Satılık DACT CT101 line preamp modulü

Satılık » Satılık malzeme ve ürünler için

Forum kuralları
Satılık'ta yalnızca,
  • Elektronik komponentler,

• Hazır veya demonte elektronik kitler

• Hoparlörler,

• Her çeşit elektronik cihaz kutuları,

• PCB ler,

• Elektronik kitapları,

• Ve diğer yardımcı malzeme ve ekipmanlar.

Satılıp/alınabilir. Bunlar dışında alım satım yapmak yasaktır.
Ayrıca ikinci el malzeme satanlar, sattıkları her türlü malzeme için "ÇALIŞIR" garantisi vermek zorundadır. Arızalı ürün satışı yapılamaz.
Konumuzla ilgili işletmelerin yine konumuzla ilgili ürünlerini tanıtmak için foruma ilan bırakabilmeleri için İlanlar bölümü mevcuttur.

Toplu malzeme satışı gibi ticari faaliyet yürütmek yasaktır. Bu tür talepler olursa ayrıca değerlendirilecektir.

Satılık DACT CT101 line preamp modulü

Okunmamış iletigönderen tubefreak » 05 Kas 2009, 14:52

Arkadaşlar, hepiniz eminim ki DACT firmasının Dünyanın en iyi resistorlu volum potlarından birini yaptığını biliyorsunuz.Bu firmanın smd (surface mount) resistorler kullanarak imal ettiği CT101 line pre modulü de aynı volum potu kalitesinde.Yani, + - 24 Volt bir besleme(SLA bataryalarla harika ses performansı var),10K volume potu (tercihen DACT),ve giriş çıkışlar için RCA jackler ve bir kutu ile ,birkaçbin dolarlık preamfiler düzeyinde ses elde edebilirsiniz.
Özellikleri;
Bütün baskılı devre yolları ve bağlantıları altın kaplama,
a-0dB-kazanç yok ve kabloları daha iyi sürebilmek için buffer olarak ,b-6dB ve c-12dB kazançlı preamfi olarak üç kazanç ve kullanım seçeneği,
S/N ratio (sinyal/gürültü oranı)112dB
Çıkış empedansı 0.1 ohm
THD 0.0002%
Kanal eşleşmesi -+0.005dB

İki yıl 4 adet 12V SLA bataryayı,paralel ve seri bağlayarak +- 24V olarak kullandım.Gerçekten de dinlediğim en iyi cihazlardan biriydi.Yalnız batarya şarj etmek için işlerimin yoğunluğundan bir aparat yapamadım ve dıştan bataryaları tek tek şarj ediyordum bu da bana biraz zor geldi ve o sırada bulduğum boşlukta da yeni bir proje olarak kendime lambalı preamfi yaptım.Dact ise atıl kaldı ve tabii ki bataryalar da şarj olmamaktan öldüler.
Yani şu anda bende boşta duruyor ve switchmode PS ile yada bataryaları otomatik şarj edecek bir cihaz yapabilen arkadaşlar için preamfide son durak olabilecek bu cihazdan birileri faydalansın istiyorum.

Fiyatı 175USD karşılığı TL.

Hakan Ağustos
Tel:533 660 60 88
email:h_agustos(-at-)yahoo.com

Daha detaylı bilgi, kullanım kılavuzu ve teknik data ve eleştiriler için DACT firmasının web sitesine bakabilirsiniz.(http://www.dact.com)

Teşekkürler,
Eklentiler
Wisa-Shure 003.jpg
Wisa-Shure 005.jpg
Wisa-Shure 004.jpg
tubefreak
Yeni Üye

İl: İzmir

Ynt: Satılık DACT CT101 line preamp modulü

Okunmamış iletigönderen isa_olcer » 06 Kas 2009, 21:07

devrede yarı iletken kullanılmış THD nasıl 0.0002 anlamadım bunda bir yanlışlık var. hayırlı satışlar.
isa_olcer
Yeni Üye

İl: Çorum
Meslek: Elektronik

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 06 Kas 2009, 21:33

Herhangi bir hata yok.

http://www.dact.com/html/line_stages.html

Yarı iletkenler her zaman THD sorunu yaşarlar ama tasarıma ve kullanılan malzemeye göre ölçülemeyecek derecede az da olabilirler. Sadece tasarım da değil, smd dirençler, kaliteli PCB vb. birçok uygulama da bunu pratikte olabilir kılıyor.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen elektrosenol » 09 Kas 2009, 12:20

Bu devirde artık THD oranına bakmak ne kadar doğru tam olarak bilemiyorum.Bir lambalı amplifikatör dinliyorum,kataloğunda THD değeri %3.Fakat bir ss amplifikatör dinliyorum katalağundaki THD değeri %0.003 ,lambalı cihaz 2X25w çıkış gücü değerinde ss cihaz ise 2X50w çıkış gücü değerinde.Verilen THD miktarları en yüksek anma çıkış gücü oranına göre verilmiş ama lambalı cihazın sesi %3 harmonik distorsiyonu olmasına rağmen ss'den daha sıcak daha analog daha distorsiyonsuz geliyor.Distorsiyon değerlerine bakmak insana bir nebze cihaz hakkında fikir verebiliyor fakat gerisi dinlemeye kalmış.
Steryo takılıyorum:)
Kullanıcı avatarı
elektrosenol
DIY Audio Fanatiği

İl: İstanbul

Satılık

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti
  • Satılık RCA
    gönderen hacı » 07 Kas 2015, 22:23