Aidiyet

Serbest Kürsü » Ondan bundan şundan...

Aidiyet

Okunmamış iletigönderen hamist » 18 Şub 2013, 00:00

Bir süredir Büyük (?) Türkiye'nin yegane diy audio sitesinde sıkça yaşadığım ulaşım sorunları nedeni ile,
buraya geldiğimden beridir en aktif üyelerden biri olarak, burada olma nedenlerimi gözden geçirmem
gerektiğini düşünme nedenim olarak karşıma çıkmaya başladı.

Bu nedenle, iletişimini sürdürmek isteyen siz arkadaşlarıma özel mesaj mesaj yerine e-mail seçeneğini
kullanmalarını öneriyorum.
Bu durumda iletişim sorunları nedeni ile olası maduriyetlerin önüne geçilebileceği düşüncesindeyim.

E-mail adresimi buraya spam riski nedeni ile yazamıyorum,
ama mesaj göndermek yerine e-mail gönderme seçeneği bu sorunu aştığında e-mail imi öğrenmiş olacaksınız.

Selamlarımla

Hamit Boztaş
Tüketimleri ile ünlü ülkelerin tarihlerini üreten ülkeler yazar.
hamist
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: endüstriel elektronik

Ynt: Aidiyet

Okunmamış iletigönderen skaya35 » 18 Şub 2013, 00:10

Aidiyet:
Yeni bi çevreye girildiğinde alışma ve uyum sağlama süreci sonrası güven oluşumuyla eşdeğerde bir duygu.
barınma ve kabulle ilgili endişelerin azalmasının sonucu.

Evet üstadım haklısın forumda bazen ulaşım sorunu oluyor..
Eger sizin için bir mahsuru yoksa kişisel meil adresinizi bende isterim..
Teşekkürler
Saygı mecburi sevgi ihtiyaçdır
Kullanıcı avatarı
skaya35
DIY Audio Fanatiği

İl: izmir
Meslek: teknisyen

Okunmamış iletigönderen Amatör » 18 Şub 2013, 00:19

hamist yazdı:Bir süredir Büyük (?) Türkiye'nin yegane diy audio sitesinde sıkça yaşadığım ulaşım sorunları nedeni ile,
buraya geldiğimden beridir en aktif üyelerden biri olarak, burada olma nedenlerimi gözden geçirmem

Bu nedenle, iletişimini sürdürmek isteyen siz arkadaşlarıma özel mesaj mesaj yerine e-mail seçeneğini
Bu durumda iletişim sorunları nedeni ile olası maduriyetlerin önüne geçilebileceği düşüncesindeyim.

ama mesaj göndermek yerine e-mail gönderme seçeneği bu sorunu aştığında e-mail imi öğrenmiş olacaksınız.

Selamlarımla

Hamit Boztaş

Hamit Bey foruma yazmayı bırakacak mısınız?
Amatör
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak

Okunmamış iletigönderen hamist » 18 Şub 2013, 00:22

Amatör yazdı:
hamist yazdı:Bir süredir Büyük (?) Türkiye'nin yegane diy audio sitesinde sıkça yaşadığım ulaşım sorunları nedeni ile,

Selamlarımla

Hamit Boztaş

Hamit Bey foruma yazmayı bırakacak mısınız?

Burada olmak isteğim ve heyecanım henüz sönmüş değil,
ancak bulunulan yer zaten gergin olan bir dünyada ek gerilimler yaratacaksa
burada olmayı düşünmem gerekebilir.

Selamlar
hamist
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Amatör » 18 Şub 2013, 00:46

Günlük yaşantımız dediğiniz gibi oldukça stresli ve gergin geçmekte(en azından kendi durumum da bu şekilde)
Foruma üye olduğum birkaç sene zarfında,zaten az olan elektronik bilgim dahilinde,sizin gibi birikimli ve tecrübeli arkadaşların öneri ve yol göstermeleri ile birşeyler biraraya getirmeye çalışıyorum.
İnanın ki bu(incik boncuk işleri)ile uğraşmak kendi açımdan terapi görmek gibi geliyor.Birde sonuç güzel olursa değmeyin keyfime.O zaman ne sıkıntı ne gerginlik kalıyor bende
Umarım kişisel bir sıkıntı yoktur.
Selamlar
Amatör
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak

