DIYAudio Türkiye Web sitesi ve Forumu açılmıştır.

Haberler ve Duyurular » DIYAudio Türkiye sitesi ve Forum'uyla alakalı haberler ve duyuruları içerir.
Proje veya Makalenizin yayınlanması için önce burayı okuyunuz!

DIYAudio Türkiye Web sitesi ve Forumu açılmıştır.

Okunmamış iletigönderen Hazar » 31 Oca 2007, 22:54

Duyurmamızdan neredeyse iki ay geçti açana kadar. Ne deseniz haklısınız, yoğunluğun gözü kör olsun :), vakit bulup da ilgileninceye kadar bu kadar süre geçti. Ama, şu an buradayız. Sitedeki birkaç eksiğimiz haricinde tam yol ileri devam ediyoruz. Bu aşamada sizin ilginiz ve desteğiniz çok önemli. Siz de elektroniğe gönül vermiş biri olarak, kendi yaptığınız devreleri paylaşın, katkıda bulunun.

Her ne kadar çalışır gözükse de, sitenin altyapısı hazır bir program değil, kendi emeklerimle yazdığım birkaç satır koddan ibaret. Gözümden kaçmış, çalışmayan ya da hatalı çalışan bir kısım görürseniz, lütfen bildiriniz.

Cümleten hayırlı uğurlu olsun :wink:

DIYAudio Türkiye Ekibi
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen sanalabift » 02 May 2007, 00:08

Evet bencede hayırlı olsun çok güzel bir forum olmuş Türkiye'de bunun gibi sitelere pek raslanmıyor
teşekkürü kendime borç bilirim tekrar hayırlı olsun hepimiz için
sanalabift
Yeni Üye

Eline koluna saglik.

Okunmamış iletigönderen Ersoy » 02 May 2007, 11:44

Bir tavsiyede bulunmak isterim.

Ana sayfadaki projelerin altinda proje hakkinda yorum yazilan kisma, oan ne istersek yazilabiliyor. Yorumlar konturolsuz birsekilde hemen goruntuleniyor. Kotu niyetli, Sitemizin guzelligini cekemeyen kisiler olabilir. O yorum kisminda gormek istemedigimiz yazilarla karsilasabiliriz. Abuksubuk kufurler yada reklamlar gibi. Acaba boyle bir olasiliga karsi bir onlem olabilirmi?

Sizi tebrik ediyorum. Cabalariniz cok degerli bir site olusturdu. Biz uyelerde bu siteye sahip cikarak cok daha kaliteli bir platform olmasi icin elimizden geleni yapacagimizi umit ediyorum.
Ersoy
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Hazar » 02 May 2007, 12:16

Selam Ersoy. Evet, özellikle forumda alakasız reklam botları dolaşmaya başlamıştı. PHPBB kullandığım için Anti-Spam MOD'u kurdum, kayıt olurkenki Captcha'ları falan düzenleyerek (ve birçok başka önlem-yeni üye olan kişi ilk mesaj olarak link yazamıyor, profilinde düzenleyeceği alanlar sınırlı vs.) gerçekten efektif bir şekilde bu botları engelledi. Loglarına bakıyorum günde 5 bot falan bu şekilde engelleniyor. Gelelim ana sayfadakilere, bildiğiniz gibi ana sayfanın altyapısı bana ait, hazır birşey değil . Wordpress gibi platformlarda Akismet benzeri spam yorum engelleyici sistemler bulunmakta, ya da en basitinden yazılan yorumları önce site yöneticisinin gözden geçirmesi gibi bir seçenek. Şu an için bu yorum kısmına sadece 1 spam mesaj bırakıldı (reklam içerikli). 2 adet de birilerinin yazdığı sadece gülücükten ibaret olan, ya da hiç beğenmedim olmamış'tan ibaret mesaj vardı. Bunları evdeysem evde, değilsem cep telefonundan takip edip düzenleyip-silebiliyorum. Genellikle evde olmadığım için de cep telefonuyla olan yönetim sistemini iyice geliştirdim. Eklenen projelerdeki yanlışlıkları bile (örneğin MOSAMP 300'deki malzeme listesi eksikmiş, ve C2 ile C3ün yer değişmesi gibi) cep telefonundan düzenleyebiliyorum. Diyeceksiniz ki niye anlattı bunları?. Şundan dolayı, elim her zaman sitenin üzerinde. Ben şahsen blog'larda "yorumunuz adminin onayından geçecek, beğenmiyorsa yayınlamayacak" gibi olaylardan hiç hoşlanmıyorum. Şu an katılımımız belli, proje sayımız belli. İleride katılım çok yükseldiğinde kötü niyetliler de aynı oranda yükselecektir. Şu an için gerek görmedim, anında yayınlanıyor ama ileride dediğiniz gibi bir sisteme geçmek zorunda kalabiliriz. "admin onayı" meselesinden hoşlanmadığım için foruma kayıt olurken kullanılan Captcha'yı yorum eklerken de kullanabiliriz. Böylelikle Spam botlarından kurtuluruz ama kötü şeyler yazmak isteyen insanlara karşı bir savunmamız olmaz yine de.

Düşünceleriniz, tavsiyeleriniz ve beğenileriniz için çok teşekkür ederim sanalabift ve Ersoy. Siz ziyaretçilerin isteklerine göre şekillendirmeye çalışıyorum.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İl: İstanbul

Haberler ve Duyurular

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir