalarla ilgili soru(n)lar

Ynt: Bimetal Termostat

Okunmamış iletigönderen Bedri® » 17 Arl 2010, 13:15

Amplifikatörümün resmini ekleyeyim:) Bu benim ilk kez doğru dürüst kutuladığım amplifikatörüm olacak dış kısımları kapatma açısından da fikirlerinizi almayı çok isterim doğrusu:) Bu bir at p3 bilgisayar kasasının iç konstrüksiyonu...dış kapak kısmı çok çirkin, ben dışını duralitle kapatmayı düşünüyorum sonrasında da airbrushla dışını boyayacağım inşallah:)

DSCF0290k.jpg
Amplifikatör AV-400

DSCF0291.JPG
Yakın plan-- gelişigüzel yerleştirilmiş fan

DSCF0293 ön görüntü.jpg
Ön Taraf

DSCF0294.JPG
kapalı yan

DSCF0295.JPG
Arka Taraf

Başlıksız-1.jpg
Transistörlerin soğutucuya yerleştirilmesi
Kullanıcı avatarı
Bedri®
DIY Audio Gurusu

İl: Sakarya
Meslek: Resim Öğretmeni

Okunmamış iletigönderen e_cag » 17 Arl 2010, 13:53

Dik mi kullanacaksınız, yatık mı? Yatıksa orijinal kapağı restore edip kullanmak olmaz gibi. Dik düşünülünce kasanın üst yüzeyi olan düz tarafı yatık kullanımda ön panel tarafı olarak düşünsek? Yanlara da ahşap olur o zaman...
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Kimyager

Okunmamış iletigönderen TDA7294 » 17 Arl 2010, 14:38

Duralitle ve airbrush nedir?
Kullanıcı avatarı
TDA7294
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak-Aksaray
Meslek: Öğrenci

Okunmamış iletigönderen Hazar » 17 Arl 2010, 14:42

Duralite'ı ben de bilmiyorum, ismi bir çeşit kaplama malzemesini andırıyor ama. Airbrush ise boyama tekniği. Kompresörle sıkıştırılan hava pistole vasıtasıyla boyamayı sağlıyor.
Örnek fotoğrafta arkadaşın elindeki şeyin adı pistole, yanda da kompresör gözüküyor.
Resim
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen farfisa » 17 Arl 2010, 18:38

siyah renk plexi çok güzel olur üstünede siyah renk şeffaf çizilmez folyo ile kapladığınızda harika olur malzemeleri reklam tabela işleri yapan heryerde bulabilirisiniz ben tamire gelen pikapların kırık kapaklarını yeniden yapmak için kullanıyordum
Resim
farfisa
DIY Audio Gurusu

Meslek: Bilgisayar müh. Hifi tamircisi

Okunmamış iletigönderen Bedri® » 17 Arl 2010, 20:15

Selamlar:)
Kasayı dik kullanmayı düşünüyorum. Yatık konumda çok yer kaplıyor ve trafonun ağır yapısı ve havada kalmasından dolayı kullanmak zor olur gibi geliyor. Bu kasanın dış kapakları plastik ve çok çirkin o nedenle kullanmayı düşünmüyorum. Yarın plexi malzemesini bir sorayım göreyim:)
Duralit kalınlığı yarım santimetre olan bir sunta ve mdf arası bir malzeme. Biz bunları resim çizerken kağıtları üzerine koyarak altlık malzemesi olarak kullanıyoruz. Mobilyacılar mobilyaların ölü bölgelerinde bu malzemeyi kullanıyorlar. Boyanıp vernik atılırsa çok güzel olabilir.
Airbrush'u üstadım açıklamış... süper bir boyama aracı.
Bu kontrüksiyonda bir sıkıntım var..Ben daha önce hazırladığım güç kaynağındaki besleme kondansatörlerini metal kutuya monte ederek etrafını kapatmıştım. Güç kaynağını kasaya bu haliyle monte etmek zorunda kaldım. Kasanın önden bakınca genişliği 15cm bu kutudan çıkan kablolarla birlikte olması gereken genişlikse minimum 19cm o nedenle genişliği artırmam gerek. Buna sağlıklı bir çözüm bulacağım.
Kullanıcı avatarı
Bedri®
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen Hazar » 17 Arl 2010, 20:18

Ben alakasız bir soru soracağım. Bu duralit denilen malzemenin dümdüz olması beklenir değil mi, sonuçta üstünde resim çizilecek? Başka bir işim için mümkün olduğunca düz ve esnemeyen bir plaka arıyordum da, eğer bu malzeme öyleyse işimi çözecek demektir.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen Bedri® » 17 Arl 2010, 20:22

Evet malzeme düz fakat biraz güç uygularsanız eğilebiliyor.:) Mobilyacılardan ve sanatsal malzeme satan yerlerden temin edebilirsiniz. Yalnız sanatsal malzeme satan yerlerde maximum 70X100cm boyutta bulunabiliyor.
Kullanıcı avatarı
Bedri®
DIY Audio Gurusu

Önceki

Kasa, Potansiyometre, Diğer Malzemeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir