Amfi kasasinin malzemelerini nereden temin edebiliriz.

Kasa, Potansiyometre, Diğer Malzemeler » Devremize son dokunuş, görsellik ve işlevsellik için önemli olan parçalarla ilgili soru(n)lar

Okunmamış iletigönderen berat23 » 07 Mar 2007, 16:00

kardeş pek ucuz fiyatlar bekleme ama şu varki hazırından çok daha ucuz olacaktır.

bende mosfet amfiyi yapmayı planlıyorum.önümüzdeki eylüle kadar zamanım var.o zmana kadar çok kaliteli bi sistem yapıcam
berat23
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen sercii » 15 Tem 2007, 10:57

arkadaşlar benim de şöyle bir fikrim var piyasada 75 as 30 110as30 160 as 30 gibi çeşitli modellerde alüminyum satılıyor bunlardan ikitane alıp dıs sağ sol koysak ustlerine alüminyum levha yerlestirsek arkayada.ön tarafa tabelacıda plex alsak ve istediğimiz ayar potlarına gore baskı yaptırsak.ben acıkcası nıco ras 100w projem bitince bu sekılde yapmayı dusunuyorum.yenı projemıde oyle.bunu bir dusunun hem ucuz hem sık:)
sercii
DIY Audio Takipçisi

İl: karabük
Meslek: kuyumcu

Okunmamış iletigönderen stromkreis » 05 Ağu 2007, 01:40

Kafamda amfi yapma gibi bir fikir yoktu dandik minton 2+1 kullanıyorum.Bu yazıları okuyunca büyülendim ve de gaza geldim.Bende 1 tane yapmak istiyorum yukarıda linkteki amfiyi adam gibi malzeme kullarak yapsak bize tahmini maliyeti ne olur onu merak ediyorum :roll:
Kullanıcı avatarı
stromkreis
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen agadis » 12 Eyl 2007, 09:28

Merhaba,

Bahsedilen kasayı yaptırdınız mı? Yaptırdınız da elinizde fazladan varsa ebatlarına göre talip olabilirim.
agadis
Yeni Üye

agadis

Okunmamış iletigönderen Ersoy » 29 Eyl 2007, 19:04

Kasayı kendim imalettim. Ras 300 e göre boyutları. Pahalıya maloldu. 7075 kalite alüminyüm 120 ytl. Cnc, kaliteli konnektörler ve diğerliri ile birlikte 250 ytl yi geçmiştir. Henüz satineye ve eloksal kaplamaya gitmedi ama heralde 150 ile 200 ytl arasıda onlar tutar. Yani braz pahalı oldu ama ciddi bir kutu oldu. Hiend cihazları aratmaz olacak görüntüsü.
Ersoy
DIY Audio Gurusu

Amfi Kutusu!!

Okunmamış iletigönderen KicK_DruM » 13 Şub 2008, 11:35

Arkadaşlar siz niye kulağı hep tersinden tutuyorsunuz? www.guvenis.com.tr :) kuledibinde :) adamlar her türlü amfi kutusunu en ince deliğine ayrıntısına kadar yapıyorlar..
"İki çeşit müzik vardır : İyi ve kötü. Ben iyisini dinlerim."
Louis Armstrong
Kullanıcı avatarı
KicK_DruM
Yeni Üye

Reklamlar

High-End

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 13 Şub 2008, 12:23

Ersoy'un bahsettiği kasayı Güveniş'te bulabileceğimizi hiç zannetmiyorum. High-End tasarımlar profesyonel sistemlerden biraz farklı oluyor haliyle.

Ama sitesinden baktığımda da pekçok işe yarar ve hayat kurtarır kutu görüyorum, eğer perakende fiyatları uygun ise saç kutuların resimlerinden oldukça iyi bir kutu kaynağı yakaladığımızı düşünüyorum. Teşekkürler.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen KicK_DruM » 13 Şub 2008, 12:28

ben sadece fikir vermesi açısından söyledim, tabi herkesin ihtiyaçları farklı:) ama bildiğim kadarıyla istenilen ölçüde yani müşteriye özel custom üretimde yapıyorlar..
"İki çeşit müzik vardır : İyi ve kötü. Ben iyisini dinlerim."
Louis Armstrong
Kullanıcı avatarı
KicK_DruM
Yeni Üye

Ynt: Amfi kasasinin malzemelerini nereden temin edebiliriz.

Okunmamış iletigönderen mnc » 11 Ekm 2009, 11:18

arkadaş forrumda alımsatım da (ilanlar da ) sac kutu imalatı var
işini görebilisin umarım kolay gelsin
ilanlar-f48/sac-kutu-imalati-t886.html
mnc
Yeni Üye

İl: istanbul
Meslek: elektromekanik

Ynt: Amfi kasasinin malzemelerini nereden temin edebiliriz.

Okunmamış iletigönderen Ersoy » 12 Ekm 2009, 22:06

E tabi.

Yaptığın devreyi depoya kaldırmayacaksan birşeylerin içine koymak gerek. Gider bir sac kutu bulur buluşturur koyarsın içine olur biter, hertürlü gider. O ayrı.

Benim amacım kafamdakini ortaya koymak. Dinlerken ona bakmak. Doymak. vs. vs
Kainat, düşünceleri değil, hareketleri alkışlar.
Ersoy
DIY Audio Gurusu

ÖncekiSonraki

Kasa, Potansiyometre, Diğer Malzemeler

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir