amfi seçimi

Serbest Kürsü » Ondan bundan şundan...

Ynt: amfi seçimi

Okunmamış iletigönderen siftery » 13 Şub 2011, 20:43

Çok teşekkürler ersoy hocam ilgi alakaniz taktıre şayan benim acelem yok öyle 5bin dolarımda yok :) ben amatörüm ama maalesef kulağım değil :) müzik dinlemeye kenwood vintage serisi bir rcv ile başladım sahibinden sitesinde aynısına 1850 tl yazmış adam :)
bu arada komplementer dediniz de sahibinden sitesinde quad 405 ve leach katlari var ne dersiniz alınır kullanılır bir şeymi
aslında kendi yaptığım iş kadar hiç bir şey insanı mutlu etmez ama buralarda malzeme bulmam çok zor mecburen arayışa geçiyor insan sizinle kendi sistemimi yaparken adım adım yanımda olmanızı temenni ediyorum iyi forumlar
yapacak bi şey yok
siftery
DIY Audio Gurusu

İl: rize
Meslek: plastik enjeksiyon

Okunmamış iletigönderen zunda » 13 Şub 2011, 21:06

herkese iyi geceler siftery üstadım öncelikle ne tür bir sistem istediginie karar vermelisiniz anladıgım kadarı ile yeni sistemleri sevmeyenlerdensiniz stereo cusunuz ki müzikdinlemek için en güzeli bende öyleyim tarzınızı belirleyip hedefe yhönelmelisiniz benim gibi kulagınıza hoş gelen her şeyi dinleyen biri iseniz ersoy hocamında dedigi gibi RAS100 çivti biçilmiş kaftandır bence harika sesi var netekim ustalarım da öyle oldugunu söylüyor öyle aman aman bir maliyetide yok malzeme www.bluemavi.com dan temin edilebilir sonra iyi bir çivt hoparlör ile sür gitsin ama siz entegreli devrelerden yana iseniz yine forumda lm 3886 çivti ile yaapılmış devre var birde yine forumda lm4780 le yapılan devre mevcutturki yine birebir yaparsanız piyasada satılan bir çok hazır sisteme nal toplatırlar siz karar verip yola çıkarsanız size yardımlar eksik olmayacaktır kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
zunda
DIY Audio Gurusu

İl: kütahya
Meslek: revizör.

Okunmamış iletigönderen siftery » 13 Şub 2011, 22:53

Teşekkürler sağolun kullanacağım sistem de bir tartışma konusu olarak forum da zaten aktif veya pasif filtreli olarak öncelikle hangisinin daha kaliteli olacağı hakkında.
Ben şimdilik fikir edinip sonra doğru malzemeyi alıp doğru sistemi kurmak istiyorum
siftery
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen siftery » 13 Şub 2011, 22:56

2cs5200 lü 250 watt rms yazıyor sahibinden sitesinde 50 tl yazmış yarısını da verse alınacak kalitede bir devre mi merak ediyorum
yapacak bi şey yok
siftery
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen zunda » 13 Şub 2011, 23:07

herkesin emegine saygılıyız ama satın almak yerine defalarca denenmiş devreleri yapmak daha akıllıca geliyor bana
Kullanıcı avatarı
zunda
DIY Audio Gurusu

İl: kütahya
Meslek: revizör.

Okunmamış iletigönderen siftery » 14 Şub 2011, 00:07

Evet haklısınız bence de öyle ama daha önce de belirttiğim gibi burda malzeme ve ulaşım için büyük zorluk var benim için bu arada söyleyeyim sadece araştırma aşamasındayım yani daha kullanacağım kat gücü ve sistemin ne olacağı belli değil yardımlarınızı bekliyorum bu arada pekte acelem yok araştırıyorum öğreniyorum
yapacak bi şey yok
siftery
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen siftery » 11 Mar 2011, 15:53

Şimdilik 4 kanallı Tda 7294 lü devre yaptım :) idarelik diye düşünüyorum hoparlörleri de tedarik etmeye başladım eğer memnun kalırsam amfi yi değiştirmeyeceğim baslar için amfi katı kaldı :)
yapacak bi şey yok
siftery
DIY Audio Gurusu

Önceki

Serbest Kürsü

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi