TDA 7375 ev için clip göstergeli ve ton kontrollü amp.

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

TDA 7375 ev için clip göstergeli ve ton kontrollü amp.

Okunmamış iletigönderen tamircihasan » 23 May 2007, 23:52

arkadaşlar şema olarak tda 7375 in datasheetindeki standart şema kullanılmıştır. yine daha önceden yapmış olduğum tda 1554 çalışması gibi tam filtreli besleme ve oldukça iyi kalitede ses alabilmek için tarafımca özel bir baskıdevre hazırlanmıştır. baskıdevre tda 1554 ün baskıdevresi değiştirilerek elde edilmiştir. plaket ölçülerinde değişiklik yoktur. sadece birkaç malzeme ve entegre bacak bağlantıları değiştirilmiştir. entegreyi ben daha önce delikli plaket üzerine kurdum ve halende kullanmaktayım. bi ara bu devreye pic 877 16f84 ve lm 1036 dan oluşan dijital ton kontrol devresinide bağlayıp evde çok güzel bi sinema sistemi kurmuştum. ses kalitesi oldukça güzel aynı tda 1554 gibi süper verimli bir devredir tda 1554 ile arasındaki fark güç farkıdır. kesinlikle yapmanızı tavsiye ediyorum. devrenin tek plaket üzerinde ton kontrollü versiyonunuda hazırladık ve sizlerle paylaşıyoruz

Resim

baskıdevre önizleme:

TON KONTROLLÜ
Resim

TON KONTROLSÜZ
Resim

dosyalar:

http://www.mediafire.com/download/ti8e3 ... YSTEMS.rar

güncellemeleri aşağıdaki linkten takip ediniz:
Kod: Tümünü seç
http://tamircihasan.forumup.com/viewtopic.php?t=388
En son tamircihasan tarafından, 01 Arl 2013, 19:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim
Kullanıcı avatarı
tamircihasan
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen emesut » 26 May 2007, 13:16

Emeğine sağlık arkadaşım..
Baskı devre güzel olmuş..
Sana bir şey sormak istiyorum acaba bu entegrenin ''10'' numaralı ayağı ne işe yarıyor..?
Resim
Kullanıcı avatarı
emesut
DIY Audio Takipçisi

İl: Kocaeli/İZMİT
Meslek: Elektronik

Okunmamış iletigönderen pegasus464 » 12 Haz 2007, 12:12

link calısmıyormu ne....!!!!! :?
pegasus464
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen kilitci » 12 Haz 2007, 17:03

pegasus464 yazdı:link calısmıyormu ne....!!!!! :?

şimdi denedim sorunsuz indirdim. :!:
Kullanıcı avatarı
kilitci
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen djoz » 12 Haz 2007, 23:45

emesut yazdı:acaba bu entegrenin ''10'' numaralı ayağı ne işe yarıyor..?

Clippinge, ısıya veya kısa devreye göre bu bacaktan voltaj veriyor olması gerek, normal durumda ise bacak "0" konumunda.

Not: Bu tür korumalar bu entegrede var mı bilmiyorum, sadece bacağın işlevini anlatmak için örnek verdim...
Resim
Kullanıcı avatarı
djoz
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen tamircihasan » 10 Tem 2007, 09:44

dediğiniz uç diagnostik ucudur. mesela ampliden aşırı akım çekildiğinde çıkış kısadevre olduğunda ve benzeri zor durumlarda entegre bu bacaktan lojik sinyaller vermeye başlar. mesela tda 1562 de aşırı yük durumunda yada köprü çıkış bacaklarından biri şaseye kısadevre edildiğinde normalde lojik 1 olan bu çıkış lojik 0 seviyesinde çıkış vermeye başlar. eğer elinizde röleli bir hoparlör geciktirme devresi varsa bu diagnostik ucundan röleli devreyi sürersiniz aşırı akım çekildiğinde yada kısadevrede çıkış röleden kapatılır ve hem hoparlör hemde anfi korunmuş olur...
Resim
Kullanıcı avatarı
tamircihasan
DIY Audio Takipçisi

Reklamlar

Ynt: TDA 7375 ev için clip göstergeli ve ton kontrollü amp.

Okunmamış iletigönderen tamircihasan » 01 Arl 2013, 19:04

devreye ton kontrol eklenmiştir ilgilenen arkadaşlara duyrulur...
Resim
Kullanıcı avatarı
tamircihasan
DIY Audio Takipçisi

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir