RAS 100

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri » Transistörlü ve MOSFET'li (solid state) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Ynt: RAS 100

Okunmamış iletigönderen sansar34 » 10 Ağu 2012, 22:08

yaptıgım devre konunun basındakı resımlerle aynı sema rasın orjınal cızdıgı eger gerekıyorsa yıne resımlerını atabılırım transıstorlerle alakalı olabılırmı yada besleme kablolarıyla boyle kucuk ayrıntılardan buyuk sorunlar cıkartabılıyor :ugeek: peki sızlerın tecrubelerınden yararlanmak ısterım gıtar calıyorum elektor gıtarım ıcın power katında bunu kullansam sonuclar nasıl olur yada bana baska bı devre onerebılrmısınız ton kontorl ve preamp kısmında tl071 ve ne5532 kullanıcam mıd bas tiz high low kontollrı var onerılerınızı beklıyorum :mrgreen: :ugeek:
Kullanıcı avatarı
sansar34
DIY Audio Fanatiği

İl: istanbul
Meslek: elektromekanık ögrencisi

Okunmamış iletigönderen zunda » 10 Ağu 2012, 23:45

siz yinede devrenin detaylı resimlerini eklerseniz kendi adıma ben yeterli degilim ama ustalarım çözüm üretebilirler birde gitar için şu siteyi incele işine yarar bir şeyler var burada adamlar profesyoneller. http://construyasuvideorockola.com/proyectos.php
Kullanıcı avatarı
zunda
DIY Audio Gurusu

İl: kütahya
Meslek: revizör.

Okunmamış iletigönderen sansar34 » 11 Ağu 2012, 00:24

evet bende buradan almıstım preamp ton kontrol kısmısı resımları sabah cekıp paylasırım sızlerle saolun :) :mrgreen: :kop:
Kullanıcı avatarı
sansar34
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen irfankanisli » 12 Ağu 2012, 01:43

Evet, ben o sitedeki preamp devresinden beş tane yaptım, elektrogitar çalan arkadaşlarıma.Sesi gayet güzel ve kontrolu çok kolay.
Kullanıcı avatarı
irfankanisli
Yeni Üye

İl: İstanbul
Meslek: Öğrenci

Okunmamış iletigönderen sansar34 » 22 Mar 2013, 23:58

öncelıkle devre semasını cızen ahmet yerlı abıye tesekkur edıyorum vede yapacak olan arkadaslara cıddı manada 1kg sogutucu artı fan onerıyorum asırı ısı var bıraz kotu resımler olabılır vıdeoda cektım ama gercek sesıyle arasında cok fark var guzel detayları bellı eden bı amfi diyebilirim yapacak arkadaslara kolay gelsın :)

Resim
Resim
Resim

video
http://www.youtube.com/watch?v=ObZz0d0z ... e=youtu.be
Kullanıcı avatarı
sansar34
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen zunda » 23 Mar 2013, 00:26

güzel gözüküyor güle güle kullanmanı dilerim ras 100 güzel devredir trafo çıkışların kaç vac acaba ısı konusunda merak ettim .
Kullanıcı avatarı
zunda
DIY Audio Gurusu

İl: kütahya
Meslek: revizör.

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen sansar34 » 23 Mar 2013, 01:00

2x20vac ile besleyınce 1 saat ıcerısınde tahmınen 60derece fln oluyodur suan 20dk dır 2x35vac ıle beslıyorum regulede 2x48dc alıyorum tahmınen yine 60 - 70 derece vardır dıye dusunuyorum ıkı adet p4 ıslemcı sogutusunu gorunen 10cm sogutucunu arkasına bagladım hemen hemen 1kg bı sogutucu :) ama yınede banamısın demıyo :) ras32 deneyımımde yanılıs bır ıkı drencden dolayı calıstıramadım yenıden basıp sızlele paylasıcam sırf tas drencimden dolayı calısmamasının sebebı sonradan farkettım :) yerıne 0.22ohm takınca ses sevıyesı yukseldı ama kesık kesık sesler gelıyodu buyuk ıhtımal yollarda kopukluk yada ıncelme var dıye dusunuyorum ondan kaynaklanmasa bıle buyuk ıhtımal grıs tr yanmıstır bır kere yanlıs baglamıstım :) sımdılık rass 100 stereo olark yapıp kutulayıp 2x40vac ile beslemeyı dusunuyorum kendım ıcın yapıcam 2 adet philipsin 3 yollu hoparloru var onları degerlendırmek ıstıyorum herhangıbı bı onerınız olursa paylasırsanız sevınırım ıyı aksamlar :)
Kullanıcı avatarı
sansar34
DIY Audio Fanatiği

Önceki

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 1 misafir