Okunmamış iletigönderen skaya35 » 18 Şub 2013, 01:24

Saygıdeger Hamit abi..
Çogu zaman forumda online olmanız ve çogunluga yardımcı olmanız hatta elinizden geleni yapmanız
asla hafife alınamaz..
En önemlisi iyi niyetli olmanız Allah'ın her kuluna vermedigi bir degerdir....
Ben sizin sayenizde hala forumdayım ..Bir amfi yapmışım yapmamışım önemli degil..
Amatörün dedigi gibi amaç başka boş zamanları degerlendirip iyi hissetmek....
bu gün itibari ile forumda olmamanız forumu kullanmak isyeyen
yardım bekleyen benim gibi yeni üyelerin oluşumunu engelleyecektir!!!!
Zaten bilgisi sınırlı ülkemizde sizin gibi degerli beyinlerin
paylaşmak için can attıgı bir ortamın verimliligini azaltacaktır.....

Sürç-ü lisan ettiysem affedin..
Selamlar saygılar
Saygı mecburi sevgi ihtiyaçdır
Kullanıcı avatarı
skaya35
DIY Audio Fanatiği

İl: izmir
Meslek: teknisyen

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen Hazar » 18 Şub 2013, 01:25

Benim elimden bu kadarı geliyor arkadaşlar. Bildiğiniz gibi bu platformdan herhangi bir gelir beklentim olmadı; başkalarının yazdıkları üzerinden para kazanmak bana ters geliyor. Bağışlar ve eklediğim birkaç reklam ile sitenin masrafını çıkarmaya çalıştım geçtiğimiz 7 sene boyunca. O masraf hiç bir zaman çıkmadı, dolayısıyla cebe yönlendik. Hobiye ayırdığım bütçe ile bu kalitede bir sunucu hizmeti alabiliyorum. Geçtiğimiz 1 yılda üçüncü kere taşıdım. Her taşıma benim için uykusuz bir iş günü demek. Ben de memnun değilim yani sürekli oraya buraya taşınmaktan, düğmeye basınca olmuyor; zilyon tane sorunu çıkıyor.

7 sene boyunca bunca insanın yazdıklarının Internet'te varolması benim elime baktığı için bu site ve bu forum açık. Zira benim olmayan, sadece bende duran içeriği bir çırpıda yok etmek, işine saygı duyan birinin yapacağı şey değil. Benim DIY Audio ile ilgilenmeye artık vaktim bile yok. Aslında işten gelince sadece uyumaya vaktim var, bazen o da yok. Olmayan vaktimde burayla ilgileniyorum. Olmayan vaktimde; hani belki bir hareket olur diye ana sayfayı güncelledim vb. Hareket de olmadı :D Bana antrenman oldu, sanki bütün gün iş yerinde o işi yapmıyormuş gibi. Gerçi tasarım benim işim değil, ondan dolayı uyduruk oldu galiba biraz. Neyse, kimse girip bakmadığından sıkıntı yok.

Sözün özü, kapalı kalınan sürelerde sizleri düşüncelere boğduysam üzgünüm.

Not: Henüz böyle bir durum ihtimal dahilinde bile değil; ancak komple kapanmamız söz konusu olursa yukarıda bahsettiğim içeriğin kaybolmasına gönlümün razı olmayacağı gerçeğinden dolayı; başka bir forum ile entegre olabiliriz. Misal Stereo Mecmuası iyi bir tercih, daha geniş ve açıkçası zengin bir kitleye hitap ettikleri için reklam gelirleri vb. var; altyapıları ona göre kuvvetli. Tabi o gün gelince kendileriyle konuşmak lazım. Açıktan sual gibi algılanmasın, Hakan Bey de bu forumun üyesi. Gelecekte böyle bir durum olursa şimdiden düşündüklerimi bilin diye yazdım, şeffaflık hesabı.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen hamist » 18 Şub 2013, 01:51

Hazar yazdı:Benim elimden bu kadarı geliyor arkadaşlar. Bildiğiniz gibi bu platformdan herhangi bir gelir beklentim olmadı; başkalarının yazdıkları üzerinden para kazanmak bana ters geliyor. Bağışlar ve eklediğim birkaç reklam ile sitenin masrafını çıkarmaya çalıştım geçtiğimiz 7 sene boyunca. O masraf hiç bir zaman çıkmadı, dolayısıyla cebe yönlendik. Hobiye ayırdığım bütçe ile bu kalitede bir sunucu hizmeti alabiliyorum. Geçtiğimiz 1 yılda üçüncü kere taşıdım. Her taşıma benim için uykusuz bir iş günü demek. Ben de memnun değilim yani sürekli oraya buraya taşınmaktan, düğmeye basınca olmuyor; zilyon tane sorunu çıkıyor.

7 sene boyunca bunca insanın yazdıklarının Internet'te varolması benim elime baktığı için bu site ve bu forum açık. Zira benim olmayan, sadece bende duran içeriği bir çırpıda yok etmek, işine saygı duyan birinin yapacağı şey değil. Benim DIY Audio ile ilgilenmeye artık vaktim bile yok. Aslında işten gelince sadece uyumaya vaktim var, bazen o da yok. Olmayan vaktimde burayla ilgileniyorum. Olmayan vaktimde; hani belki bir hareket olur diye ana sayfayı güncelledim vb. Hareket de olmadı :D Bana antrenman oldu, sanki bütün gün iş yerinde o işi yapmıyormuş gibi. Gerçi tasarım benim işim değil, ondan dolayı uyduruk oldu galiba biraz. Neyse, kimse girip bakmadığından sıkıntı yok.

Sözün özü, kapalı kalınan sürelerde sizleri düşüncelere boğduysam üzgünüm.

Not: Henüz böyle bir durum ihtimal dahilinde bile değil; ancak komple kapanmamız söz konusu olursa yukarıda bahsettiğim içeriğin kaybolmasına gönlümün razı olmayacağı gerçeğinden dolayı; başka bir forum ile entegre olabiliriz. Misal Stereo Mecmuası iyi bir tercih, daha geniş ve açıkçası zengin bir kitleye hitap ettikleri için reklam gelirleri vb. var; altyapıları ona göre kuvvetli. Tabi o gün gelince kendileriyle konuşmak lazım. Açıktan sual gibi algılanmasın, Hakan Bey de bu forumun üyesi. Gelecekte böyle bir durum olursa şimdiden düşündüklerimi bilin diye yazdım, şeffaflık hesabı.

Mesaj alınmıştır.
Emek, gayret ve özverinize teşekkürler ediyorum kendi adıma.
Selamlar
hamist
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen hakan-imp » 18 Şub 2013, 02:01

Bence karamsar olmamak gerek böyle bir sitenin kapanmasına ihtimal verniyorum..En kötü ihtimal içindeki bilgileriyle başka bir siteye taşınması olur.
hakan-imp
DIY Audio Fanatiği

İl: Gaziantep

Okunmamış iletigönderen olc technics » 18 Şub 2013, 13:11

Selamlarımla

Hamit Boztaş

Pek değerli Hamit Boztaş;

Dert ettiğiniz sadece siteye erişim sorunlarıysa, bu sorunları bizlerde yaşıyoruz. Özellikle son zamanlarda siteye girmek bir hayli zor. Bu yazımda şikayet ettiğimi düşünmeyin lütfen. Hazar bey'i de anlıyorum. Hem böyle bir forumla alakadar olmak, hemde kendi işiyle-gücüyle ilgilenmek, her babayiğidin harcı değildir. Sizin gibi değerli ve üretken bir dostu kaybetmek hepimizi çok üzer. Sizden haddim olmayarak biraz daha düşünmenizi istirham edeceğim.

Saygı ve sevgilerimle

Olcay Sezen
Kullanıcı avatarı
olc technics
DIY Audio Gurusu

İl: tekirdağ
Meslek: ha ha ha, please

Sonraki

Serbest Kürsü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir