Toplu Kutu alımı

Serbest Kürsü » Ondan bundan şundan...

Toplu Kutu alımı

Okunmamış iletigönderen hacı » 30 Kas 2011, 11:32

Merhaba arkadaşlar bu günlerde bir EL84 push-pull lambalı amfi yapma çabasına giriştim ama daha önceki singleend amfimin kutusu gibi bir kutu yerine daha değişik bir kutu kullanmak istiyorum (montajı daha kolay bir kutu).
Cihaz kutuları satan Altınkaya şirketi ile görüştüm orada daha önce farklı boyutlarını kullandığım gerçekten güzel aliminyum bir kutu vardı:
http://www.altinkaya.com.tr/Yeni_Urunler/MM-255.html
Fakat boyut konusunda amfi için sıkıntılı,yeterince büyük değil,daha büyüğünü özel üretim yapıyorlar 300-255-44 boyutu fakat 10 tane yada üzeri olmalı ve banada maximum 2 tane lazım,almayı düşünen olurmu acaba.
Amfilerde kullanılabilecek güzel bir kutu ben küçük boyutlarını yakında bitireceğim pre-amfide kullandım,
Eğer 10 adete ulaşabilirsek tane fiyatı 27+KDV olacak,şirket ankarada ben istanbula daha önce kutu aldığımda anlaşmalı oldukları yurtiçi kargo ile 5tl ye gönderdiler.Tahminimce Tanesi 35-36 tl ye maal olur kişi başına.
Umarım 10 kişi toplanır forumda.
Herkese kolay gelsin
hacı
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Ynt: Toplu Kutu alımı

Okunmamış iletigönderen Amatör » 30 Kas 2011, 12:44

Buna benzer bir kutu elimde var.Ancak bendeki kutunun bir sıkıntısı var.Köşebentlerin yapıldığı alüminyum benzeri sert madde akımı tam anlamıyla iletemiyor.Ölçü aleti ile yaptığım kontrollerde kutunun bütün yüzeyleri aynı şekilde iletken olmadığını gördüm.Şasileme konusunda sıkıntı yaratıyor bendeki kutu.Altınkayanın kutularının bu durumu nasıl acaba?Benimde sitelerinde beğendiğim birkaç çeşit alüminyum kutu var aslında.Ancak dediğim gibi iletkenlik durumu kafamı kurcalıyor.
Amatör
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak

Ynt: Toplu Kutu alımı

Okunmamış iletigönderen hacı » 30 Kas 2011, 13:29

Ben şuan bitirmek üzereolduğum prejede aynı kutunun 255-156-44 olanı var B1 buffer ve pre yaptım içine gayet güzel,ölçü aleti ile bazen ölçüm yaparen gövdeyi kullanıyorum.
Bence kutular mükemmel,birde aliminyum eloksal ile kaplı olması uzun ömür için çok çok iyi,ben daha önce normal aliminyum kullandım zamanla soluyor parlaklığı.
hacı
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Serbest Kürsü

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti
  • www.rfshop.biz lamba alımı?
    gönderen isa_olcer » 02 Nis 2010, 18:48
    0 Cevaplar
    1061 Gösterim