Van Den Hul CS122 Hoparlör Kablosu

Satılık » Satılık malzeme ve ürünler için

Forum kuralları
Satılık'ta yalnızca,
  • Elektronik komponentler,

• Hazır veya demonte elektronik kitler

• Hoparlörler,

• Her çeşit elektronik cihaz kutuları,

• PCB ler,

• Elektronik kitapları,

• Ve diğer yardımcı malzeme ve ekipmanlar.

Satılıp/alınabilir. Bunlar dışında alım satım yapmak yasaktır.
Ayrıca ikinci el malzeme satanlar, sattıkları her türlü malzeme için "ÇALIŞIR" garantisi vermek zorundadır. Arızalı ürün satışı yapılamaz.
Konumuzla ilgili işletmelerin yine konumuzla ilgili ürünlerini tanıtmak için foruma ilan bırakabilmeleri için İlanlar bölümü mevcuttur.

Toplu malzeme satışı gibi ticari faaliyet yürütmek yasaktır. Bu tür talepler olursa ayrıca değerlendirilecektir.

Van Den Hul CS122 Hoparlör Kablosu

Okunmamış iletigönderen Ersoy » 03 Ekm 2007, 13:11

CS - 122 HYBRID (Halogen Free) 2 x 2 metredir. Yanma süreci tamamlanmıştır. İhtiyaç hazlalığından dolayı satılıktır. Fiyatı 100 ytl dir.

Özellikleri aşşağıdaki gibidir.
Resim

This twin lead loudspeaker cable is the twin version of the CS - 12 HF. Main aim is to provide a high quality flat twin lead cable at a low price.
The 2 conductors are made of 147 strands of 0.16 mm. diameter high purity Matched Crystal OFC with a very dense pure silver coating.
Each conductor exhibits a cross-section area of 2.96 mm², equalling AWG 12.5.
Covering the two conductors you find an extra Linear Structured Carbon ® saturated layer to improve the sonic performance and to transform the radiated magnetic field into an audio-signal again.
The resistance per lead is: 0.58 Ohm/100 meter.
The capacitance between the 2 leads is: 32 pF/meter.
The cable jacket is made of our HULLIFLEX ® 3, a very flexible and mechanically superb insulation material.
The insulation of the plus and minus leads is different in shape with printing in the flat middle section. Both properties are easy polarity finders. Type printing on every 25 cm. (10") makes cutting of specified lengths very easy.
This cable is available in a very attractive matt cream colour.

Our 4.0 mm. Ø cable entrance diameter Bus type Universal Speaker Connectors and our DIY Screw-On Speaker Connectors are excellently suited for the CS - 122 HYBRID.

Packing conditions for the CS - 122 HYBRID: 100 meters per reel with shipping weight incl. packing box of 310 x 310 x 290 mm.: 13.4 kg.

Cable Type: Twin conductor
Conductor Material: HYBRID: High purity dense Silver coated high purity Matched Crystal OFC + Linear Structured Carbon ® saturated layer(s)
Design Purpose/
Application Area(s): Loudspeaker cable
Eff. Conductor Ø/Eq. AWG No./Strands: 2x(2.96 mm² / AWG 12.5 / 147)
External Diameter /
-Dimensions: 16.5 mm. wide; 6.0 mm. thick
Resistance 20 °C / 68 °F: 0.58 Ohm/100 m.
Capacitance: 32 pF/m.
Insulation / Dielectric Strength / Test Voltage: HULLIFLEX ® 3 / 300 Vrms min.
Connector Types Suitable: Our 4.0 mm. Ø cable entrance diameter Bus type Universal Speaker Connectors or our DIY Screw-On Speaker Connectors; Both custom mountable on ordered lengths.
Standard Sales Units / -Lengths: 100 m. reels; With connectors mounted to specifications: any length; Without connectors: please consult your van den Hul dealer or the van den Hul distributor in your country.
Jacket Colours Available: Cream
Remarks: Is a twinlead HYBRID version of our CS - 12 HF;
Our The TEATRACK HYBRID is a quadruple lead / biwiring version of this cable.
Ersoy
DIY Audio Gurusu

Ynt: Van Den Hul CS122 Hoparlör Kablosu

Okunmamış iletigönderen ikiru » 18 Arl 2009, 02:49

bu fiyat son mu birşeyler yaparmısın ben almak istiyorum ben forma ankaradan yeni katıldım alış verişinde nasıl yapılacağını bilmiyorum yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim
ikiru
Yeni Üye

İl: ankara
Meslek: öğretmen

Okunmamış iletigönderen yildiray35 » 05 Eyl 2012, 13:58

merhabalar kablo duruyor mu acaba?
yildiray35
Yeni Üye

İl: izmir
Meslek: dr

Okunmamış iletigönderen Ersoy » 21 Eyl 2012, 09:57

İlan aktif değildir.
Kainat, düşünceleri değil, hareketleri alkışlar.
Ersoy
DIY Audio Gurusu

Satılık

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir