Komple (Integrated) Amplifikatör (2X60W)

Projelerimiz » DIY Audio Türkiye ekibi tarafından geliştirilen projeler.

21.03.2007 tarihinde Dr.Hardware yazdı:

İletigönderen Yorum Robotu » 12 Haz 2008, 23:36

Demir aramıza hoşgeldin.
Aslında bizim proje senin işini rahatlıkla görür. Köyünün büyüklüğü nedir bilmem ama tam ses açarsan bir kaç bina öteden kavga etmeye gelirler merak etme.
Ama Adana'da bu entegreyi bulman zor. İstersen forum kısmına derdini bir dök. Başka alternatiflerde çıkar.
Yorum Robotu

22.03.2007 tarihinde ferhat yazdı:

çok beğendim
Yorum Robotu

23.03.2007 tarihinde Taner yazdı:

Merhaba,

LM4780 çipini nerden temin edebilirim yardımcı olurmusunuz? Ankaradayım. Konya sokak'ta bulamadım.
Yorum Robotu

23.03.2007 tarihinde Dr.Hardware yazdı:

National Semiconductors tan numune isteyebilirsin veya Farnell gibi biryerden on-line alabilirsin. Turkiye'de bulamazsın ne yazık ki.
Yorum Robotu

28.03.2007 tarihinde ilker Gökban yazdı:

Projelerinizi takip ediyorum.Türkçe kaynak olması kullanıcılar için büyük kolaylık sağlıyor.Elektro gitarlar için efekt pedalları ile ilgileniyorum.Birçok pedal yaptım.Ve düzenli bir arşiv oluşturabilir isem mutlaka paylaşacağım.Kesinlikle ihtiyacı olan birileri çıkacaktır.Nice projelere diyelim.Saygılarımla.
Yorum Robotu

22.04.2007 tarihinde Mehmet yazdı:

Öncelikle bu uygulama için çok teşekkürler hocam.
Sorum trafo seçimini nasıl yapmalıyız.

Bir diğer sorum passive subwoofer devresi için yardım edebilirmisiniz? bu devrenin arkasından passive subwoofer kullanmayı düşündüm

Teşekkürler başarılar.
Yorum Robotu

Reklamlar

22.04.2007 tarihinde Hazar yazdı:

Mehmet;
Pasif subwoofer filtresi kısmına cevap vereyim. Bu proje malumunuz stereo bir proje. İki adet stereo ses çıkışından pasif filtre kullanarak subwoofer çıkışı elde edilmez, çünkü insan kulağı alt basların nereden geldiğini pek anlayamadığından subwooferlar mono olur. Bu devreye subwoofer eklemek istiyorsan, girişte aktif bir crossover + subwoofer amplisi kullanmalısın. Daha ayrıntılı yardım için sorununu Forum'da açabilirsin.
Kolay gelsin
Yorum Robotu

26.04.2007 tarihinde prosecutor yazdı:

tebrik ederim güzel site desdeklenmesi gereken çalışmalar.
Yorum Robotu

03.05.2007 tarihinde halil yazdı:

ses frekansı üzerine nedense hep anfilerin şemaları mevcut. Biraz da çalışan ve denenmiş. Değişik preanfi ton kontrol ve mikser devrelerine el atsak. Transistörlü ve fazla detayı olmayan.
Yorum Robotu

05.05.2007 tarihinde Dr.Hardware yazdı:

Dostum aramıza hoşgeldin.
Preampli için aslında bu çalışmamızın bir kısmı bir örnek olabilir. Ben bu çalışma üstüne 4 veya 5 girişli uzaktan kumandalı bir universal preampli üzerinde çalışıyorum ve yakında yayımlayacağım. Onu uygulayabilirsin.
Transistörlü preampli olarak da zaten üçüncü projemiz var. Bir miktar detalı ama A sınıfı ve çok kaliteli bir çalışma.
Ton kontrol olarak da bir çalışmamız olacak.
Ancak mikser işi biraz profesyonel seslendirme konusuna girdiğinden değinmeyi düşünmüyorum.
Ama senin kaliteli bir çalışman olursa seve seve yayımlarız.
Saygılarımla.
Yorum Robotu

ÖncekiSonraki

Projelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir